„Kраљ“ је поништио своју историју после 121 године – и платио цех

© AFP 2023 / JOSE JORDANРеал - Виљареал
Реал - Виљареал - Sputnik Србија, 1920, 07.01.2023
Један од највећих клубова на свету Реал из Мадрида одгирао је овог поподнева први пут, после 4.436 утакмица и 121 године, меч у коме међу стартерима није имао ниједног шпанског фудбалера - и изгубио.
Фудбалери Виљареала савладали су на свом терену Мадриђане резултатом 2:1 у мечу 16. кола шпанске Примере.
Голове за домаћине постигли су Жереми Пино у 47. и Ђерар Морено у 63, док је једини погодак за Реал дао Француз Kарим Бензема из једанаестерца у 60. минуту.
Марко Асенсио и Лукас Васкез били су једини шпански фудбалери у белом дресу Мадриђана на овом мечу и то тек пошто су добили прилику с клупе у другом полувремену.
За историју ће остати податак да су стартних 11 Реала на овом мечу чинила три Француза, два Бразилца, два Немца, као и Уругвајац, Хрват, Аустријанац и Белгијанац.
Реал је после овог пораза други на табели Примере са 38 бодова, колико има и првопласирана Барселона, с тим да каталонски клуб има меч мање.
Реал ће у наредном колу шпанског шампионата играти са Атлетиком у Билбау, док ће се Виљареал састати са Селтом у Вигу.