Кад је пао Макаби, што не би и Сплит

© Фото : АБА лигаЈам Мадар
Јам Мадар - Sputnik Србија, 1920, 20.11.2022
Кошаркаши Партизана остварили су нову победу у АБА лиги. После тријумфа над Макабијем у Евролиги, сада је пред црно-белима пао и Сплит на Јадрану резултатом 89:70.
Очекивало се да Партизан лакше сломи отпор гостију у првом полувремену, али је после 20 минута тим Жељка Обрадовића отишао на одмор са само поеном предности.
Управо је у другом полувремену дошло до реакције, црно-бели су заиграли како знају, па су у трећој деоници затегли одбрану и направили предност од 15 поена разлике.
Важно је рећи и да је деби, односно прве минуте и поене у дресу Партизана уписао и Владимир Бродзијански, нови кошаркаш црно-белих.
Најефикаснији у победи црно-белих били су Џејмс Нанели, Зек Ледеј и Јанис Папапетру, што значи да је и на Јадрану Обрадовић највише добио од страних играча.
Важно по црно-беле је и да је Ален Смаилагић добио поново минутажу и да се полако враћа у форму после паузе од повреде.
На крају су шесторица играча била двоцифрена - Ледеј (14), Нанели (13), Трифуновић (11), Анђушић (11), Мадар (10) и Папапетру (10).
Код Сплићана бољи од осталих били су Шортер са 23 и Мавра са 18 поена.
Недавно је гост у емисији Миљанов корнер био српски кошаркаш Иван Паунић који већ годинама игра у Русији.