Звезда и Зенит - Sputnik Србија

Звезда је полетела, али се тешко приземљила у Санкт Петербургу

Фудбалери Црвене звезде доживели су пораз од Зенита у Санкт Петербургу, на пријатељској утакмици, резултатом 3:1.
Звезда је оставила одличан утисак и водила је после првог полувремена, али је у наставку до изражаја дошао квалитет домаћег тима.
Гол за Звезду постигао је Ибрахим Мустафа, а стрелци за Зенит били су Алекс Сутормин, Александар Јерокин и Густаво Мантуан.
Црвено-бели су били одлични у првом полувремену, Бен је имао шансу после додавања Катаија, покушао је и Гобељић, истицао се и голман Васиљевић, а у 23. минуту је Мустафа затресао мрежу Зенита ударцем главом.
Звезда је вршила пресинг на последњу линију одбране Зенита после постигнутог гола, опасан је био и Зенит, али је Васиљевић био на висини задатка.
У другом полувремену није било већих узбуђења до 60. минута када је млади Митуљикић скривио пенал, а сигуран егзекутор је био Сутормин.
Ток меча сте могли да пратите на страницама Спутњик спорта.
18:23 22.11.2022
Меч пратите уживо
19:56 22.11.2022
90' – Крај, пораз Звезде
Без обзира на пораз, тренер Звезде Милош Милојевић може да буде задовољан виђеним, нарочито јер је на располагању имао углавном играче са малом минутажом током јесење полусезоне.
19:36 22.11.2022
74' – Звезда примила нови гол!
Мантуан је прецизан у 74. минуту.
19:30 22.11.2022
67' – Преокрет Зенита!
Сви су стали и чекали на офсајд, само је Јерохин наставио да игра и савладао је Васиљевића!
Зенит води 2:1!
19:23 22.11.2022
61' – Гол за Зенит!
Изједначење из пенала, стрелац је Сутормин.
19:22 22.11.2022
60' – Пенал за Зенит!
Младог Митуљукића је лопта погодила у руку.
19:18 22.11.2022
56' – Пречка!
Нису имали среће фудбалери Зенита!
19:16 22.11.2022
54' – Нема промене резултата
Зенит у другом полувремену делује опасније, али се Звезда одлично брани.
18:51 22.11.2022
Полувреме!
Звезда и даље води 1:0.
18:28 22.11.2022
23' – Води Звезда!
Мустафа постиже гол у 23. минуту!
18:25 22.11.2022
Прелепа слика
17' – Васиљевић спасао Звезду!
Озбиљан напад Зенита и две одбране голмана Васиљевића.
Бакајев је могао да постигне гол, али се испречио сјајни млади голман.
18:09 22.11.2022