Кошаркаши Партизана - Sputnik Србија

Трифуновић заблистао у победи Партизана над Басконијом!

Кошаркаши Партизана остварили су девету победу у сезони Евролиге савладавши у 19. колу на свом терену екипу Басконије резултатом 83:65.
Црно-бели су тријумф остварили фантастичним шутем за три поена, већ у првој деоници су успели да убаце пет тројки, а на крају су имали укупно 13 успешних покушаја ван линије 6,75.
Веома су расположени били играчи екипе тренера Жељка Обрадовића, а вреди истаћи да је одличну партију пружио бивши капитен црно-белих и репрезентативац Србије Вања Маринковић са 16 поена, преузевши лидерску улогу у одсуству најбољег кошаркаша тима Маркуса Хауарда.
Бриљантну партију за црно-беле пружио је млади Урош Трифуновић са 15 поена, од тога три тројке чиме је оправдао поверење које му је пружио стручни штаб, а значајну улогу је имао и Јанис Папапетру са 13 поена, шест асистенција и четири скока.
Двоцифрени учинак у тиму црно-белих били су Кевин Пантер (12), Матијас Лесор (11), Данте Егзум (10) и Јам Мадар (10), седам је убацио Алекса Аврамовић, три Данило Анђушић, а два Зек Ледеј, док је само Ален Смаилагић остао без поена.
На интересантан начин Обрадовић је почео утакмицу, пославши одмах Трифуновића на терен како би парирао Маринковићу. Бивши капитен црно-белих је поставио стандард погодивши далеку тројку, али је његов млађи колега имао спреман одговор и са два шута из далека донео предност од 14:8.
Минут одмора за госте није донео промену, преузео је Аврамовић са узастопних пет поена и подигао разлику на девет поена, а веома активан под оба обруча био је Лесор, који је са неколико сјајних закуцавања подигао на ноге дупке пуну Београдску арену.
Фантастичну шутерску серију Партизана наставио је Папапетру, тројком је донео прву двоцифрену предност свом тиму (22:12), после новог доброг шута са дистанце разлика је порасла на 27:12, док је на крају четвртине износила 12 поена (29:17).
Маринковић је својом другом тројком подигао гостујућу екипу, најавио је нову серију погодака из даљине и екипе су се надметале у том сегменту током првог дела друге деонице, с тим што је игра често прекидана фауловима играча Басконије.
Са две у низу Егзум је подигао предност, а низ је употпунио Пантер за 43:26, док је на другој страни Маринковић у низу промашивао чиме је омогућио црно-белима да подигну разлику на чак 19 поена (45:26), пет минута пре краја полувремена.
Дошло је до опуштања у редовима домаћих, ривал је заиграо бољу одбрану и из контранапада лако долазио до поена, што је тренер Обрадовић морао да прекине минутом одмора, али до краја полувремена Партизан није успео да пронађе ритам – срећом није ни ривал па је на одмору водио са 47:36.
Као прве две и трећу четвртину је Маринковић отворио тројком смањивши на разлику на осам поена, после две изгубљене лопте Партизана разлика је смањена за још два поена, док Трифуновић није „измислио“ поене чиме је прекинуо серију ривала, а на 12 разлике (55:43) повисио је Пантер, са две тројке.
Басконија је још једном запретила, Коцар је уписао седам узастопних поена, све је на своје место вратио Егзум, бриљантним закуцавањем за 63:50, а до краја треће деонице домаћи су имали предност од 67:50.
Добро су гости ушли у финални квартал, али је Лесор био одличан у нападу и спречио је повратак ривала, Трифуновић је закуцавањем вратио разлику, а новом тројком је подигао на 20 поена, 78:58.
На крају, црно-бели су славили са 83:65 и убедљиво поразили ривала који је боље пласиран на табели Евролиге.
Ток меча сте могли да пратите уз Спутњик.
22:22 13.01.2023
40’ – Крај! Победа Партизана!
На крају 83:65.
22:13 13.01.2023
37’ – Трифуновић!
Тројка за 78:58!
22:04 13.01.2023
34’ – Трифуновић!
Закуцавање за 73:55!
21:59 13.01.2023
32’ – Лесор одбија!
Добро је Басконија ушла у четвртину, али је серију спречио Лесор бруталним закуцавањем.
Партизан води 71:55.
21:54 13.01.2023
30’ – Партизан има велику предност
Црно-бели воде 67:50 пред последњу деоницу.
21:52 13.01.2023
29’ – Анђушић!
Тројка чим је ушао у игру за 66:50!
21:49 13.01.2023
29’ – Ето одговора!
Седам поена Коцара у кратком временском периоду, али је сјајно одговорио Егзум закуцавањем за 63:50!
21:48 13.01.2023
28’ – Папапетру!
Тројка за 60:48!
28’ – Неозбиљно!
Тројка па закуцавање Коцара, Басконија смањује на 57:48.
21:46 13.01.2023
27’ – Мадар сигуран
Два слободна бацања за 57:43.
21:38 13.01.2023
25’ – Пантер!
Две тројке за 55:43!
21:36 13.01.2023
24’ – Маринковић!
Продор до коша за 49:43.
21:35 13.01.2023
23’ – Трифуновић!
Сјајан продор за поене, Партизан води 49:41.
21:34 13.01.2023
22’ – Опасно!
Басконија се враћа на 47:41!
22’ – Лоше...
Двапут Партизан покушава лоптом до Лесора и она не стиже ту.
Две изгубљене лопте у два напада.
21:32 13.01.2023
21’ – И опет Маринковић
Трећу четвртину заредом отвара тројком и смањује на 47:39.
21:15 13.01.2023
20’ – Партизан води на полувремену
Упркос кризи у финишу друге деонице, предност је остала велика – 47:36.
21:12 13.01.2023
20’ – Низ грешака
После изгубљене лопте и фаул у нападу Лесора.
Партизан и даље води 47:34.
21:09 13.01.2023
18’ – Партизан без идеје
Предност и даље постоји, али Партизан нема идеју у нападу и губи лопте.
Партизан води 47:34.
21:06 13.01.2023
17’ – Техничка за Аврамовића
Покушао је да изнуди фаул, али је то лоше урадио.