Катар 2022
Светско првенство у фудбалу 2022. године одржава се у Катару, пратите сва дешавања са највећег фудбалског такмичења уз Спутњик спорт.

Реми српског ривала у последњој провери пред Мундијал

© Sputnik / Мария Плотникова / Уђи у базу фотографијаЕрик Максим Шупо Мотинг
Ерик Максим Шупо Мотинг - Sputnik Србија, 1920, 18.11.2022
Фудбалери Камеруна су одиграли 1:1 против Панаме у припремној утакмици пред Светско првенство у Катару.
На утакмици у Абу Дабију је било само 1:1, а један од противника Србије је повео почетком другог полувремена.
Тада је у игру ушао Ерик Максим Шупо-Мотинг и дао је гол у 48. минуту. Иза тога је још једну шансу имао Камерун преко Енкудуа, али је одбранио голман Панаме Орландо Москера.
Панама је изједначила у 55. минуту када је стрелац био Мајкл Муриљо. Он је дао диван гол из слободног ударца.
До краја меча је Шупо-Мотан имао још једну шансу и то у 89. минуту када је главом шутирао али је погодио стативу.
Први противник Камеруна је Швајцарска 24. новембра, док ће четири дана касније та селекција играти против Србије.
► Недавно је гост емисије Миљанов корнер био новинар Небојша Петровић који је говорио о Светском првенству.