Звезда у великом налету, Макаби капитулирао после драме

© Фото : АБА лигаЛука Вилдоза
Лука Вилдоза - Sputnik Србија, 1920, 24.11.2022
Кошаркаши Црвене звезде одиграли су евролигашки меч против Макабија из Тел Авива, који је почео раније због утакмице Србије и Бразила на Мундијалу, а црвено-бели су славили са 69:68. После праве драме.
Све се решавало у последњим секундама када бивши кошаркаш Црвене звезде Лоренцо Браун није погодио за три поена.
Немања Недовић је био најефикаснији са 12 поена, а Хасан Мартин је додао 11 уз шест скокова. Лоренцо Браун је убацио 23 поена за Макаби, а Соркин је додао 16.
Звезда је много боље отворила меча на крилима победа над Асвелом и Албом, дала је 27 поена већ у првој четвртини, али је потом укочила нападачки, а и Макаби је физичку снагу искористио за добру дефанзиву.
Водио је тим Душка Ивановића три поена предности на уласку у последњу четвртину, а онда и шест поена предности на око седам минута до краја меча.
Домаћи су, уз помоћ подршке са трибина, успевали да воде са 68:60 на три минута до краја после полагања Огњена Добрића.
Звезда је све то прокоцкала, а после промашаја Вилдозе Макаби је имао поен минуса и 24 секунде на располагању.
Али на крају Браун није погодио за победу у последњим секундама.
Звезда је везала три победе у Евролиги!
Недавно је гост у емисији Миљанов корнер био српски кошаркаш Иван Паунић који већ годинама игра у Русији.