Партизан - Макаби, Евролига - Sputnik Србија

Жељков Партизан нокаутирао Макаби у паклу Арене

Кошаркаши Партизана савладали су Макаби у препуној Арени са 96:88 у осмом колу Евролиге. Црно-бели су се тако изједначили на табели са „поносом Израела“ са скором 4-4, али и потврдили да ће играти важну улогу у елитном такмичењу ове сезоне.
Од старта су црно-бели јурили предност гостију, били током три четвртине увек ту на два-три-четири поена заостатка, али су гости из Израела сваки пут изналазили решења да задрже предност захваљујући разиграним Американцима Хилијарду и Болдвину.
Поменута двојица теорирсали су црно-беле у првом полувремену, убацили заједно 26 поена, половину од укупно 50 колико је Партизанова порозна одбрана примила. Истина, ни гости се нису прославили дефанзивно јер су примили 49 кошева, али су на крају замало добили „шутерски рат“.
Партизан је имао шансу да престигне Макаби на средини треће четвртине када је Анђушић промашио за три поена, лопта није хтела у кош. Макаби је направио малу серију и побегао на 66:59, али је Партизан узвратио после тајм-аута са 7:0 и тројком Нанелија стигао до изједначења.
Чим је Партизан „стиснуо“ одбрану и свео госте на мање од 20 поена у трећој четвртини, морао је да дође до предности. За то се побринуо Матијас Лесор шест секунди пре краја са линије слободних бацања када је донео прво вођство црно-белима на мечу - 69:68.
Резултат с краја треће деонице дао је крила црно-белима, који су с две везане тројке Мадара и Пантера отишли брзо на 75:68. Експлодирала је Арена у тим тренуцима и носила црно-беле који су успоставили тоталну теренску доминацију.
Макаби је пришао на 75:72, али су Ледеј и Лесор атрактивним потезима вратили предност црно-белима. За највећу на мечу (девет поена) за домаћине се тројком побринуо Егзум четири минута пре краја (86:77).
Партизан је до краја умешно сачувао разлику и уписао четврту победу у елитном такмичењу којом се изједначио са Макабијем на табели.
Кључ победе је била чињеница да је у другом полувремену заустављен Хилијард који је с четири тројке у првом делу створио доста проблема екипи Жељка Обрадовића.
Важан податак за црно-беле је и повратак у тим Алена Смаилагића који је одиграо прве минуте после дуге паузе због повреде и забележио девет поена и два скока за мање од пет минута на паркету.
У редовима црно-белих најефикаснији су били Данте Егзум и Зек Ледеј са по 21 поеном, Матијас Лесор је убацио 16 (осам скокова), а Кевин Пантер 13 кошева.
Код Макабија, Болдвин је меч окончао са 23 поена и седам асистенција, Колсон је имао 17, Појтрес 16, а Хилијард 14 кошева.
Директан пренос могли сте да пратите на Спутњику:
22:36 18.11.2022
40’ – Крај меча! Вредна победа Партизана!
Црно-бели су славили са 96:88 и уписали четврту победу у елитном такмичењу. Најбољи код домаћина били су Егзум и Ледеј са по 21 поеном.
22:29 18.11.2022
39’ – Лесор!
Исправља промашај Пантера, црно-бели имају осам разлике - 92:84.
22:24 18.11.2022
38’ – Хилијард!
Прва двојка за Американца на мечу који смањује на 88:81.
22:19 18.11.2022
36’ – Егзум!
Иде тројка за девет разлике и највећу предност црно-белих - 86:77.
22:17 18.11.2022
36’ – Лесор!
Ломи обруч у Арени, Партизан има шест разлике - 83:77.
22:14 18.11.2022
34’ – Ледеј!
Полетео је на пас Егзума и закуцао за седам поена разлике - 79:72.
22:11 18.11.2022
32’ – Колсон!
Два брза поготка гостију и Обрадовић мора да тражи тајм-аут. Партизан води са 75:72.
22:09 18.11.2022
32’ – Пантер!
Нова тројка, Партизан иде на 75:68, лудница у Арени!
22:08 18.11.2022
31’ – Мадар!
Тројком отвара последњу деоницу, Партизан води са 72:68.
22:05 18.11.2022
30’ – Крај треће четвртине!
Партизан преузима вођство у последњим секундама погоцима Лесора са линије слободних бацања - 69:68. Чека нас драма у последњих десет минута.
22:01 18.11.2022
29’ – Нанели!
Американцу је поништен претходно признати кош после челинџа гостију, а судије су закувале атмосферу одлуком да буде подбацивање, а не лопта за црно-беле јерје после блока отишла у аут.
21:54 18.11.2022
Лесор дели банане!
21:52 18.11.2022
28’ – Нанели!
Иде тројка после двојке Егзума и Партизан стиже до изједначења - 66:66. Тајм-аут Макаби.
21:48 18.11.2022
27’ – Браун!
Погађа за три поена кошаркаш Макабија, гости воде са 66:59. Тајм-аут Обрадовић.
21:43 18.11.2022
25’ – Болдвин!
Анђушић је промашио тројку за вођство Партизана, а Макаби на другој страни преко Болдвина и 2+1 отишао на 63:59.
21:42 18.11.2022
25’ – Пантер!
Погађа за два поена бек црно-белих и смањује на 50:49.
21:38 18.11.2022
23’ – Појтрес!
Изгубљена лопта Егзума и сјајна контра Хилијарда коју крунише Појтерс за 58:53.
21:18 18.11.2022
20’ – Крај првог полувремена!
Макаби води после 20 минута игре у Арени са 50:49. Болдвин са 14 и Хилијард са 12 поена задају велике проблеме црно-белима. Код домаћина Егзум има 12 поена.
21:12 18.11.2022
19’ – Егзум!
Погађа оба пенала, он је и први двоцифрени у редовима црно-белих. Макаби води са 48:45.
21:11 18.11.2022