Лука Вилдоза - Sputnik Србија

Звездина „кобра“ појела болоњезе

Кошаркаши Црвене звезде дочекали су Виртус из Болоње у јако добром расположењу после серије победа. И та евролигашка серија се надоградила до броја четири под вођством Душка Ивановића, а Огњен Добрић је био главни актер - 83:74. Меч сте могли да пратите у текстуалном преносу на Спутњику.
Летела је Звездина „кобра“, како гласи Добрићев надимак, по терену и појела је „болоњезе“. Он је заједно са Вилдозом и Бентилом водио црвено-беле до нове победе. Навијачи у Пиониру су били више него задовољни.
Добрић је меч завршио са 17 поена, Вилдоза са 16, а Бентил са 12 поена. Код гостију се најбоље показао Жаите са 15 поена и осам скокова.
После прве деонице Звезда је била у заостатку, Виртус је одиграо изнад очекивања па су црвено-бели морали да јуре заостатак од 17:23. Атмосфера у Пиониру је била одлична, али је одбрана код домаћина шкрипала на старту утакмице.
Ипак, како је утакмица одмицала тако су игачи Душка Ивановића играли све боље, водили су са 42:41 на полувремену, а онда и повели у току треће деонице.
Деловало је да све иде на воденицу црвено-белих.
Када је Огњен Добрић кренуо да ређа тројке било је јасно да ће Црвена звезда уписати нову победу у Евролиги!
Меч сте могли да пратите у текстуалном преносу на Спутњику.
19:53 02.12.2022
КРАЈ!
Победа Црвене звезде од 83:74!
19:44 02.12.2022
37' – Црвено-бели пред победом
Завршна три минута, Звезда води са 81:64! Јасно је да ће црвено-бели до четврте везане евролигашке победе!
19:36 02.12.2022
34' – Звезда има двоцифрену предност
Црвено-бели воде 16 разлике на шест минута пре краја утакмице. Добрић решета кош Виртуса!
19:26 02.12.2022
30' – Крај треће четвртине
У последњу четвртину Црвена звезда улази са предношћу од 67:55! Атмосфера је на врхунцу, Пионир гори, црвено-бели пред новом победом. Али, има још да се игра.
19:16 02.12.2022
26' – Поени Марковића
После правог карамбола лопта је стигла до Марковића који је погодио и тако дигао навијаче на ноге. Звезда води са 56:48.
19:10 02.12.2022
22' – Звезда у предности
На старту другог полувремена Звезда води са 49:46, а онда Лазић даје тројку и серијом оваквих кошева црвено-бели иду на 52:46.
18:50 02.12.2022
20' – Полувреме
После првог полувремена Црвена звезда води са 42:41, у питању је прилично неизвесна утакмица, а јасно је да ћемо епилог добити у других 20 минута.
18:39 02.12.2022
16' – Вилдоза не стаје!
Лука Вилдоза игра одличну кошарку, решета у низу и сада имамо егал утакмицу у финишу првог полувремена - 33:34
18:36 02.12.2022
15' – Тројка Вилдозе
Вилдоза је сада погодио важну тројку и Звезда се враћа на 27:29.
18:32 02.12.2022
12' – Виртус предњачи
Можда није било очекивано, али Виртус предњачи у досадашњем делу меча и води. Очекује се да Звезда реагује јер сигурно има квалитет за тако нешто – 24:29
18:26 02.12.2022
10' – Крај прве четвртине
После прве деонице Звезда је у заостатку, Виртус је одиграо изнад очекивања и за сада црвено-бели јуре заостатак од 17:23. Атмосфера у Пиониру је одлична, али одбрана шкрипи код домаћина на старту утакмице. Сјајан кош Петрушева на самом крају деонице.
18:09 02.12.2022
6' – Звезда не жели да се Виртус одлепи
Црвена звезда не жели да се Виртус одлепи, посебно зато што су гости из Болоње стигли у окрњеном саставу - 6:11
18:05 02.12.2022
4' – 4:11
Боље је Виртус отворио дуел и после четири минута игре води са седам разлике. Морао је Душко Ивановић то да сече тајм-аутом.
18:00 02.12.2022
1' – Почео је меч!
Почео је дуел Звезде и Виртуса, а у гостујућем саставу вечерас неће играти Милош Теодосић.
16:14 02.12.2022
Добро дошли
Поштовани читаоци Спутњика, добар дан и добро дошли на текстуални пренос утакмице између Црвене звезде и Виртуса из Болоње у оквиру Евролиге.