Месијева класа и Емијеве чаролије за полуфинале Мундијала после пенала

© AP Photo / Jorge SaenzАргентина - Холандија
Аргентина - Холандија - Sputnik Србија, 1920, 09.12.2022
У дану када је Бразил послат кући са Светског првенства играла је и Аргентина против Холандије, а Гаучоси то себи нису дозволили и пласирали су се у полуфинале после бољег извођења једанаестераца. Након 120 минута игре било је нерешено - 2:2 (1:0).

Могла је Аргентина све да реши у 90 минута после голова Молине и Месија, али је Вегхорст са два гола донео продужетке. Потом су се шутирали пенали, Ван Дајк и Бергхуис нису били прецизни (одбранио им је ударце Мартинез), а одлучујући шут је погодио Лаутаро Мартинез и Аргентина ће играти против Хрватске у полуфиналу Мундијала!

Аргентина је била опаснији ривал, али није имала конкретне шансе у првих 30 минута.
Све до 35. минута када је Лионел Меси мајсторски повукао лопту, повезао са голом Нахуела Молину, а овај је погодио за предност над Холанђанима.
© AP Photo / Ricardo MazalanАргентина - Холандија
Аргентина - Холандија
Са тим резултатом отишло се на полувреме, а Аргентинци су могли и до 2:0 у првом делу да је Меси десног ногом упутио снажнији ударац ка голу противника.
У наставку су Холанђани наставили са смушеном игром, а Аргентинци су то казнили голом у 73. минуту са беле тачке.
Оборен је Акуња, а Меси је постигао нови гол и одвео је Аргентину у полуфинале.
Ретка добра акција Лала резултирала је голом, а стрелац је био Вегхорст главом за 2:1 у 83. минуту. Тиме је само највио трилер, па је у 100. минуту после веома лукавог слободног ударца поравнао на 2:2 и одвео меч у продужетке.
Касније је све стигло до пенала. А тамо је јунак био голман Аргентине Емилијано Мартинез са два одбрањена пенала.