Србија и Камерун - Sputnik Србија

Србија прокоцкала победу против Камеруна – и даље живи сан за осмину финала Мундијала

Фудбалери Србије испустили су победу против Камеруна у другом колу Мундијала у Катару – 3:3. Иако су водили резултатом 3:1, на крају су погнутих глава напустили терен јер је утакмица завршена без победника. И даље живи сан о пласману у осмину финала СП, али не зависимо више само од себе.
За два минута у периоду од 64. до 66. минута у два наврата је капитулирала наша одбрана и то помрачење, био је то јасан показатељ да Србија није зрела за освајање сва три бода.
Меч Србије са Швајцарском 2. децембра, која од 17 часова игра против Бразила, требало би да одлучује о томе које две селекције из Групе Г ће у осмину финала.
„Кариоке“ и „сајџије“ су тренутно у далеко бољој позицији од Србије и Камеруна, али је све и даље отворено, с тим што су Пиксијевим „орловима“ после просуте победе шансе драстично смањене.
Србија је одлично ушла у утакмицу. Држала је лопту, контролисала дешавања на терену у потпуности. Пиксијева одлука да заигра с једним нападачем испоставила се као исправна, јер је екипа добила преко потребну стабилност и није ушла у беспотребну јурњаву са „камерунским лавовима“.
Низале су се шансе, а у њих је олако улазио Александар Митровић, али је недостајало среће и концентрације. Прво статива у 11. минуту, затим још једна изгледа прилика када је лопта завршила поред гола.
И као што то обично у фудбалу бива, када не искористите прилике уследи казна. Тако је било и на Ал Џанубу. Кастелето је остао сам "ко дух" на другој стативи после корнера у 29. минуту и шокирао је Србију - 0:1.
Ипак, нису Пиксијеви ученици пали после тог поготка. Тотални преокрет догодио се у судијској надокнади када је прво Страхиња Павловић погодио главом на асистенцију Душана Тадића - 1:1.
Само два минута касније нова лопта у мрежи Камеруна за ерупцију одушевљења српских фудбалера и комплетне нације. Сергеј Милинковић-Савић је интелигентим ударцем успео левом ногом по земљи да матира Епасија - 2:1.
Тим резултатом се отишло на полувреме. Очекивало се да ће Србија под командом војсковође Пиксија знати да осигура победу и да изнесе меч до краја. То су вероватно многи и помислили у 53. минуту када је Александар Митровић после феноменалне акције Орлова успео да ћушне лопту у мрежу.
Практично смо се ушетали Камерунци у гол - 3:1. Али, после тога је уследио потоп! Нешто што озбиљним селекцијама никако не би смело да се догоди.
Прво се повредио Страхиња Павловић, који је био одличан у одбрани, а онда је Сергеј при резултату 3:1 хтео да лобује голмана, али се то на крају осветило Орловима.
Већ у следећем нападу Абубакар је учинио то исто, али је био прецизан у 64. минуту.
Чинило се да је офсајд, гледао се ВАР... Ипак, ништа од недозвољене позиције нападача Камеруна - 3:2.
Тада је ушла вода у уши. Само два минута касније нови шок и нови гол у мрежи Србије - 3:3.
Чупо Мотинг је хладнокрвно погодио мрежу Вање Милинковић-Савића. Просто несхватљиво шта се у тим тренуцима дешавало у редовима Србије и шта је било у глави селектора и фудбалера.
Уместо на 3:1 да „затворе утакмицу“ и не срљају, они су учинили потпуно супротно. Играли су високи пресинг, њих чак петорица и уследиле су две муњевите контре "камерунских лавова" и сурова казна.
Србија сада стрепи. Ослушкиваће ситуацију са двобоја Бразил - Швајцарска, а онда би у случају повољног резултата могли да се надају да после победе над Шаћиријем, Џаком и друговима изборе пласман у осмину финала Мундијала.
Утакмица која би лако могла да буде одлучујућа за Орлове или за „камерунске лавове“, с обзиром на то да су оба тима поражена на старту.
Оно што радује све у Србији јесте осмех који се вратио на лице селектора и играча, а односи се на здравствено стање које се драстично поправило и Пикси може да рачуна на све фудбалере.
