Лале процветале за четвртфинале, Американци иду кући

© AP Photo / Ricardo MazalanХоландија - САД
Холандија - САД - Sputnik Србија, 1920, 03.12.2022
Фудбалска репрезентација Холандије први је четвртфиналиста Светског првенства у Катару! Лале су процветале и тукле САД са 3:1 (2:0). Дензел Дамфриз био је играч утакмице са две асистенције и датим поготком. Сјајна његова партија.
Веома битан моменат утакмице догодио се у 10. минуту. Била је о сјајна акција Холандије, Мемфис Депај је постао стрелац. Дамфриз је оставио сјајну повратну лопту, а Депај је налетео и погодио супротан угао. Лале су очекивано повеле, али су Американци преко Пулишића опасно претили.
Касније је и Веа одлично покушао пред крај првог полувремена, али је Холандија и на то имала одговор.
Поново је Дамфриз уписао асистенцију, а пар минута пре краја првог дела игре стрелац је био Дејли Блинд за 2:0.
У наставку су и једни и други имали своје прилике, Холандија је претила преко Депаја, али је највише желела да сачува предност до краја.
Рајт је постигао гол за Амере у 76. минуту и тиме унео неизвесност у ову утакмицу, био је то један од најепших голова на турниру.
Али, Дамфриз је после тога голом разрешио све дилеме и одвео Холандију у четвртфинале.
После свега виђеног, можемо да кажемо - заслужено.
Стара фудбалска лопта - Sputnik Србија, 1920, 03.12.2022
Огољена срамота: Србија се распала али су велике силе изгубиле част и последњу мрвицу витештва