Сплит лепо дочекао Ивановића, али Звезда није имала милости

© Фото : АБА лигаСплит - Црвена звезда
Сплит - Црвена звезда - Sputnik Србија, 1920, 02.01.2023
Нову годину Црвена звезда отворила је сусретом против Сплита у гостима у оквиру АБА лиге и победом на Грипама од 72:63. Душко Ивановић је лепо дочекан, али црвено-бели нису имали милости према противнику.
Црвена звезда стигла је на ово гостовање после тешког пораза од Барселоне у Евролиги, а пред меч Душко Ивановић добио је на поклон дрес Сплита. Наравно, он је наступао за Југопластику од 1987. до 1990. године, освојио је две Евролиге, тако да је дочекан на прави начин у Хрватској другог дана 2023. године.
У Звездином тиму само је Бен Бентил био двоцифрен са 12 поена, а по девет су додали Недовић и Петрушев.
Сплит се одлично држао на старту утакмице и све до полувремена држао је егал на семафору.
Мавра је правио проблеме црвено-белима, била је добра атмосфера и на трибинама, па је Звезда на полувремену водила са само два поена разлике.
Али, током треће и почетком последње деонице Звезда је дала гас, Ивановић је максимално ротирао играче, скоро сви су дали допринос па су црвено-бели у саму завршницу ушли са 15 поена разлике. На крају су мало попустили, али су одиграли довољно за први тријумф у години.
Аргентински плејмејкер Факундо Кампацо је могао мало више да осети паркет што ће му значити, посебно зато што је Лука Вилдоса повређен.