Хулијан Алварес и Лионел Меси - Sputnik Србија

Магични Меси и сналажљиви Алварес поразили Хрвате и одвели Аргентину у финале Мундијала!

Фудбалери Аргентине пласирали су се у финале Мундијала у Катару победом над Хрватском резултатом 3:0, у утакмици коју је обележио Лионел Меси, голом и бриљантном асистенцијом, а два поготка је постигао Хулијан Алварес.
Аргентина је до предности дошла у 34. минуту, Алвареса је у казненом простору фаулирао голман Хрватске Доминик Ливаковић, а Меси је био сигуран егзекутор.
Свега пет минута касније Алварес је постигао први погодак пошто се сјајно снашао и искористио то што се лопта одбила од двојице ривалских играча, а другим голом, после бриљантног соло продора Месија, ставио је у 69. минуту.
Уводни део утакмице је протекао у испитивању снага, водила се велика борба на средини терена, много оштрих стартова, досуђених и недосуђених прекршаја на обе стране, али без шанси.
Хрватска је после десетак минута игре успела да се отргне од притиска и преузме лопту, али је Аргентина вребала из контранапада и после једног од њих Модрић је морао да реагује као дефанзивац.
Хрватски тим је први стигао до корнера у 16. минуту, а шест минута касније Меси се нашао у прилици за гол, али је у казненом простору ривала била веома густа одбрана која је неутралисала опасност.
Низ атака на гол Хрватске догодио се у 25. минуту, покушаји контранапада су били јалови, а седам минута касније голман Ливаковић је фаулирао Алвареса у шеснаестерцу за пенал.
Није било сумње, нападач Манчестер ситија је први стигао до лопте после дугог додавања из средине терена, чувар мреже Хрватске је каснио и сударио се са ривалом што је било довољно за арбитра Орсата да покаже на белу тачку.
Сигуран извођач био је Меси, од 34. минута Аргентина је водила, а свега пет минута касније из контранапада, и уз много среће, Алварес је и сам савладао Ливаковића, пошто се лопта коју је себично водио одбила од двојице бекова Хрватске, остала му у домету и није имао тежак посао да је одложи у мрежу.
У 42. минуту је Аргентина могла да реши питање победника, Мекалистер је главом покушао, Ливаковић је одлично реаговао, а Јурановић отклонио опасност избацивши лопту ван граница игралишта.
До краја полувремена Хрвати су имали још једну шансу, у 45. минуту је Пашалић запретио, добро је захватио лопту, али није имао најбољи угао и она је погодила спољни део мреже.
Све карте на напад је бацио селектор Далић, у игру је послао Влашића, Оршића и Петковића, средина терена је ослабљена, али је Аргентина ипак имала боље прилике, али је Ливаковић био на висини задатка и у 58. минуту је зауставио ударац Месија.
Четири минута касније Ловрен се нашао на ивици гола, настала је гужва у петерцу Аргентине после слободног ударца, мало је недостајало да дефанзивац затресе мрежу ривала, али је голман Мартинес био присебан.
Право фудбалско чудо се догодило у 69. минуту, Меси је неколико пута оставио Гвардиола у прашини, улетео је у казнени простор кренувши са десног крила и само је послужио Алвареса који је лако уписао и други гол, за укупних 3:0 у корист јужноамеричке екипе.
У последњих десетак минута утакмице Хрватска је на терену била без капитена Модрића, у 85. минуту је прилику за гол имао Ловрен, на другој страни је из изгледне позиције лоше шутирао Мекалистер, а ни у додатних пет минута није било промене резултата па Аргентина са 3:0 иде у финале.
Гаучоси ће свог ривала у финалу сазнати у среду, када у другом полуфиналу играју Мароко и Француска, а поражени из тог дуела ићи ће на мегдан Хрватској у мечу за треће место.
Меч сте могли да пратите уз Спутњик спорт.
