Један гем је одредио Ђоковићевог противника у полуфиналу!

© AP Photo / Antonio CalanniТејлор Фриц
Тејлор Фриц - Sputnik Србија, 1920, 17.11.2022
Српски тенисер Новак Ђоковић сазнао је име противника у полуфиналу Завршног мастерса у Торину, а то је Тејлор Фриц који је надиграо Феликса Оже-Алијасима са 2:1 - 7:6, 6:7, 6:2!
Готово трочасовни дуел практично је одлучен у шестом гему трећег сета где је Американац стекао прве брејк прилике, четврту је искористио и првим брејком најавио, а другим у осмом гему потврдио победу и пласман у финале.

Два тај-брејка

Сам први сет трајао је чак сат времена и 15 минута, а добио га је Фриц са 7:6.
И један и други су одлично сервирали и нису допустили противнику да дође до брејка, па је било логично да се све решава у тај-брејку.
Тамо је Фриц био константнији, повео је прво са 4:2, а онда и 6:3, да би са 7:4 дошао до првог сета.
У другом је виђен мало другачији тенис, претили су брзо и један и други брејковима, али су и даље чували љубоморно предност сервиса што је довело до новог тај-брејка.
Како је време одмицало, постајало је јасно да ће Новаковог противника одлучити детаљи и моменат непажње.
Фриц је повео, деловало је да иде ка победи, али је Феликс имао праве реакције и успео је да изједначи искористивши прву и једину сет лопту, са два поена у низу после 5:5.

Преломни гем

Прву брејк лопту у мечу стекао је Фриц у петом гему, другу му је поклонио Канађанин првом својом дуплом сервис грешком, али је форхендом поново отклонио опасност за изједначење.
Издао га је омиљени ударац у наредном поену за трећу брејк прилику, добио је и четврту шансу Американац, а Феликс му је омогућио предност после осам и по минута игре у шестом гему.
Брзо је Фриц потврдио брејк, Оже-Алијасим је изгледао потпуно деморалисано, 21:6 је било у укупним поенима за ривала, а резултат тога је био и резултат осмог гема где је Американац завршио посао новим брејком.