Филип Петрушев и Душко Ивановић - Sputnik Србија

Звезда решетала са свих страна, Обрадовићев Монако без решења

Кошаркаши Црвене звезде остварили су велику победу над Монаком и тако стигли до 10. тријумфа у овогодишњем издању Евролиге – 92:68. Лука Вилдоса се вратио, Немања Недовић је одиграо одлично, као и Филип Петрушев, па су црвено-бели су стигли до тријумфа против екипе коју води Саша Обрадовић. Меч сте могли да пратите уз Спутњик.

Звезду су до победе водили Петрушев са 21 поеном, Митровић је додао 15, а Немања Недовић 11. Код Монака се показао Мајк Џејмс са 26 поена. Звезда је за три поена шутирала 15/32 што је веома високих 46,9%.

Звезда је од самог старта показала снагу, а када су Недовић, Добрић и Марковић повезали тројке било је јасно да се црвено-бели резултатски одаљавају.
Монако је играо дивљу кошарку предвођен Мајком Џејмсом, па је све резултирало предношћу српског тима на полувремену од 54:36.
У наставку је Монако желео да истопи предност домаћег тима и да утакмицу учини занимљивијом, али је Звезда имала спреман одговор па је пред последњу деоницу водила са 22 разлике.
Више него довољно да црвено-бели приреде својим навијачима још једно лепо европско вече.
Можда је ово била и најбоља утакмица Црвене звезде у овој сезони Евролиге.
Звезда у наредном колу 20. јануара гостује Жалгирису, док Монако дан раније гостује Фенербахчеу.
Меч сте могли да пратите у текстуалном преносу на Спутњику.
20:48 12.01.2023
КРАЈ – победа Звезде!
Победа Звезде од 92:68!
20:42 12.01.2023
38' – Марковић!
Ево нове тројке, Звезда је скроз сломила Монако и води са 87:65!
20:39 12.01.2023
36' – Звезда све ближа победи
Црвено-бели долазе до поена преко Петрушева, Звезда води са 78:58 на четири и по минута пре краја утакмице.
20:33 12.01.2023
33' – Ивановић тражи тајм-аут
Монако је успео да спусти разлику испод 20 поена, па зато Ивановић тражи тајм-аут. За сваки случај - 74:56.
20:30 12.01.2023
31' – Расте предност
Предност Црвене звезде расте – 74:50
20:24 12.01.2023
30' – Звезда поново одговара
Са тројком Добрића Звезда је нашла решење и подигла предност на 66:50. На уласку у последњу четвртину – 72:50!
20:19 12.01.2023
28' – Звезда посустала
Звезда је мало посустала, а Монако је спустио разлику на 11 поена преко Џејмса. Видећемо како ће црвено-бели сада реаговати.
20:13 12.01.2023
25' – 60:43
Уследио је брз одговор, Звезда је имала одговор и поново подигла предност на 17 поена разлике.
20:09 12.01.2023
22' – 55:43
Монако је боље отворио наставак и направио серију којом прети црвено-белима. Потребно је да Звезда покаже брз одговор.
20:06 12.01.2023
21' – Почело је друго полувреме
Стартовало је друго полувреме, Звезда има велику предност и само треба да је одржи до краја меча.
19:50 12.01.2023
20' – Полувреме
Црвена звезда убедљиво води на полувремену против Монака са 54:36, сјајна игра црвено-белих. Већ сада можемо да кажемо да су близу нове велике победе у Евролиги. Али, има да се игра још једно полувреме.
19:39 12.01.2023
18' – Петрушев се укључио
Показује Петрушев зашто је један од најбољих играча Црвене звезде ове сезоне, Пионир је прокључао, Звезда води са 47:29
19:31 12.01.2023
15' – Недовић у серији!
Повезао је Недовић две тројке, Звезда се распуцала и сада води са 35:22! Атмосфера је на врхунцу!
19:28 12.01.2023
13' – Добрићев кош!
Добрић отвара другу четвртину кошем, Звезда води са 26:17 и жели што пре да оде на још већу разлику како би играла мирније у наставку. Потом и Марковић даје тројку - 29:17
19:23 12.01.2023
10' – Крај прве четвртине
После 10 минута игре Црвена звезда води са 23:15.
19:20 12.01.2023
9' – Тројка Вилдосе!
Ево Вилдосе, погодио је тројку, гори Пионир – 23:11!
19:17 12.01.2023
8' – Звезда потрошила челенџ
Звезда игра са много енергије, а сада је стигла до поена после офанзивног скока Луке Митровића – 16:11. Потом још један кош Митровића - 18:11
19:12 12.01.2023
6' – Звезда потрошила челенџ
Звезда је потрошила челенџ, а Петрушев је добио техничку грешку. На старту је 9:9, али Звезда изгледа добро и обећава.
19:07 12.01.2023
4' – Џејмс је погодио
Зависи много од тога како ће Мајк Џејмс отворити утакмицу, а погодио је тројку и сада је 4:3 за црвено-беле.
19:04 12.01.2023
2' – Звезда води
После закуцавања Филипа Петрушева Црвена звезда долази до предности од 4:0, навијачи су на ногама.