Француз играо скоро цело полувреме са златним ланцем око врата

© AP Photo / Natacha PisarenkoЖил Кунде, Француска - Пољска
Жил Кунде, Француска - Пољска - Sputnik Србија, 1920, 04.12.2022
Француски репрезентативац Жил Kунде у утакмици против Пољске у осмини финала Светског првенства у Катару играо је 42 минута са златним ланцем око врата.
Ношење накита, иначе, је забрањено на фудбалским утакмицама како би се играчи заштитили од повреда.
Али, судија Хезус Валензуела није то приметио све до краја првог полувремена, кад је Kундеов накит уклонио помоћни тренер репрезентације.
Француска је у утакмици против Пољске славила са 3:1, а први гол Жируа је био историјски.
Ембапе је проиграо искусног саиграча на другој стативи, а центарфор Француске био прецизан за вођство актуелних светских првака.
Жиру је овим поготком постао најбољи стрелац у историји своје репрезентације, постигао је 52 поготка и престигао Тијерија Анрија који има 52.
Преостала два поготка за „Галске петлове“ постигао је Ембапе, а утешни за Пољаке Левандовски са беле тачке у надокнади.