Катар 2022
Светско првенство у фудбалу 2022. године одржава се у Катару, пратите сва дешавања са највећег фудбалског такмичења уз Спутњик спорт.
Венсан Абубакар, Камерун - Бразил - Sputnik Србија

Бразилци се обрукали на крају групе – Абубакар сервирао шок Титеу у 92. минуту

Бразилци су изашли из наше групе као првопласирани, а на опроштају од уводне фазе поражени су од Камеруна са 1:0. Погодак одлуке постигао је Венсан Абубакар у 92. минуту и тако донео својој селекцији величанствену победу на опроштају од Мундијала.
Селектор Тите извео је комбиновани састав који је показао да је поприличан јаз између првог и другог тима и да ови што већину утакмица почињу с клупе то и заслужују.
Мало тога је показао Титеов комбиновани тим у првих 45 минута. Створио је само две изгледне прилике за погодак, а обе је пропустио Габријел Мартинели.
© AP Photo / Pavel GolovkinЕнтони, Бразил - Камерун
Ентони, Бразил - Камерун - Sputnik Србија, 1920, 02.12.2022
Крилни нападач Арсенала нашао се у приликама у 14. и 46. минуту, али му је у оба наврата камерунски голман Епаси сјајно одбранио ударце.
Камерунци, који су се бранили у великом делу првог полувремена, могли су да шокирају Бразилце пред сам одлазак на одмор, али је Едерсон у надокнади првог дела сјајно скинуо ударац Мбуема после корнера.
У другом полувремену Камерун је био тај који је кренуо офанзивно, али је Едерсон имао мало посла, углавном да хвата ударце Африканаца са дистанце. Још једну зрелу шансу за Бразилце пропустио је Мартинели у 56. минуту, када му је голман Епаси опет скидао зицер.
© AP Photo / Moises CastilloБразил - Камерун
Бразил - Камерун - Sputnik Србија, 1920, 02.12.2022
Бразил - Камерун
Тите је у другом полувремену убацио петорицу нових играча, Камерун покушао офанзивно у финишу утакмице да се победом опрости од за њих сјајног Мундијала, и успео у 92. минуту преко Абубакара.
Дакле, на крају групне фазе Бразил из ове групе иде у осмину финала као првопласирани (на Јужну Кореју), док Швајцарска као другопласирана игра са Португалијом. Камерун је такмичење завршио као трећепласирани, испред Србије, која је последња у групи.
Standings provided by Sofascore
Меч сте могли да пратите уз Спутњик.
22:04 02.12.2022
90'+10' – Крај меча!
Величанствена победа Камеруна и достојан опроштај са Мундијала.
21:53 02.12.2022
90'+2' – Гол за Камерун!
Стрелац је Венсан Абубакар. Он је после гола добио други жути картон због радовања па ће Камерунци завршити меч са десеторицом.
21:50 02.12.2022
90' – Играће се још девет минута!
Толико износи надокнада на овој утакмици.
21:38 02.12.2022
78' – Нтчам!
Окушао је ударац резервиста Камеруна, али право у руке Едерсона. Африканци у офанзиви у финишу утакмице.
21:33 02.12.2022
73' – Бруно!
Опробао је ударац са дистанце везиста Њукасла, али није угрозио озбиљније мрежу Камеруна.
21:29 02.12.2022
70' – Измене и промашаји!
То је активност тренутно на терену. Како играју резервисти Бразила чини се да је реми без голова све реалнији на овом мечу.
21:19 02.12.2022
56' – Мартинели!
Још једна шанса за нападача Арсенала и трећа одбрана Епасија. Сањаће Мартинели голмана Камеруна ноћас.
21:14 02.12.2022
55' – Измене код Бразила!
Уместо Родрига на терену је Евертон Рибеиро. Тељеса је заменио Маркињос, а уместо Фреда ушао је Бруно Гимараеш.
21:11 02.12.2022
51' – Абубакар!
Добро се снашао у шеснаестерцу Бразила, шутирао главом, али је лопта отишла поред леве стативе. Камерун офанзивнији у наставку.
21:05 02.12.2022
46' – Почело је друго полувреме!
Без промена у саставима тимова.
20:53 02.12.2022
Крај првог полувремена!
Нема голова у дуелу Бразила и Камеруна.
20:52 02.12.2022
45'+3' – Мбуемо!
Сјајно је нападач Брентфорда захватио лопту после корнера, али је Едерсон сачувао мрежу. Срећа за Бразил.
20:49 02.12.2022
45'+1' – Мартинели!
Још једна сјајна шанса за нападача Арсенала и опет га је прочитао голман Камеруна. Шутирао је добро, али се Епаси сјајно бацио и сачувао мрежу.
20:41 02.12.2022
40' – Доминација вез награде
Бразилци нападају све време, али стварају баш мало изгледних прилика. Само једну добру имали су преко Мартинелија, остало није вредно помена.
20:37 02.12.2022
33' – Дани Алвес!
Опробао је ударац ветеран из слободног ударца са ивице шеснаестерца, али је лопта отишла високо преко гола.
20:32 02.12.2022
28' – Кунде пожутео!
Нова јавна опомена за фудбалере Камеруна.
20:15 02.12.2022
14' – Мартинели!
Сјајна прилика за нападача Арсенала, одлично је шутирао главом са леве стране, али је голман Камеруна Епаси сачувао мрежу. Корнер за Бразил.
20:06 02.12.2022
6' – Жути картони!
Први на мечу за левог бека Камеруна Нуху Толоа. Само минут касније на другој страни је пожутео Едер Милитао.
5' – Бразил у офанзиви!
Од старта Бразилци салећу гол Камеруна, и то преко Родрига који је први запретио.
20:00 02.12.2022
1' – Утакмица је почела!
С центра први крећу Бразилци, јер су Камерунци изабрали страну после бацања новчића.