Ток меча могли сте да пратите уз Спутњик.
Португалија – Уругвај - Sputnik Србија, 1920, 28.11.2022
Мундијал, 9. дан – Бразилци дали наду Орловима, Роналдо повео Португалију ка победи
13:01 28.11.2022
96' - КРАЈ! Србија - Камерун 3:3!
Није Србија успела да победи Камерун, меч је завршен резултатом 3:3!
13:00 28.11.2022
95' - Покушај Грујића!
Распалио је по лопти резервиста Марко Грујић, али је сигуран Епаси.
12:59 28.11.2022
95' - Брани Вања!
Запретили су Камерунци из слободног ударца с леве стране, био је то лак плен за Вању Милинковић-Савића.
12:57 28.11.2022
92' - Ђуричић у игри
Нова измена у редовима Србије у игру је ушао Филип Ђуричић, који је заменио Филипа Костића.
12:56 28.11.2022
91' - Офсајд!
Поново је Александар Митровић био у прилици, али је линијски судија подигао заставицу због офсајда.
12:55 28.11.2022
90' - Још шест минута
Толико времена за нови гол имају фудбалери Србије како би дошли до победе.
12:53 28.11.2022
89' - Митровић поред гола!
Нова велика шанса за Србију, али је овога пута непрецизан Александар Митровић.
88' - Штета, јако лош потез Костића
Хитроноги Крагујевчанин који се неочекивано нашао у изгледној прилици с леве стране, доживео је пад концентрације и уместо да шутира или центрира, додао је практично лопту у руке Епасију.
12:49 28.11.2022
85' - Игра се отворено
Смањују се напади две селекције. Јасно је да и једни и други желе очајнички да дођу до три бода.
12:43 28.11.2022
79' - Четворострука измена Србије
Драган Стојковић Пикси се определио да мења. Изашли су Вељковић и Живковић, а ушли Бабић и Радоњић. Изашао је и Сергеј, уместо њега на терену је Грујић.
12:41 28.11.2022
76' - Велика шанса за Србију
Александар Митровић одлучио је сам да заврши акцију и то се испоставило као погрешна одлука јер је имао неколико слободних саиграча. Велика шанса отишла је у неповрат.
12:38 28.11.2022
73' - Прекршај над Максимовићем
Абубакар је био прегруб на средини терена у борби за ничији лопту.
12:35 28.11.2022
70' - Корнер за Србију
Тадић је послао лопту, пробао је Миленковић али је Чупо Мотинг успео да отклони опасност.
12:31 28.11.2022
66' - Шок! Камерун изједначио - 3:3!
За само два минута из два напада су фудбалери Србије примили два гола. Чупо Мотинг је матирао Вању.
12:29 28.11.2022
64' - СМС се поигравао, Абубакар нас казнио! ГОЛ - 3:2!
Сергеј Милинковић-Савић је покушао да лобује Епасија, да би Абубакар већ у следећем нападу учинио исто. Чинило се да је офсајд, али је гол признат после консултације ВАР - 3:2.
12:27 28.11.2022
62' - Покушај Екамбија
Пустио је Стефан Митровића Токо Екамбија да шутира са леве стране, а Вања Милинковић-Савић је без већих проблема зауставио тај покушај.
12:25 28.11.2022
60' - Запретио Камерун
Могло је да буде опасно после једне контре у режији Абубакара, али су дефанзивци Србије успели да отклоне опасност у последњи час.
12:20 28.11.2022
56' - Павловић излази због повреде!
Лоша вест за Србију. Ухватио се за примицач Страхиња Павловић, сигнализирајући измену ка клупи Србије. Уместо њега на терену је Стефан Митровић.
12:17 28.11.2022
53' - ГОООЛ! Србија води 3:1!
Ушетала се Србија у гол Камеруна, а стрелац је Митровић! Каква акција у режији српски фудбалера. Митровић је вукао лопту, упослио је Костића који је вратио до Сергеја. Овај је прогирао Живковића, а он је несебично вратио до Митрогола који је рутински послао у мрежу.
12:16 28.11.2022
51' - Прекршај Живковића
У покушају да дође до лопте у завршној трећини терена, Андрија Живковић је направио прекршај.