Партизан изгубио од Реала, али је учествовао у рекорду Евролиге

© Sputnik / Лола ЂорђевићДанило Анђушић
Данило Анђушић - Sputnik Србија, 1920, 24.11.2022
У дуелу Реал Мадрида и Партизана пало је 72 поена у првој четвртини што је рекорд Евролиге! Иако су црно-бели предњачили у првих 10 минута, нису издржали, па су уписали пораз на крају - 105:97.
Партизан је у Мадриду одиграо врло чудну утакмицу.
Податак за веровали или не рубрику је да су црно-бели у првих 10 минута дали чак 40 поена! Примили су 32. То је уједно била најефикаснија четвртина у историји Евролиге, дакле, оборен је рекорд.
А просто је невероватно и да је Реал Мадрид после такве прве четвртине на полувремену водио са 54:51! Отворио је Краљевски клуб другу деоницу серијом 20:2 и тако преузео контролу над утакмицом.
Нанели и Анђушић су бриљирали на старту, а потом је Серхио Љуљ преузео диригентску палицу и Реал је кренуо да игра све боље и боље.
Могло је већ тада се наслути у ком смеру иде утакмица, а посебно зато што одбрана Партизана поново није била на правом нивоу.
На крају је све резултирало поразом црно-белих.
Најефикаснији код Партизана били су Зек Ледеј са 20, Данте Егзум са 17 и Кевин Пантер са 16 поена. Код Реала су предњачили Љуљ са 20 и Таварес са 17.
Недавно је гост у емисији Миљанов корнер био српски кошаркаш Иван Паунић који већ годинама игра у Русији.