Кошаркаши Партизана  - Sputnik Србија

Партизан убедљиво поражен у Израелу – бледи црно-бели поклонили победу Макабију

Кошаркаши Партизана поражени су у 18. колу Евролиге од екипе Макабија резултатом 90:81 (24:13, 22:26, 18:14, 26:28). Црно-бели су забележили су десети пораз у елитном европском такмичењу.
Црно-бели су утакмицу отворили потпуно без идеје, а у одбрани као да никога није било, па је већ на старту Макаби имао страшну серију од 12:0. Прве поене тек после готово пет минута игре за Партизан је уписао Зек Ледеј.
Међутим, не само да поени Ледеја нису пробудили црно-беле, већ су додатно разбудили домаћина, а Бонзи Колсон био је најрасположенији у тим тренуцима и везао је две тројке. Тек у шестом минуту утакмице кошаркаши Партизана успели су по први пут да се одбране.
Макаби је користио готово сваки напад, играли су без грешке и успевали да одрже двоцифрену предност, али коначно је друга деоница донела и други Партизан.
Кевин Пантер је погодио прву тројку за црно-беле, а после три минута погађа још једну. Међутим, далеко да је Партизановим проблемима био крај. У жељи да брже смање предност коју је противник стекао у раној фази утакмице, црно-бели јефтино су губли лопте и већ пред крај првог полувремена имали шест изгубљених лопти.
Јанис Папапетру направио је кораке, Алекса Аврамовић био неопрезан у нападу, а Лоренцо Браун и Колсон чували су предност Макабија.
Велика разлика у првом полувремену видела се и у офанзивним скоковима за које је кошаркашима Партизана било потребно дуго времена да стигну противнички тим. Док су се црно-бели мучили у том сегементу, Макаби их је деловало је уписивао као од шале.
Такође, дефанзицни скок правио је проблем Партизану. Макаби је направио десет поена из екстра поседа.
Друго полувреме почело је добро по Партизан и то тројком Алексе Аврамовића, међутим управо је плејмкејкер Партизана прецртао све што је урадио јер је у два узастопна напада изгубио лопте.
Распложени Данте Егзум често је ишао на линију за слободна бацања са које је био прецизан, али није имао подршку саиграча у одбрани. Погодио је Данте и тројку, али уследила је изузетно лоша секвенца Данила Анђушића.
У четвртој деоници све оно што је погрешио желео је да исправи Аврамовић који је разиграо ушао у последњу четвртину. У комбинацији са Папапетруом , Алекса после погођене тројке смањује предност Макабија на само шест поена.
Поново је Браун повећао предност Макабија, а онда су црно-бели поново успели да смање предност захваљујући Аврамовићу.
Кључна грешка догодила се два минута пред крај када је Пантер желео после једне тројке да погоди и другу узастопну. До краја напада било је 15 секунди, а капитен је чини се пребрзо прокоцкао прилику да се Партизан вради и направи чудо.
Партизану је фалила одбрана, али ни напад у кључним тренуцима није функционисао јер су црно-бели пред крај меча имали прилике да се врате када је Макаби машио шутеве за три поена.
Најефикаснији играч на мечу био је Кевин Пантер који је уписао 22 поена уз два скока и три асистенције, док се највеће заслуге за победу домаћег тима приписују Лоренцу Брауну који је убацио 21 поен и уписао два скока уз пет асистенција.
Двоцифрени у Партизану били су и Данте Егзум са 17, Зек Ледеј са 15, као и Алекса Аврамовић са 13 поена.
Филип Петрушев и Душко Ивановић - Sputnik Србија, 1920, 11.01.2023
Српски бисер блиста у рукама старог мајстора и „црта“ му се пут двојице великана
22:03 11.01.2023
40’ – 81:90 Крај! Партизан је поражен у Израелу
Ледеј смањује предност,а Браун одмах узвраћа. Велика драма одвијала се на крају након што Партизану није био признат кош. Браун је прецизан и са линије за слободна бацања, а Аврамовић ставља тачку поенима на овај меч.
21:54 11.01.2023
39’ – 77:86 Пантер дао последњу наду, али Макаби је гаси
Након што је Аврамовић тешко изборио лопту Пантер погађа тројку, а онда се Партизан брани, али капитен не може до још једне тројке.
Дебартоломео кажњава и погађа за три.
21:52 11.01.2023
38’ – 74:83 Нова тројка Макабија
Одлично се брани Папапетру, Браун не погађа тројку, али Нибо хвата екстра посед када га одмах фаулира Ледеј.
Мартин погађа тројку.
