Новак Ђоковић - Sputnik Србија

Супермен! – Новак преко Американца до финала у Торину!

Новак Ђоковић, најбољи српски тенисер, пласирао се у финале Завршног турнира у Торину савладавши Тејлора Фрица из Америке у два сета са 7:6, 7:6, мање од 24 сата пошто је победио Данила Медведева у исцрпљујућем мечу.
Ђоковић је успео да се регенерише и припреми за дуел са инспирисаним Фрицом, чекао је своје шансе и искористио је брејк прилике у правим моментима за победу и финале.
Новак је одлично стартовао дуел, једнако тако и Тејлор, а у петом гему се догодила прва драма и Ђоковић је стигао до брејка.
Није довољно добро ушао у наредни гем, Американац је узвратио и донео изједначење, а потом српски тенисер није могао да пронађе простора за напад јер је Фриц сјајно сервирао.
Сет је отишао у тај-брејк, а ту је Ђоковић био на висини задатка, при резултату 5:5 је дошао до сет лопте и искористио је за вођство.
Изненађујуће, али у други сет је Новак ушао са брејком заостатка, уследио је низ брзих гемова за оба тенисера, није деловало да Ђоковић жели да нападне други сет и као да се очекивало да Фриц брзо заврши посао и да се оде у трећи.
То се, међутим, није догодило, у десетом гему је Фриц промашио отворени ударац због повика са трибина, како се претпоставља од стране његових навијача, дозволио је Ђоковићу брејк шансу коју је Србин и искористио за изједначење у гему који је Фрицу доносио готов сет.
Све је морало да се заврши у тај-брејку, надмудривали су се ривали, а друга меч лопта је била довољна Ђоковићу да оконча дуел и пласира се у финале.
► За Спутњик је недавно причао Новак Ђоковић.
Ток меча сте могли да пратите уз Спутњик.
16:06 19.11.2022
7:6, 7:6 – Крај! Победа Ђоковића!
Бруталан сервис за први поен, потом и мини-брејк, али је уследио поен за Американца.
Фриц је бриљантном бекхенд дијагоналом изједначио, Ђоковић је сервисом обезбедио предност.
Американац је са два сервиса преокренуо, Новак је поравнао и потом повео фантастичним ударцем који је ухватио ривала на кривој нози.
Уследио је невероватан поен, играчи су се надмудривали и на крају је Фриц успео да изједначи на 5:5 и спречи меч лопту.
Није требало много, Новак је сјајним нападом дошао до прилике да заврши дуел, али је испуцао бекхенд у аут за нови егал.
Нова меч лопта је уследила, драјв форхендом је Ђоковић закуцао лоптицу и затим искористио шансу за победу!
15:55 19.11.2022
7:6, 6:6 – И опет тај-брејк!
Два брза поена за Фрица, а потом и челенџ који није био успешан.
Промашио је Фриц наредни ударац, а затим је и Ђоковић затражио проверу и замало је био неуспешан.
Опет је Фриц избацио лопту у аут за други Новаков поен, а и Ђоковић му се реванширао за нови тај-брејк!
15:50 19.11.2022
7:6, 6:5 – Преокрет Ђоковића!
Фантастичан гем за Ђоковића и преокрет!
15:47 19.11.2022
7:6, 5:5 – Брејк!
Деловало је да ће Фриц лако стићи до сета, али је неко викнуо са трибина, Фрица је то омело и Новак је стигао до брејк лопте!
Извештачи Спорт клуба наводе да је узвикнуо навијач Американца и да је он омео свог љубимца.
Ђоковић је искористио брејк лопту!
15:41 19.11.2022
7:6, 4:5 – Новак без драме
Поделио је Новак по поен себи и ривалу, уследио је неухватљив бекхенд, ас ударац је донео гем лопту, али је лоша поставка ногу онемогућила Ђоковића да боље одреагује па се дошло до изједначења.
И опет се све добро завршило, уз помоћ мреже Ђоковић је стигао до зицера из бекхенда за предност.
Промашио је први сервис, а после другог стигао до краја гема.
15:36 19.11.2022
7:6, 3:5 – Ништа од напада поново
Повео је Ђоковић са 30:0 на сервис Фрица, Американац је пронашао добар сервис, а потом је изједначио форхендом.
Бриљантан је био Новаков ривал на мрежи, волејем је стекао предност, а истим ударцем и завршио гем.
15:31 19.11.2022
7:6, 3:4 – Шарени сервиси Ђоковића
И из другог сервиса је Ђоковић успео да освоји два директна поена, али га је форхенд издао и лоптица је завршила у ауту.
Уследила је дупла сервис грешка, прва у мечу, али је испраћена одличним првим сервисом за предност коју је искористио одличним бекхендом.
15:28 19.11.2022
7:6, 2:4 – Американац сигуран на сервису
Фриц никако да промаши први сервис, Ђоковић не може да дође до прилике за напад.
15:24 19.11.2022
7:6, 2:3 – И опет брз Новак!
Сервисима је Ђоковић стекао три поена и поново брзо завршио гем.
7:6, 0:1 – Новак претрпео брејк!
Две брејк лопте је Новак омогућио Фрицу, а Американац је то искористио!
15:02 19.11.2022
7:6 – Сет за Ђоковића!
По два поена су разменили ривали на старту, али је затим Новак направио мини-брејк за 3:2.
И није задржао то, промашио је форхенд за 3:3, настављена је драма и на 4:4 и на 5:5, али је затим бриљантним форхендом стигао до прве сет лопте коју је и искористио!
14:59 19.11.2022
6:6 – Иде се у тај-брејк!
Погодио је Фриц бекхенд и смањио на 30:15, али је Новак одмах одговорио одличним сервисом.
И одвео је сет у тај-брејк!
14:54 19.11.2022
5:6 – И опет без шанси...
Новак није успео да стигне до брејк прилике.
14:50 19.11.2022
5:5 – Сјајан Ђоковић!
Феноменални сервиси за пети гем!
14:47 19.11.2022
4:5 – Нема шансе за напад
Сервиси су поново послужили Фрица да стекне предност и заврши гем.
14:44 19.11.2022
4:4 – Горанови савети уродили плодом
Узвратио је Ђоковић ас ударцем после одличног савета Иванишевића да пласира сервис у даљу страну.
Повезао је три ас ударца српски тенисер, али је поново промашио бекхенд јер се није лоше наместио ногама.
Поново сервис и крај гема.
14:40 19.11.2022
3:4 – Фриц потврдио брејк
Опет је Ђоковић освојио два поена на сервис Фрица, али му је наредна лопта побегла и завршила у ауту.
Ас ударцем је Фриц изједначио, још једним стигао до предности, а Ђоковић је опет промашио.
14:36 19.11.2022
3:3 – Новак изгубио брејк!
Фриц је успео да се врати, искористио је лош ритам Ђоковића и дошао до прве брејк лопте у мечу.
Промашио је Новак први сервис, а потом је промашио и бекхенд за Фрицов брејк!