Кошаркаш Црвене звезде Немања Недовић - Sputnik Србија

Драма припала Звезди – Недовић даровао прву победу Ивановићу

Кошаркаши Црвене звезде остварили су другу победу у Евролиги ове сезоне, а прву под тренерском палицом Душка Ивановића. Асвел је дошао у Београд и није се најбоље провео - 71:67. Меч сте могли да пратите у текстуалном преносу на Спутњику.
За овакав исход најзаслужнија је добра одбрана Звезде која је у првом полувремену примила само 23 поена!
На крају је кош Немање Недовића о таблу на седам секунди пре краја био одлучујући. Уследила је права драма у којој се играчи Асвела нису снашли, а Добрић је са линије слободних бацања оверио тријумф.
Одлука Душка Ивановића да прави фаул на седам секунди до краја испоставила се као добра јер је Понс промашио оба слободна бацања и после тога је Звезда забележила тријумф.
Код победника најефикаснији је био Никола Ивановић, који је проглашен играчем утакмице са 16 поена. Вилдоса је забележио 12, а Недовић 10. На другој страни 16 поена постигао је Лајти.
Меч сте могли да пратите у текстуалном преносу на Спутњику.
21:09 17.11.2022
КРАЈ - 70:67!
21:08 17.11.2022
Какав финиш!
На две десетинке до краја лопта је код Добрића, победа Звезде не сме да изостане. Фаулиран је популарни Шеги.
21:05 17.11.2022
Фаул Звезде
На 5,7 секунди пре краја Асвел има два слободна бацања. Понс је промашио оба. Затим мртва лопта.
21:03 17.11.2022
НЕДОВИЋ!
На седам секунди до краја Недовић је погодио о таблу - 69:67! Тајм-аут за госте.
21:00 17.11.2022
Бентил маши
На 21 секунд до краја Бентил је промашио шут за три поена - 67:67
20:59 17.11.2022
Последњи минут
Нерешено је, Асвел има напад, Недовић је испуцао једну тројку - 67:67.
20:56 17.11.2022
Нерешено је!
39’ – Ролинг и сјајно полагање Недовића, нерешено је 67:67! Права драма у Пиониру у последња два минута, пробудили су се и навијачи.
20:52 17.11.2022
Звезда се враћа у игру
38’ – После поена Луке Митровића, Звезда је направила серију 6:0 и сада заостаје два поена – 63:65 Очекује нас неизвесна завршница у Пиониру.
20:44 17.11.2022
Звезда у проблему
36’ – После онако доброг првог полувремена, Звезда је сада у проблему, можда и пред поразом. Ивановић тражи тајм-аут, Асвел води 63:56.
20:39 17.11.2022
Асвел води
34’ – Пала је Црвена звезда у ритму, мучи се у нападу и то је довело до ситуације да Французи воде са 58:56
20:35 17.11.2022
Нерешено је
33’ – Асвел је успео да се врати у игру иако је у првој четвртини дао само 23 поена. Сада је на седам минута пре краја нерешено - 56:56. Лоша игра Црвене звезде у другом полувремену.
20:29 17.11.2022
Асвел не одустаје
30’ – Кауди је убацио тројку и мало утишао Пионир. У последњих 10 минута се улази са резултатом 54:53. Прилично лоша четвртина црвено-белих и добар шут гостију.
20:22 17.11.2022
Важна тројка Ивановића
28’ – Недовић је погодио тројку, али она није важила. Ипак, Ивановић је то исправио и његова се уписала на семафор. Мада, враћа на другој страни Лајти – 45:38
20:18 17.11.2022
26’ – Недовић је погодио тројку, али она није важила. Ипак, Ивановић је то исправио и његова се уписала на семафор. Мада, враћа на другој страни Лајти – 45:38
20:14 17.11.2022
Асвел смањује разлику
23’ – Ево сада поена Лајтија и после лошег старта треће деонице Ивановић тражи тајм-аут – 40:34
20:12 17.11.2022
Две тројке Асвела
23’ – Две тројке повезали су играчи Асвела и сада Французи полако смањују разлику и Звезда води са 40:30. Црвено-бели су споро кренули ову деоницу. Потом поени Џексона Картрајта - 40:32
20:07 17.11.2022
Почела је трећа четвртина
21’ – Почело је друго полувреме, Звезда је примила само 23 поена у прве две деонице.
19:52 17.11.2022
Полувреме!
20’ – Црвена звезда на полувремену меча против Асвела води са 38:23 и то је случај захваљујући одличној одбрани коју форсира Душко Ивановић.
19:45 17.11.2022
Тројка Ивановића
18’ – Ивановић је погодио тројку и тако ће покушати да се наметне тренеру презимењаку, довољно за предност црвено-белих од 34:20. Имаће и слободна бацања. Погодио је Ивановић још два слободна бацања - 36:20.
19:40 17.11.2022
Звезда прави разлику
16’ – Сјајна тројка Вилдозе одвела је Звезду на предност од 30:16. Бентил је направио сјајну блокаду. Генерално црвено-бели играју значајно бољу одбрану него до сада.