Урош Трифуновић и Огњен Добрић - Sputnik Србија

Преокрети, прекид, добри потези – Звезди први дерби у сезони

Кошаркаши Црвене звезде и Партизана одиграли су први вечити дерби у сезони који је обиловао кошевима, прекидима, променама резултата, а завршио се победом Црвене звезде од - 90:74. Меч сте могли да пратите у текстуалном преносу на Спутњику.
Најефикаснији у победи Звезде били су Лука Вилдоза са 19 и Немања Недовић са 17 поена, док је Јанис Папапетру убацио 15. Важна је и коначна разлика због међусобног сусрета на крају АБА лиге.
Прво полувреме трајало је сат и по времена. Судије су прекинуле меч у 10. минуту утакмице зато што су навјачи убацили гомилу предмета са трибина. Све се догађло на 37 секунди до краја прве четвртине, после фаула над Николом Ивановићем.
После тога смо гледали много добрих напада, уједно и лоших одбрана са обе стране, а прво полувреме завршило се са предношћу Звезде од 49:48 за шта је најзаслужнији био Немања Недовић са 15 поена у првих 20 минута.
У трећој деоници Црвена звезда била је бољи ривал, направила је двоцифрену предност, али је Партизан успео да одговори.
На прагу последње четвртине Звезда је имала предност од пет поена. Потом је предност скочила на 10 поена, а онда је Добрић дао тројку на два минута пре краја и ту је ставио тачку на питање победника.
Звезда је у правом налету под вођством Душка Ивановића. Ни Партизан није остао имун на игру црвено-белих.
Меч сте могли да пратите уживо уз Спутњик.
22:36 28.11.2022
КРАЈ
Победа Црвене звезде од 90:74.
22:33 28.11.2022
Последњи минут
Све је решено, чека се коначни резултат. Звезда је дошла до победе на овој утакмици.
22:30 28.11.2022
39' – Тројка Добрића!
На два минута до краја Звезда води 85:72!
22:26 28.11.2022
37' – Тројка Вилдозе – 80:71
Важна тројка Вилдозе и црвено-бели су отишли на девет поена.
22:24 28.11.2022
36' – Пантер прецизан са пенала
Кевин Пантер донео је поене Партизану са пенала, црно-бели се мало враћају у игру и сада касне шест поена – 77:71
22:16 28.11.2022
33' – Звезда води двоцифреном предношћу
Холанд је погодио, Звезда је у предности и тренутно значајно ближа победи – 75:65.
22:12 28.11.2022
31' – Неспортска Ледеју
Лука Митровић је фаулиран са леђа, Ледеј је направио неспортску личну грешку – 70:65
22:08 28.11.2022
30' Крај треће деонице
После три одигране четвртине Црвена звезда води са 70:65.
21:58 28.11.2022
27' – Партизанов одговор - 63:61
После Звездине серије сада Партизан одговара, Папапетру је одговорио на прави начин.
21:50 28.11.2022
25' – Важна тројка Егзума!
На Звездину серију Егзум је одговорио тројком и сада је 60:53.
21:48 28.11.2022
24' –Серија Звезде
Серија Звезде на старту другог полувремена, црвено-бели воде 10 разлике. Партизан је водио већим делом првог полувремена, али је потом Звезда преузела иницијативу и сада делује боље
21:42 28.11.2022
Утакмица је настављена
Почело је друго полувреме у Пиониру.
21:26 28.11.2022
20' – Полувреме
После 20 минута игре резултат на вечитом дербију је 49:48. Изузетно ефикасна игра оба тима. Недовић је убацио 15, Вилдоза 10, а Мадар девет поена.
21:23 28.11.2022
19' – Тројка Недовића
Погодио је Недовић још једну изузетно важну тројку и сада је 45:48.
21:20 28.11.2022
18' – Ево и Вилдозе
Аргентинац се појавио и погодио тројку, а онда ће Пантер ићи на линију за слободна бацања – 42:48
21:17 28.11.2022
17' – 37:43
Партизан је дошао до поена у транзицији, а Папапетру је погодио на обручу.
21:11 28.11.2022
14' – Тројка Папапетруа
Папапетру је погодио тројку, а црно-бели су отишли на предност од 36:30, а сада је 36:32.
21:08 28.11.2022
13' – 26:31
Јам Мадар погађа тројку, Партизан наставља да држи предност од пет поена.
21:07 28.11.2022
12' – 23:25
Партизан води, али Недовић тројком враћа Звезду у егал. Важан кош за црвено-беле.
21:03 28.11.2022
11' – Добра рола Бродзијанског
Најновије појачање Партизана игра добро на овој утакмици, поново је дошао до поена и сада је 20:20.