Кошаркаш Црвене звезде Филип Петрушев - Sputnik Србија

Петрушев утишао Валенсију за важан „брејк“ Звезде

Кошаркаши Црвене звезде савладали су Валенсију у оквиру 17. кола Евролиге са 77:75 (24:19, 23:23, 14:16, 16:17) и стигли до девете победе у елитном такмичењу, важног „брејка“ имајући у виду кадровску ситуацију у којој се налазе.
У одсуству четворице важних играча (Кампацо, Вилдоса, Мартин и Ивановић), Филип Петрушев је био тај који је преузео главну ролу на овом мечу и одвео екипу до значајне победе. Имао је 25 поена и девет скокова, а сјајно га је пратио и Немања Недовић са 19 кошева и осам асистенција.
Са десет поена на старту сјајни Филип је носио Звезду до одсудне предности на крају прве четвртине када је тим Душка Ивановића играо солиднo и чини се баш ту трасирао себи пут ка коначном тријумфу - 24:19.
У другом периоду Звезда је дуго бежала Валенсији, а „одлепила“ се са две везане тројке Џона Холанда на 41:34 три минута пре краја. Ипак, после тајм-аута домаћин је пришао на 42:44, али је београдски клуб отишао на паузу са пет поена разлике – 47:42.
Одржавали су црвено-бели предност од пет поена дуго током треће четвртине. Валенсија је преко расположених Џонса и Радебоа прилазила неколико пута на поен заостатка, али никако није могла да пређе ту границу па су црвено-бели у последњу четвртину ушли са три поена разлике – 61:58.
Заправо нису домаћини успели да престигну вођство црвено-белих ниједном на овом мечу иако су стално били ту негде. У последњој четвртини опет је Петрушев био тај који је носио Звезду са неколико везаних поена до чинило се одсудне предности (72:63), на три минута пре краја, али се упорни домаћин није предавао.
Успела је Валенсија да уведе меч у напету завршницу, али Звезда није дозволила да јој се помнови Барселона па је у узбудљивом финишу после пенал-завршнице однела вредну победу - 77:75.
Иначе, утакмица није била претерано квалитетна, а памтиће се и по томе што је Далибор Илић одиграо прве евролигашке минуте за црвено-беле.
Пласман обезедио Sofascore
Директан пренос меча пратите на Спутњику:
22:39 06.01.2023
40' – Крај утакмице!
Вредна победа црвено-белих у напетој завршници.
22:36 06.01.2023
40' – Џонс
Убацује двојку, Валенсија на један разлике - 73:74. До краја 11,8 секунди.
22:35 06.01.2023
40' – Недовић
Погађа два слободна бацања за 74:71. Тајм-аут Валенсија, до краја још 24 секунде.
22:24 06.01.2023
40' – Драма
Препелич је убацио три слободна бацања и смањио предност Звезде на 71:72. Још 30 скеунди до краја, драма у Валенсији.
22:18 06.01.2023
39' – Валенсија
За само 30 секунди домаћин прави серију од 5:0 па Душко Ивановић мора да тражи тајм-аут јер је резултат 72:68.
22:15 06.01.2023
38' – Петрушев
Опет сјајно погађа преко два играча Валенсије у рекету, Звезда је пред победом - 72:63.
22:14 06.01.2023
37' – Петрушев
Сјајно је навукао Дубљевића имаће и додатно слободно бацање. Звезда води са 70:63.
22:08 06.01.2023
34' – Кораци
Од стране Американца Харпера. Неколико неискоришћених напада на обе стране, па Звезда на тајм-аут иде са три поена разлике - 65:62.
22:01 06.01.2023
31' – Недовић
Сјајна серија црвено-белих од 4:0 за вођство од 65:58.
21:58 06.01.2023
30' – Крај треће четвртине!
Звезда успева да одржи предност у једној дивљој и нимало лепој утакмици. Црвено-бели у последњу четвртину улазе са три поена разлике - 61:58.
21:48 06.01.2023
27' – Недовић
Изједначила је Валенсија, а онда узвратио тројком бек Звезде за ново вођство - 56:53.
21:42 06.01.2023
25' – Лазаревић
Погађа за три поена, Звезда држи предност на старту другог полувремена - 53:48.
21:21 06.01.2023
20' – Крај првог полувремена!
Звезда води са 47:42, а најефикаснији је Филип Петрушев са 16 поена и три скока.
21:16 06.01.2023
19' – Џонс
Брзо се истопила предност Звезде, Валенсија је серијом од 6:0 пришла на 42:43.
21:11 06.01.2023
17' – Холанд
Друга везана тројка, Звезда има највећу предност на утакмици 41:34.
21:07 06.01.2023
15' – Холанд
Важна тројка за црвено-беле који воде са 38:34. Тајм-аут за клупу Валенсије.
21:00 06.01.2023
12' – Лазић
Опет је Звезда наивно омогућила ривалу три слободна бацања за 29:30, али је Бранко Лазић тројком на другој страни повећао на 33:29 за црвено-беле.
20:53 06.01.2023
10' – Крај прве четвртине!
Недовић поготком за два поена ставља тачку на одличну деоницу црвено-белих. Звезда има пет поена предности (24:19). Петрушев је најефикаснији са десет поена.
20:49 06.01.2023