Катар 2022
Светско првенство у фудбалу 2022. године одржава се у Катару, пратите сва дешавања са највећег фудбалског такмичења уз Спутњик спорт.

Спектакл и победа Гане против упорне Кореје – борба до последњег атома снаге

© AP Photo / Ricardo MazalanЈужна Кореја – Гана
Јужна Кореја – Гана - Sputnik Србија, 1920, 28.11.2022
Фудбалери Гане савладали су у невероватној утакмици репрезентацију Јужне Кореје резултатом 3:2 у оквиру другог кола групе Х Светског првенства у Катару.
Утакмица је почела агресивно на обе стране, грубо су нападали фудбалери обе репрезентације, али веће шансе нису виђене све до 24. минута.
Прву шансу користи Мохамед Салису и доноси предност Гани, а онда после десет минута мрежу Кореје затресао је и Мохамед Кудус.
Без одговора је била Кореја у наставку прве деонице, али утакмица у другом полувремну постаје фантастична!
До последњег атома снаге борио се сваки играч, Кореја је вршила притисак и то им се исплатило у 58. минуту када је погодио Гу Шунг Чо. Није прошло ни цела два минута, а исти стрелац је после маестралне акције коју је креирао Сон успео да донесе изједначење.
Није дуго трајала нада Кореје јер је фантастични Кудус у 68. минуту погодио за нову предност Гане. Одличну утакмицу одиграо је фудбалер Ајакса.
Имала је Кореја још неколико сјајних шанси до краја меча, али успешно је Гана одолевала упорности.
Прави јунак је у завршници био Ати-Зиги који је скинуо невероватне покушаје фудбалера Кореје.
Гана је победом обезбедила три бода, док се Јужна Кореја налази пред елиминацијом.
Гост у Миљановом корнеру пред одлазак на Мундијал у Катару био је српски репрезентативац Филип Ђуричић.
Португалија – Уругвај - Sputnik Србија, 1920, 28.11.2022
Катар 2022
Мундијал, 9. дан – Бразилци дали наду Орловима, Роналдо повео Португалију ка победи