Церемонија доделе пехара на Светском првенству - Sputnik Србија

Успео је! Месијева Аргентина шампион света после финала за сва времена

Лионел Меси и Аргентина попели су се на врх света! Коначно је Меси дочекао оно што је чекао цео свој живот, да се домогне Златне богиње и стане раме уз раме са Дијегом Марадоном. Аргентинци су у финалу Светског првенства савладали Француску после пенала и више у тој земљи, у фудбалу генерално, никада ништа неће бити исто.
Аргентина је водила са 2:0, после 90 минута било је 2:2. Аргентина је водила са 3:2, после 120 минута било је 3:3. На крају је Меси стигао до успеха после пенала. Килијан Мбапе показао је величину хет-триком, али је вечерас био један већи од њега.
Једно од најбољих финала у историји фудбала. Ако не и најбоље.
Меси је шампион света. И то му се више никада неће спочитавати.
© AP Photo / Petr David JosekАргентина – Француска
Аргентина – Француска - Sputnik Србија, 1920, 18.12.2022
Аргентина – Француска
Са овом круном кандидује се за најбољег фудбалера у историји. Сада више нико ништа не може да му оспори. Освојио је и Копа Америку. Освојио је све. И клупски и репрезентативно.
Аргентина по трећи пут слави титулу најбоље репрезентације на свету! Било их је највише у Катару, били су најгласнији, највеселији. Заслужили су је. Јесу имали пенал и у четвртфиналу и у полуфиналу и у финалу, али то не умањује успех Гаучоса.
Какво је то финале било, каква је то драма била. Све је почело управо са пеналом. Оборен је Анхел Ди Марија, а Лионел Меси је био прецизан у 23. минуту.
Врло брзо Аргентинци су подигли на 2:0 после сјајне акције коју је завршио Ди Марија у 36. минуту утакмице. Триколори су већ тада били у нокдауну.
После тога успели су да се врате, да направе штимунг, одведу меч у продужетке са два гола Мбапеа, да потом после гола Месија голом Мбапеа оду у пенале, а тамо су богови фудбала желели да Меси постане шампион света.
Промашили су Коман и Чуамени, а Монтијел је голом са беле тачке довео Аргентину до Златне богиње.
Било је то можда и најбоље финале у историји Светских првенстава.
Могли сте да га пратите уживо уз Спутњик, као и све одигране утакмице у Катару.
18:54 18.12.2022
Монтијел - погађа! Аргентина је шампион светааа!
Муани погађа - 3:2.
18:53 18.12.2022
Паредес погађа за 3:1! Аргентина пред победом!
18:52 18.12.2022
Чуамени маши - 2:1!
18:51 18.12.2022
Дибала погађа - 2:1.
18:50 18.12.2022
Коман маши - 1:1! Аргентина има предност.
18:49 18.12.2022
Меси погађа за 1:1!
Мбапе погађа за 1:0!
18:44 18.12.2022
ПЕНАЛИ!
Гледаћемо пенале. Па, није могло другачије ни да се заврши.
Аргентина – Француска - Sputnik Србија
18:43 18.12.2022
120' – Ређају се шансе!
Французи су прво имали зицер, потом Аргентинци на другој страни! Невероватно каква утакмица.
18:40 18.12.2022
120' – Муани у шанси
Замало да Муани погоди, али је лопта пролетеа поред гола Мартинеза.
18:37 18.12.2022
118' – Мбапе за 3:3!
Погодио је Мбапе за 3:3! Невероватно каква утакмица, каква драма! Хет-трик Мбапеа!
18:36 18.12.2022
117' – Пенал за Француску!
Па ово не може луђе, пенал је за Француску!
18:32 18.12.2022
111' – Да ли ће Аргентина ово сачувати?
Имала је Аргентина већ све у својим рукама па је просула. Сада је на новом испиту.
18:28 18.12.2022
ГОЛ - МЕСИ - 3:2!
Ау! Каква драма и гол Месија у 108. минуту! Па да ли може већа драма од ове?
18:26 18.12.2022
106' – Почео је други продужетак
Драма је на врхунцу, још 15 минута смо далеко од могућих пенала.
18:23 18.12.2022
Крај првог продужетка - 2:2!
18:21 18.12.2022
105' – Опасан напад Аргентине
Мартинес се нашао у шанси, а штопери су спасили Француску у овој ситуацији. Била је Аргентина близу.
18:19 18.12.2022
101' – Аргентинци мењају
Сада Аргентинци мењају, Паредес и Лаутаро Мартинес улазе у игру. И даље је 2:2.
18:15 18.12.2022
96' – Рабио напустио дуел због блажег потреса мозга
Рабио се пожалио на бол у глави, па је због потреса мозга напустио игру.