Лука Вилдоза - Sputnik Србија

Звезда остала без горива – Берон за пораз Ивановићеве „казнене експедиције“

Кошаркаши Црвене звезде поражени су од Олимпије Милано у оквиру Евролиге у Пиониру са 71:67. Није успела екипа Душка Ивановића да настави низ победа, одиграла је са мањком енергије и доживела је први пораз под овим тренером. Утакмицу сте могли да пратите уживо уз Спутњик.
Некако је италијански тим све време водио, давао шансе Звезди да преокрене, али се то није догодило.
Пре свега зато што је бивши кошаркаш Црвене звезде Били Берон убацио тројку у последњем минуту. Да је Звезда победила повезала би и седму победу у Евролиги, а овако је Олимпија дошла до победе после чак девет везаних пораза.
У екипи Црвене звезде најбољи је био Филип Петрушев са 20 поена и 11 скокова, док је Лука Вилдоза убацио 16 поена.
Били Берон је решио дуел и завршио је меч са 19 поена.
Олимпија је направила 10 разлике у првој деоници, касније је Звезда полако топила предност, али није успела да преокрене. Нека промашена слободна бацања су била јако важна за овакав исход.
А, стигао је играче Звезде и умор.
Први пораз Црвене звезде под вођством Душка Ивановића.
Меч сте могли да пратите уз Спутњик.
20:56 15.12.2022
КРАЈ - 67:71
20:54 15.12.2022
Звезда пред поразом - 67:71
Чека се коначни резултат, четири секунде до краја.
20:52 15.12.2022
40’ – Тројка Недовића!
Каква тројка у последњем минуту - 67:69
20:50 15.12.2022
40’ – Тројка Берона
Бивши кошаркаш Црвене звезде Били Берон убацио је важну тројку за свој тим - 64:69
20:47 15.12.2022
39’ – Фаулиран Петрушев
Олимпија води 66:62, а Петрушев је фаулиран и имаће два слободна бацања. Сада је 64:66!
20:45 15.12.2022
38’ – Серија црвено-белих!
Ево последње шансе за Звезду! Недовић је погодио уз фаул – 62:66. Може ли тим Душка Ивановића до огромног преокрета?
20:39 15.12.2022
36’ – Звезда губи 11 разлике
Вилдоза је погодио тројку, али је онда у наредном нападу Хајнс зауставио Аргентинца – 55:66. Може то да се стигне.
20:34 15.12.2022
33’ – Муче се црвено-бели
Иако су спустили на осам разлике и имали су напад, Звезда се мучи и не успева да ухвати прикључак. Олимпија бежи на 59:49.
20:25 15.12.2022
30’ – Звезда има шансу
Иако не игра на врхунском нивоу, Црвена звезда има шансу за победу на овој утакмици. Тражиће црвено-бели преокрет у последњој четвртини – 49:57.
20:17 15.12.2022
28’ – Звезда пропушта возове
Пролазе возови за прикључак, али их Звезда пропушта. Сада је 12 разлике, то може да се стигне и престигне – 45:57.
20:12 15.12.2022
26’ – Дејвис мучи Звезду
Дејвис игра одлично вечерас и споља и унутра, а Бентил даје шансу црвено-белима тројком – 40:55.
20:07 15.12.2022
24’ – Грми Пионир
Пионир је загрмео са свих страна, повезала је Звезда неке одбране, а резултат је 35:48. Вилдоса се троши, Недовића нема у игри.
20:03 15.12.2022
21’ – Одмах тројка Олимпије
Мели је отворио друго полувреме тројком, али је одговорио одлични Петрушев – 31:46.
19:54 15.12.2022
Стрелци на полувремену
Код Олимпије највише су дали Хол 11 и Берон 10 поена. Звезду предводе Филип Петрушев са девет и Лука Вилдоза са осам датих поена.
19:47 15.12.2022
20’ – Звезда у проблему
Црвена звезда се мучи у нападу, Олимпија је потпуно превладала, има квалитет и води са 43:29. Ипак, Пионир и расположена игра носиоца могу да промене ствари у наставку. Звездаше може да храбри добра игра Луке Вилдозе који игра за тим и разиграва саиграче колико је то могуће.
19:37 15.12.2022
19’ – Петрушев фаулиран
Вилдоса све види, Петрушев је са пенала смањио разлику на 27:36.
19:33 15.12.2022
17’ – Вилдоса!
Били Берон игра добро у нападу, постигао је осам поена, а онда је Вилдоса погодио на другој страни – 24:35.
19:27 15.12.2022
14’ – Олимпија води двоцифреном разликом
Звезда не игра довољно агресивно у одбрани и то је проблем, зато гости воде са 33:20.
19:21 15.12.2022
12’ – Недовић сјајан у продору
Неће га шут, али хоће продор. Недовић је јако убојит у продору, али Олимпија наставља да погађа тројке и сада води са 31:18.
19:17 15.12.2022
10’ – Крај прве четвртине
После првог дела игре Олимпија добрим шутевима споља води са 26:16. Звезда је поново кренула споро утакмицу, али има довољно времена да преокрене.