Јокићев рекорд сезоне – бројао до 43 без постигнуте тројке!

© AFP 2023 / SEAN M. HAFFEYСрпски кошаркаш Никола Јокић на утакмици против ЛА Лејкерса
Српски кошаркаш Никола Јокић на утакмици против ЛА Лејкерса - Sputnik Србија, 1920, 15.12.2022
Никола Јокић водио је са 43 поена Денвер до 17. победе у сезони, а пред Србином и Нагетсима пао је Вашингтон резултатом 141:128.
Партију сезоне, уједно и рекорд по броју постигнутих поена постигао је Никола Јокић који у поменутих 43 поена није убацио ниједну тројку!
Јокић је имао изузетно високе проценте шута, чак 85 одсто - 15/18 за два, 9/10 слободна бацања и 0/2 тројке, уз 14 скокова, осам асистенција, пет украдених лопти и осам изгубљених за 33 минута проведених на паркету.
Кошаркашки геније из Сомбора је прошле сезоне у марту ове године убацио 46 поена Њу Орлеансу.
Изузетно ефикасан меч одиграли су Денвер и Вашингтон, а да ће тако бити могло се наслутити већ после уводне четвртине после које је домаћи тим имао предност 38:31.
Нису стајали ни у наставку и једни и други, па се на полувреме отишло резултатом 72:67.
Нагетси су водили практично током читавог сусрета, али су средином треће деонице успели да се одлепи на великих 16 поена разлике и касније да приведу утакмицу рутински крају.
Уз Јокића је одличан био и Боунс Хајленд са 23 поена и шест асистенција, Ерон Гордон је додао 22 поена уз седам скокова.
С друге стране у редовима Визардса бољи од осталих био је Кајл Кузма са 24 поена, два скока и четири асистенције, пратио га је Бартон кои је имао пола коша мање, чак девет додавања и две ухваћене лопте.
Денвер је после 17. тријумфа у сезони тренутно трећепласирани тим Западне конференције иза Мемфиса и Њу Орлеанса (17-10 однос победа и пораза), док је Вашингтон 12. на Истоку са скором од 11 победа и 18 пораза.
А када је у питању Никола Јокић и његова магична партија против Вашингтона, треба поменути да је српски репрезентативац успео нешто што нико није већ пуних 30 година. Наиме, Лери Бирд је претходни кошаркашк који је имао нестварних 85 одсто шута из игре, а сада је то пошло за руком мајстору Николи Јокићу.
Центар Денвера и двоструки узастопни МВП НБА лиге ове сезоне просечно бележи 23,8 поена уз 10,1 скокова и 9,1 асистенција.
У ноћи између среде и четвртка на паркету се нашао још један српски ас – Богдан Богдановић који је у поразу Атланте од Орланда резултатом 135:124 постигао 17 поена уз три асистенције.