Жељко Обрадовић - Sputnik Србија

Парни ваљак трокира – Партизан изгубио после продужетка

Кошаркашки клуб Партизан дочекао је Валенсију у оквиру Евролиге са идејом да поправи утисак после пораза у дербију у АБА лиги. У тој намери није успео. На крају је резултат гласио 100:96 за Слепе мишеве и то после продужетка. Меч сте могли да пратите у текстуалном преносу на Спутњику.
После поразса од Барселоне, Реала и Црвене звезде Партизан је везао нови пораз.
Најефикаснији код Партизана био је Матијас Лесор са 22 поена, а толико је Риверо дао за Валенсију. Пантер је завршио дуел са 19 поена за црно-беле, а Веб и Аростеги 18, односно 17 за госте.
Партизан је лоше стартовао утакмицу пре свега у одбрани. Дефанзивни скок није био довољно добар, па је Валенсија тако долазила до поена, највише преко Веба.
Мадар је добро отворио утакмицу, касније је и Пантер убацио једну тројку па су црно-бели ношени подршком са трибина отишли на полувреме са предношћу од 43:37. Добар је то био резултат у односу на приказано.
У наставку слична прича, Партизан је успевао да направи разлику, али недовољно велику да мирно уђе у завршницу.
Па се тако у последњој деоници играло поен за поен све до последњих минута, секунди... На крају је све било решено у продужетку. Ни тамо Партизан није имао снагу, ослањао се готово искључиво на Кевина Пантера и то се поново показало као лоша идеја.
Утакмицу сте могли да пратите у текстуалном преносу уз Спутњик.
23:02 01.12.2022
Победа Валенсије - 100:96
23:01 01.12.2022
Валенсија води четири разлике шест секунди пре краја...
23:00 01.12.2022
Изгубио је лопту Нанели
Партизан је имао напад на 12 секунди до краја, али је изгубио лопту. Потом фаул. Шест секунди до краја...
22:58 01.12.2022
Нанели!
Каква тројка Нанелија, Валенсија води два разлике и има напад. Партизан има шансе да се извуче. Тренутно је 96:98 за госте.
22:55 01.12.2022
Последњи минут
У последњи минут ушло се са предношћу Валенсије од 96:93. Имају Шпанци и напад. Харпер погађа поред Лесора - 98:93
Валенсија ближа победи
Воде Слепи мишеви са 95:91, а онда је Ривера додао још са слободних бацања - 96:91.
22:52 01.12.2022
4’ – Пантер сада није погодио
Партизанови напади се своде на игру преко Пантера, а он сада није погодио – 90:93
22:50 01.12.2022
3’ – Неизвесно је
Јако је неизвесно у Арени, после закуцавања Лесора резултат је 90:90. Па Аростеги даје тројку 90:93.
22:48 01.12.2022
2’ – Пантер
Поново Пантер игра сам, донео је поене са линије за слободна бацања – 86:86. Потом и сјајан потез Дубљевића - 86:88
22:46 01.12.2022
1’ – ПРОДУЖЕТАК
Игра се продужетак, напад има Валенсија. Дошли су Слепи мишеви до поена са линије за слободна бацања - 84:86
22:44 01.12.2022
Џонс промашио за победу
Играће се продужетак у Арени, Џонс је промашио шут за победу - 84:84. Није био прецизан у шуту за три поена.
22:41 01.12.2022
Пантер фаулиран
Пантер је фаулиран на 11 секунди пре краја и имаће два слободна бацања. Погодио је оба, Валенсија ће имати напад.
22:39 01.12.2022
Харпер погађа
Харпер је погодио на 20 секунди пре краја преко Леосра, Валенсија води 84:82.
22:38 01.12.2022
40’ – Последњи минут
Пантер је отишао на линију за слободна бацања. Фаулиран је при шуту за три поена – 80:82.
22:36 01.12.2022
39’ – Последња два минута
Погодио је Пантер тројку, а Валенсија води са 79:78.
22:30 01.12.2022
37’ – Промашај Пантера
Пробао је Пантер са велике удаљености, али није погодио. Остаје 73:74. Валенсија је потом имао напад и погодио уз фаул – 73:77.
22:22 01.12.2022
34’ – Игра се поен за поен
Игра се поен за поен у Арени, Партизан тренутно после коша Егзума води са 68:67.
22:16 01.12.2022
32’ – Неизвесна завршница у Арени
Партизан се мучи, Нанели је промашио шут за три поена, а екипа Жељка Обрадовића води са 64:62.
22:12 01.12.2022
30’ – Крај треће деонице
Сјајно је закуцао Лесор, Арена је на ногама, а све је то довољно да Партизан уђе у последњу деоницу са предношћу од 64:60. Могла је то да буде и убедљивија предност.
22:04 01.12.2022
27’ – Пантерова тројка
Пантер је убацио још једну тројку, Партизан има предност, али је веома тесно у Арени и иде све ка неизвесној завршници и последњој деоници – 56:53.