Црвени ђаволи заслужено добили по носу

© AP Photo / Frank AugsteinБелгија - Мароко
Белгија - Мароко - Sputnik Србија, 1920, 27.11.2022
У другом дуелу дана на Мундијалу у Катару састали су се Белгија и Мароко, а Мароканци су потпуно заслужено стигли до победе и изненађења - 2:0 (1:0).
Први гол за Мароканце постигао је Сабири у 73. минуту утакмице. И то јако леп, из слободног ударца. А други Абухлал у 92. минуту за оверу велике победе.
У првом полувремену Белгија је била боља, али Мароко је имао опасније шансе.
Прво је запретио преко Хакимија у 35. минуту, да би потом у 46. Хаким Зијеш постигао погодак, бацио у очај противника, али је тај погодак на крају био поништен.
ВАР је реаговао и испоставило се да је у питању био офсајд, па се на одмор отишло с резултатом 0:0.
У наставку је Белгија пробала одмах да стигне до предности, али Еден Азар није имао довољно концентрације у завршници.
Али, у 73. минуту Мароко је стигао до гола који није поништен, Сабири је био стрелац па су Црвени ђаволи упали у проблем.