Србија - Бахреин, пријатељска утакмица - Sputnik Србија

Успешна проба пред Катар! Тадић бриљирао, Влаховићу мало треба да заблиста /видео/

Фудбалска репрезентација Србије одрадила је успешно генералну пробу пред Светско првенство у Катару. Орлови су играли против Бахреина и славили са 5:1 (1:1), а селектор Драган Стојковић Пикси могао је да се увери у добре и лоше стране игре нашег тима. Меч сте могли да пратите у текстуалном преносу на Спутњику.
Србија је меч отворила сјајним голом Душан Тадића из слободног ударца у 8. минуту, али је врло брзо уследио шок када је Стефан Митрович скривио пенал и Хилал је поравнао резултат.
Са 1:1 на семафору се отишло на полувреме, да би у наставку у игру ушао Душан Влаховић и све се променило. Прво је асистирао до Тадића за гол у 50. минуту, да би и сам два минута касније постигао гол и Бахреин је био на коленима.
Тадић је одиграо врхунски меч, Влаховић је само пар минута пошто је ушао у игру забележио асистенцију и гол. Младеновић се наметнуо, док Митровић није заблистао у дефанзиви.
На крају меча је и Филип Ђуричић постигао гол и потврдио победу нашег тима у 87. минуту утакмице. А ЛукаЈовић је голом додатно зачинио тријумф. Пукла је петарда како се то колоквијално каже.
Јасно је да екипа коју предводи Драган Стојковић има велики нападачки потенцијал.
Ухватили су Орлови залет пред Бразил. Први меч на Мундијалу наша репрезентација играће 24. новембра.
Утакмицу можете пратити на Спутњику.
18:21 18.11.2022
КРАЈ УТАКМИЦЕ - 5:1!
18:17 18.11.2022
Петарда!
Лука Јовић постиже погодак! Србија сада води са 5:1!
18:15 18.11.2022
87. минут – Ђуричић!
Младеновић је наместио гол, а Ђуричић потврдио победу – 4:1!
18:12 18.11.2022
84. минут – Орлови приводе посао крају
Јасно је да ће Србија до победе на овој утакмици, а сада је најважније да не дође до неке повреде која би покварила утисак.
18:04 18.11.2022
76. минут – Младеновић у шанси
Штета што Младеновић у доброј шанси није боље реаговао, заслужио је гол. Потом је Јовић погодио пречку.
18:01 18.11.2022
73. минут – Велика шанса за Бахреин
Одбрана не игра баш на добром нивоу вечерас, замало да Бахреин постигне други гол на утакмици, центиметри су недостајали.
17:59 18.11.2022
71. минут – Максимовић у игри
Прилику да заигра на овој утакмици добио је Немања Максимовић, херој Србије са Светског првенства за играче до 20 година из 2015. године.
17:54 18.11.2022
65. минут – Прилика за Орлове
Лако Србија долази до прилика у другом полувремену, али за сада мора да се задовољи предношћу од 3:1.
17:48 18.11.2022
Грујић и Ђуричић улазе у игру
Из игре излазе Сергеј Милинковић-Савић и Душан Тадић.
17:45 18.11.2022
58. минут – Гудељ на позицији штопера
Србија у занимљивој постави, Гудељ је на месту штопера. После голова Тадића и Влаховића свакако је све оптимистичније него када је резултат био 1:1.
17:40 18.11.2022
52. минут – Гол Влаховића!
Два брза гола, после Тадића погодио је и Влаховић и сада је лаганих 3:1 за Орлове. Добро је!
17:38 18.11.2022
50. минут – Тадић!
Поново гол Душана Тадића! Сјајна акција, а фудбалер Ајакса на прави начин завршио је акцију на додавање Влаховића.
17:33 18.11.2022
Влаховић у игри!
Душан Влаховић заиграће од 46. минута за Орлове. Јовић је остао у игри, што значи да играмо са два шпица. Делује да је Живковић остао у свлачионици. Лазовић је ушао уместо Митровића, а на место штопера се преселио Гудељ.
17:18 18.11.2022
45. минут – Полувреме!
На крају првих 45 минута резултат је 1:1. Можемо да кажемо да Орлови нису блистали. Сјајан гол Тадића, скривљен пенал Митровића и промашај Јовића обележили су прво полувреме.
17:15 18.11.2022
44. минут – Промашај Јовића!
Наместио је Младеновић чисту шансу Јовићу, али је нападач Орлова промашио велику прилику.
17:09 18.11.2022
38. минут – Младеновић добар, покушај Гудеља
Филип Младеновић игра офанзивно, изнудио је фаул. После слободног ударца, Гудељ је добро шутирао, али брани Џафар.
17:02 18.11.2022
31. минут – Мирнији период
Период мирније игре. Усред њега Јовић је био у акцији, али је феноменалан старт дефанзиваца Бахреина био пресудан. Остаје 1:1.
16:55 18.11.2022
24. минут – Илићев покушај
Илић је налетео на лопту, пробао са 25 метара, али је лопта прошла поред стативе. Добар покушај.
16:52 18.11.2022
21. минут – Сергеј добио ударац
Сергеј Милинковић-Савић је поскочио после ударца који је добио, али делује да није ништа озбиљније.
16:49 18.11.2022
16. минут – Штета због офсајда
Нашао се Јовић у доброј шанси, али није могао да је искористи јер се пре тога нашао у офсајду.