Јокић се поигравао са Лејкерсима, али је „краљ“ на крају славио

© AP Photo / Craig MitchelldyerНикола Јокић
Никола Јокић - Sputnik Србија, 1920, 17.12.2022
Кошаркаши Денвера поражени су од Лос Анђелес Лејкерса резултатом 126:108 у мечу у којем су, очекивано, главну реч на паркету водили Никола Јокић и Леброн Џејмс.
Српски кошаркаш и двоструки узастопни МВП најјаче кошаркашке лиге света постигао је 25 поена, имао је 11 скокова и две асистенције, те су му само два додавања недостајала за нови трипл-дабл.
Ипак, ни нова одлична партија Сомборца и константно поигравање са суперстаром Ентонијем Дејвисом, нису били довољни да Нагетси славе у Лос Анђелесу.
Лејкерсе је до убедљивог тријумфа, од чак 18 разлике, предводио "краљ" Леброн Џејмс који је убацио 30 поена, имао је девет скокова и четири асистенције, за нешто мање од 36 минута проведених у игри.
Јокић је имао подршку Џамала Мареја, који се зауставио на 23 поена, имао је пет ухваћених лопти и шест додавања, док је Џејмс уз себе имао расположеног Брајанта - 21 поен.
Двобој двојице суперстартова - Јокића и Џејмса обиловао је лепим потезима и поенима, а од самог почетка сусрета две екипе биле су практично изједначене, што потврђује и резултат.
"Језерџије" су се одлепиле тек у последњој четвртини, коју су решили у своју корист резултатом 33:20.
Претходно је уводна деоница завршена с пола коша предности - 33:32, да би Денвер на полувреме чак отишао с предношћу - 65:64.
Ипак, у наставку је дошло до буђења Лејкерса, који су трећу и четврту четвртину добили укупним резултаотм 62:43, па није било дилеме око тога ко ће однети победу.
Лејкерси су 12. на Западу, док је Денвер на високој трећој позицији.