На Западу ништа ново – још један „трипл-дабл“ Луке Дончића

© AP Photo / LM OteroЛука Дончић
Лука Дончић - Sputnik Србија, 1920, 30.12.2022
Словеначки репрезентативац Лука Дончић наставио је да са одличним играма предводи Далас у победничкој серији и новим троструким двоцифреним учинком допринео слављу свог тима над Хјустоном од 129:114.
Дончић је осми трип-дабл у сезони постигао још пре краја треће четвртине, а утакмицу је завршио са са 35 постигнутих поена, уз 12 скокова и 13 асистенција.
Одлично га је пратио цео тим, а најефикаснији су били Вудс са 21., Пауел са 19 и и Хардвеј са 18 поена.
У гостујућем тиму најбољи је био Грин са 23 поена, али Хјустон ни у једном моменту није успео да пружи равноправан отпор разиграним домаћинима.
Бобан Марјановић одиграо је само четири минута за Рокетсе на овом мечу и забележио шест поена и три скока.
Већ на полувремену Маверикси су дошли до убедљиве предности (65:51) коју су у последњој четвртини подигли и до 25 поена, а потом је рутински одржавали до краја.
Далас је тако са пет везаних победа остварио најдужи низ тријумфа од почетка сезоне.
Са друге стране, гости су други пут у три међусобна сусрета ове сезоне поражени па после 35 утакмица имају скор од 10 победа и 15 пораза.
Алексеј Покушевски због прелома ноге није био у саставу Оклахоме која је поражена у Шарлоту са 121:113.