Кошаркашка лопта - Sputnik Србија

Звезда остварила нову победу, Партизан наставио лош низ

Кошаркаши Црвене звезде остварили су 10. победу под вођством тренера Душка Ивановића! У госте им је дошао Жалгирис и Литванци су осетили моћ Аргентинца Луке Вилдозе –77:73. Партизан је са друге стране гостовао Асвелу и доживео нови пораз у неизвесној завршници – 91:87. Мечеве сте могли да пратите уз Спутњик.
Црвена звезда није ушла у меч онако добро и сигурно као до сада и то се осетило на резултату, али је домаћи тим ношен пуним Пиониром стигао до резултата 36:37 на полувремену. То је црвено-белима дало наду да могу до преокрета.
Најбољи појединци у домаћем тиму по правилу су били Лука Вилдоза и Немања Недовић који су се поново показали као одличан бековски тандем.
Аргентинац је посебно био расположен, убацио је 27 поена, а уједно и одлучујућа слободна бацања за предност од 77:73.
Одбили су црвено-бели налете Жалгириса и да извуку победу у још једној неизвесној завршници. Вилдоза је дао 27, Недовић 21, док су код Жалгириса најбољи били Еванс са 18 и Хејс са 14.
Партизан је у меч са Асвелом ушао са шест пораза на последњих седам утакмица у свим такмичењима и желео је то да исправи по сваку цену.
Видело се то на старту меча, црно-бели су играли ефикасно и расположено у нападу, а после 20 минута игре Парни ваљак водио је са 48:47. Што поново показује да се Партизан мучи са дефанзивом.
То се наставило и у наставку меча, Нандо де Коло био је нерешива енигма за црно-беле, па се у последњу деоницу ушло са резултатом 73:68.
Егзум је водио Парни ваљак унапред, помагао му је и Зек Ледеј, па је све довело до егал завршнице у Лиону. Све се решавало у последњим минутима, секундама... Опет црно-бели тамо нису имали концентрације. Јанис Папапетру направио је фаул на девет секунди пре краја, који није био планиран, и ту је био крај.
Де Коло је завршио меч са 32 поена, док је Данте Егзум убацио 26 поена. Матијас Лесор је додао 15 поена и осам скокова.
Лепи дани за Црвену звезду, тешко за Партизан.
Утакмице сте могли да пратите уз Спутњик.
22:03 13.12.2022
КРАЈ
Нови тежак пораз Партизана и то у неизвесној завршници – 91:87.
22:02 13.12.2022
Партизан пред поразом
Нова завршница коју Партизан губи, али да сачекамо.
22:00 13.12.2022
ЛИОН – 40'
Папапетру прави фаул на девет секунди пре краја који није био планиран – 89:87.
ЛИОН – 39'
Метјуз је погодио далеки шут, Асвел води са 86:84.
21:51 13.12.2022
ЛИОН – 38'
На три минута до краја резултат је 84:84, овде ће одлучивати један напад.
21:45 13.12.2022
ЛИОН – 36'
Наставља се драма у Лиону, резултат на четири минута до краја утакмице је 80:80. Де Коло је до сада убацио 27 поена.
21:39 13.12.2022
ЛИОН – 33'
Потпуни егал у судару Асвела и Партизана, резултат је 74:73, а најефикаснији код црно-белих су Егзум са 22 и Лесор са 12 поена.
21:33 13.12.2022
ЛИОН – 30'
После три одигране четвртине Асвел води са 73:66.
21:25 13.12.2022
ЛИОН – 29'
Де Коло је расположен против црно-белих, убацио је 18 поена, а Егзум доноси важне поене за Партизан – 68:64
21:19 13.12.2022
ЛИОН – 26'
Матијас Лесор је расположен да игра против својих Француза, дао је 12 поена и остварио седам скокова, а то је све довољно за предност Партизана од 58:57.
21:14 13.12.2022
ЛИОН – 23'
Егал на старту другог полувремена, нерешено је 52:52.
21:05 13.12.2022
ЛИОН – 20'
Чека се почетак другог полувремена. Да видимо колико може Партизан.
21:01 13.12.2022
БЕОГРАД – 40'
Победа Звезде! Десета од доласка Душка Ивановића - 77:73!
ЛИОН – 18'
Партизан води са 42:41 на крилима Лесора и Егзума!
20:41 13.12.2022
ЛИОН – 16'
И у Лиону се игра у егалу, мада је Асвел за корак испред Партизана и води са 39:37.
20:35 13.12.2022