21:56 13.12.2022
90+5' – Крај! Аргентина иде у финале!
Победа над Хрватском од 3:0!
Меси и Гвардиол - Sputnik Србија
21:50 13.12.2022
90' – Још пет минута
Али, чини се да Хрвати немају енергију за преокрет.
21:45 13.12.2022
85' – Прилика!
Ловрен је каснио после корнера.
21:42 13.12.2022
83' – Умало и четврти
Брзо извођење слободног ударца, волеј Мекалистера, али поред гола.
21:41 13.12.2022
81' – Модрић је завршио
Излази капитен Хрватске, на терену је Ловро Мајер.
21:32 13.12.2022
73' – Далеко...
Са тридесетак метара је пробао Перишић, шут јесте био добар, али недовољно јак...
21:30 13.12.2022
69' –Месијева магија, трећи гол за Аргентину!
Прошетао се, али буквално се прошетао Меси кроз одбрану Хрватске, „извртео“ је Гвардиола неколико пута, ушао у казнени простор и пронашао отвореног Алвареса који није имао већи проблем да поново затресе мрежу Хрватске!
Аргентина води 3:0!
Меси и Гвардиол - Sputnik Србија, 1920, 13.12.2022
Хрватски Зоро је исувише мали за Месија
21:27 13.12.2022
68' – Ромеро је пожутео
Жесток старт над Петковићем.
21:22 13.12.2022
62' – Гужва!
Велика гужва у петерцу Аргентине, Ловрен није добро захватио лопту, голман Мартинес је успео да реагује.
21:17 13.12.2022
58' – Ливаковић сјајан!
Велика прилика за Месија после акције, шутирао је готово из мртвог угла и Ливаковић је одлично покрио страну.
21:16 13.12.2022
56' – Гвардиол у последњем моменту!
Аргентинци су се ушетали у шеснаестерац Хрватске, надомак прилике за шут, али је Гвардиол одлично реаговао и отклонио опасност.
21:10 13.12.2022
50' – Све у напад!
Брозовић је ван терена, у нападу је Петковић, а претходно су се на терену нашли Оршић и Влашић.
21:09 13.12.2022
49' – Шут па прекид
Мекалистер је остао на трави, шутирао је Паредес, али је Ливаковић био сигуран.
20:50 13.12.2022
45+4' – Полувреме!
Крај првог дела полуфинала, Аргентина води против Хрватске са 2:0!
Хрватска и Аргентина - Sputnik Србија
20:45 13.12.2022
45' – Шанса!
После ударца Модрића из одбитка је Пашалић запретио, али је лопта отишла у спољни део мреже.
20:42 13.12.2022
42' – Замало и трећи!
Ливаковић је спасао чист гол после ударца главом Мекалистера, а потом је Јурановић скренуо лопту у корнер.
20:40 13.12.2022
39' – Други гол за Аргентину!
Хулијан Алварес је решио све сам да заврши у контранападу, имао је две опције и лево и десно, решио је сам да иде ка голу, одбила се лопта од Јурановића, потом и од Сосе, остала је пред Аргентинцем који је лако савладао збуњеног Ливаковића!
Аргентина води 2:0!
Хулијан Алварес - Sputnik Србија
20:37 13.12.2022
37' – Црвени картон за Манџукића!
Легендарни фудбалер, сада помоћни тренер, добио је црвени картон!
20:34 13.12.2022
34' – Аргентина води!
Меси је закуцао лопту са беле тачке у горњи леви угао, Ливаковић је био немоћан!
Аргентина води против Хрватске са 1:0!
Доминик Ливаковић - Sputnik Србија, 1920, 13.12.2022
Чеони судар кобан по Хрвате
20:32 13.12.2022
32' – Пенал за Аргентину!
Из контранапада се појавила шанса за Аргентину, Алварес се појавио из другог плана и на њега је натрчао голман Ливаковић!
Пенал и жути картони за Ливаковића и Ковачића!