Катар и Еквадор - Sputnik Србија

Блистао Валенсија, слави Еквадор – домаћин Катар се није прославио

Фудбалери репрезентације Еквадора уписали су прва три бода на Светском првенству у Катару. Састали су се са домаћином и славили са више него сигурних 2:0 (2:0). Енер Валенсија је био главни играч сусрета, дао је два гола и привукао пажњу на себе. Меч сте могли да пратите у текстуалном преносу на Спутњику.
Валенсија је гол дао већ у 3. минуту утакмице, али је он поништен због офсајда. Ипак, све је врло брзо надокнадио Валенсија прво голом у 16. минуту са беле тачке, а онда и још једним главом у 31. минуту утакмице.
Већ тада је све било решено.
Једини проблем на овом мечу по Еквадор је повреда управо Валенсије. Сјајни и искусни фудбалер осетио је повреду колена у првом полувремену, на своју руку је наставио дуел, да би у другом полувремену ипак морао да изађе из игре.
Видећемо да ли ће се опоравити на време за следеће утакмице.
Катар се као домаћин није нимало добро показао, технички и тактички су Катарци слабо одиграли и може се рећи да су можда и најслабији тим на шампионату. То је Еквадор знао да искористи.
Еквадорци су сигурном игром уписали три бода која ће им бити потребна пред сударе са Холандијом и Сенегалом.
Меч сте могли да пратите у текстуалном преносу на Спутњику.
19:00 20.11.2022
КРАЈ - ПОБЕДА ЕКВАДОРА 2:0!
18:55 20.11.2022
Еквадор односи прву победу на Светском првенству
Чека се само коначни резултат, највероватније ће то бити 2:0.
18:50 20.11.2022
Најбоља шанса за домаћина
86’ – Мунтари се нашао у доброј шанси, пробао је из волеја, али је лопта отишла мало изнад пречке Еквадора. Остаје 2:0.
18:46 20.11.2022
Еквадор приводи меч крају
82’ – Пролазе минути, јасно је овде све одавно, само се чека коначни резултат.
18:40 20.11.2022
Херој Валенсија мора да изађе
76’ – Због повреде Валенсија мора напоље, а може да буде проблем више за наредне утакмице.
18:37 20.11.2022
Покушај Еквадора из слободног ударца
72’ – Еступињан је извео слободан ударац, али је лопта била кратка, добра је била реакција одбране Катара.
18:26 20.11.2022
Мигел је пробао
62’ – Изненадио је Мигел Еквадорце, прикрао се и пробао главом, али лопта није хтела у мрежу. Остаје 2:0 за госте.
18:20 20.11.2022
Опасан напад и покушај Ибаре
56’ – Ибара је добио шансу на левој страни, направио је дриблинг и шутирао у контра угао, али је Ел Шеб добро одреаговао.
18:16 20.11.2022
Миран старт наставка утакмице
51’ – Еквадор је пробао у два наврата, али није ушао у неку изгледну шансу.
18:12 20.11.2022
Почело је друго полувреме
46’ – Валенсија је у игри и даље, почело је друго полувреме. Еквадор има три бода у џепу, али мора да одради посао до краја.
17:52 20.11.2022
Полувреме – Валенсија повређен, неизвестан за наставак
45’ – После 45 минута Еквадор води са 2:0. Валенсија је централна фигура. Постигао је три гола, од тога су два важећа. Чак се и повредио. Видећемо да ли ће наставити меч.
17:45 20.11.2022
Напад Катара
40’ – Катар је имао први опасан напад, али се није завршио како је домаћин планирао.
17:33 20.11.2022
Нови гол Валенсије!
30’ – Како игра Валенсија! После пола сата игре дао је други гол, Еквадор води 2:0! Сада је већ јасно да ће Еквадор врло могуће до прва три бода на Мундијалу. Валенсија блиста. Овај пут погодио је главом.
17:29 20.11.2022
Катар се не сналази
27’ – Еквадор сигурно игра, води, сада може мало да спусти лопту, док се домаћин не сналази.
17:25 20.11.2022
Еквадор држи лопту
23’ – Еквадор држи лопту 58 одсто времена, бољи је тим, постигао је два гола, један је признат и ова екипа заслужено води.
17:18 20.11.2022
ГОЛ – ЕКВАДОР ВОДИ!
16’ – Валенсија је прецизан, води Еквадор са 1:0! Сада гол није поништен.
17:17 20.11.2022
Пенал за Еквадор!
15’ – Пенал! Еквадорци ће имати шансу да поведу, али да сачекамо ВАР собу прво.
17:15 20.11.2022
Период мирније игре
12’ – Сада је дошао период мирније игре, Еквадор напада, покушава из корнера, али ништа озбиљно се није изродило.
17:10 20.11.2022
Нерешено је – 0:0
7’ – Деловало је да ће Еквадор до предности, постигао је гол, али је он поништен после гледања ВАР-а. Одмах контроверзе.
17:07 20.11.2022
ПОНИШТЕН ГОЛ!
После гледања ВАР-а поништен је први гол на Светском првенству! Невероватан старт шампионата.