21:49 11.01.2023
37’ – 74:80 Одличан капитен
Тројком је одговорио Браун, али Пантер враћа поготком под фаулом. Болдвин је завршио утакмицу због пете личне грешке!
Капитен црно-белих уписује 19. поен.
21:47 11.01.2023
36’ – 71:77 Ледеј!
Пантер је прецизан са линије за слободна бацања, а Аврамовић прави четврту личну грешку.
Колсон је био сам, али је промашио, док Ледеј успева да поентира из тешке позиције.
21:45 11.01.2023
35’ – 67:77 Поново повећава предност Макаби
Браун поново повећава предност Макабија, а на другој страни црно-бели не користе напад.
Болдвин не успева да погоди за два, али Пантер качи лопту и Макаби добија нови напад из ког поентира Нибо.
21:40 11.01.2023
34’ – 67:73 Буди се Партизан!
Аврамовић не погађа за три, а потом прави и фаул. Ледеј краде лопту,а Папапетру после контре уписује поене.
Грк је одиграо онда и сјану одбрану, а потом погађа Аврамовић.
21:37 11.01.2023
33’ – 63:71 Одличан Алекса
Лесор уписује офанзивни скок, а Соркин прави други фаул. Аврамовић је погодио потом под фаулом Остина Холинса.
Разиграни Алекса смањује предност тима из Израела.
21:34 11.01.2023
32’ – 60:69 Узвраћа Макаби
Адамс хладнокрвно погађа тројку, а Пантер поентира за Партизан.
21:33 11.01.2023
31’ – 58:66 Одличан Аврамовић
Аврамовић је изнудио фаул и потом поентирао са линије за слободна бацања. Соркин на другој страни одличан под кошем, а потом Аврамовић пролази Адамса.
21:29 11.01.2023
30’ – 53:64 Крај треће деонице
Егзум не може до нове тројке,а трећу тројку узастопно маше играчи Макабија. Међутим, када је ритам почео да одговара Партизану, Анђушићу је свиран фаул у нападу.
Браун на истеку напада увећава предност која је поново двоцифрена.
21:27 11.01.2023
29’ – 53:62 Лоша секвенца Анђушића
Партизан је у проблему јер је Анђушић направио трећу личну грешку, а потом је Данило и изгубио лопту.
Болдвин срећом по црно-беле не убацује тројку,али греши и Анђушић.
21:25 11.01.2023
28’ – 53:60 Егзум!
Још слободних бацања за Егзума! Међутим не бране се кошаркаши Партизана.
Егзум смањује предност Макабија тројком.
21:22 11.01.2023
26’ – 48:56 Добра секвенца црно-белих
Поново је Егзум поентира са линије за слободна бацања, а онда судија свира три секунде у рекету Соркину.
Данте потом не успева да погоди, али Болдвин прави фаул и Егзум уписује свој 13. поен. Успео је Партизан да се одбрани, али Анђушић на другој страни маши тројку.
21:18 11.01.2023
25’ – 45:56 Велика предност Макабија
Ледеју се уписује нова лична грешка, а Мартину се признају поени уз додатна слобдна бацања.
Колсон прави фаул над Егзумом који је сигуран на слободним бацањима. Дебартоломео не погађа за три, али Мартин успева.
21:16 11.01.2023
24’ – 43:50 Црно-бели се и даље муче
Још једну лопту губи Аврамовић, укупно трећу на утакмици... Ледеј хвата дефанзивни скок, а Трифуновићу излази лопта из коша.
Пантер прави трећи фаул.
21:11 11.01.2023
23’ – 42:50 Збрка!
Пантер не користи напад, а потом Колсон краде лопту.
Одмах краде ту лопту потом Аврамовић, а она још једном завршава у рукама играча Макабија. Потом је краде Лесор, а Коен прави фаул.
21:10 11.01.2023
22’ – 42:48 Добра одбрана Макабија
Браун погађа за Макаби, а Алекса овога пута не погађа за три. Колсон је остао сам, али је Партизан имао среће јер је Бонзи промашио.
21:08 11.01.2023
21’ – 42:46 Тројка Аврамовића!
Први напад има Макаби, али Коен не користи шут за три поена. Колсон прави фаул над, а Аврамвић погађа тројку!
20:52 11.01.2023
20’ – 39:46 Крај првог полувремена
Дибартоломео не погађа иако је био сам, али Соркин хвата офанзивни скок. Уследио је још један промашај, међутим сјајни Соркин хвата још једну лопту и иде на слободна бацања.
Ледеј из тешке позиције поентира, а Макаби не користи последњи напад у полувремену.