Лука Модрић - Sputnik Србија

Бледи Хрвати без гола – Мароко одолео и извукао реми!

Фудбалери Хрватске и Марока одиграли су нерешно без голова (0:0) први меч четвртог дана Мундијала.
Мароко је од старта кренуо да игра агреисвно свестан да од првог минута мора да зауставља Хрватску.
Имали су Хрвати већи посед лопте, више су нападали, али су се Мароканци одлично бранили не само током првог дела игре, већ током целе утакмице.
Лука Модрић је слао одличне дуге лопте ка Николи Влашићу, али је Влашић оба пута закаснио. У првом полувремену маестралан и снажан шут упутио је Иван Перишић из велике даљине, али лопта је отишла мало изнад пречке.
Охрабрили су се Мароканци и кренули све боље да се бране, а Хрвати су током другог полувремена поново проводили више времена на противничкој половини.
Од 60. до 70. минута Мароко је преузео иницијативу и нападао Хрватску, а велику шансу имао је Акраф Хакими који је послао бомбу из велике даљине, али је Јосип Ливаковић одлично одреаговао.
Хрвати су наставили офанзивно, а Мароканци су били стрпљиви и пажљиво бранили реми коме се мало ко надао.
Хаотично је деловала завршница меча, али Мароку вероватно то тешко да смета јер одлазе задовољнији са стадиона Бајт.
Хрватска уколико настави истим темпом могла би да се забрине, јер је деловало као да немају идеју.
► Гост емисије Миљанов корнер пред сам пут на Мундијал у Катару био је српски репрезентативац Филип Ђуричић.
Белгија - Канада, Миши Батшуаји - Sputnik Србија, 1920, 23.11.2022
Мундијал, 4. дан: Нула Хрвата, бламажа Немаца, рапсодија Шпаније и рутина Белгије
12:56 23.11.2022
90 +6’ – Крај!
12:48 23.11.2022
90’ – Излази Перишић
Уместо Ивана Перишића ушао је Мислав Оршић.
12:46 23.11.2022
87’ – Бледо!
Нема конкретних прилика, Хрватска је украла неколико лопти али после тога није успела да реализује напад.
12:39 23.11.2022
81’ – Нова измена
Јошко Гаврдиол длази до лопте после слободног ударца, али прави фаул.
12:38 23.11.2022
79’ – Нова измена
Матео Ковачић излази, а у игру улази Ловро Мајер.
12:37 23.11.2022
78’ – Марокаци заустављају Модрића
Сојфран Арамбат руши Модрића и добија жути картон.
12:32 23.11.2022
72’ – Модрић!
Лука Модрић маестрално изводи слободњак, али је шут изблокиран.
12:30 23.11.2022
71’ – Измена у хрватском тиму
Излази Андреј Крамарић улази Марко Ливаја.
12:24 23.11.2022
66’ – Каква шанса!
Још једном спашава гол Хрватске Ливаковић! Снажан шут право у угао из велике даљине шутирао је Хакими, али боксује Хрват.
12:22 23.11.2022
63’ – Напада Мароко
Хакими је послао сјајну лопту, али није успео да је ухватио репрезентативац Марока. Била би ово одлична прилика.
12:18 23.11.2022
59’ – Мазаруи је завршио меч
Мазрауи не може да насатви меч. На носилима је са терена изнет Мароканац.
12:13 23.11.2022
53’ – Шанса за Хрвате!
Сјајну прилику је имао Декјан Ловрен али још једном одлична одбрана Марока. Створила се гужва у шеснаестерцу, дебљи крај извукао је Мазрауи коме мора да се укаже помоћ.
12:10 23.11.2022
51’ – Брани Ливаковић
Мароко је имао одличну шансу преко Мазрауија али Ливаковић брани.
11:49 23.11.2022
45 +3’ – Крај првог полувремена
Деловало је да Хрватска нема конкретну идеју у првих 45 минута игре, а фудбалери Марока одрадили су добар посао у одбрани.
11:48 23.11.2022
45 +2’ – Модрић!
Изузетно снажно је шутирао Модрић, а лопта је отишла мало изнад пречке. Нова страшна прилика за Хрвате у самом финишу првог полувремена.
11:47 23.11.2022
45 +1’ – Сјајна одбрана Бунуа
После одличног центаршута Влашић је имао најбољу прилику до сада, али маестрално је одбранио Јасим Буну!
11:42 23.11.2022
42’ – Влашић се повредио
Хаким Зијеш се буни и пита судију: „Шалиш се да није фаул“?. Брозовић је био груб, али је прошао некажњено.
На трави је остао Никола Влашић који ће наставити утакмицу иако је направио болну гримасу.
11:40 23.11.2022
40’ – Модрић на месту
Нашао се Мароко у казненом простору, лопта је кренула ка Зијешу, али блокира је Лука Модрић који потом прави и фаул односно повлачи за дрес.
11:37 23.11.2022
36’ – Греши Влашић
Поново је дуга лопта стигла до Влашића који још једном није реаговао на време.
11:35 23.11.2022
34’ – Бори се Мароко
Мароко се добро брани. Иако Хрватска на све начине стиже до лопте, одбрана Марока ради добар посао.