Вечити стартовали припреме, Звезда задовољнија

© Фото : ФК Црвена звездаМирко Иванић и Александар Катаи – ФК Црвена звезда
Мирко Иванић и Александар Катаи – ФК Црвена звезда - Sputnik Србија, 1920, 15.01.2023
Фудбалери Црвене звезде и Партизана одиграли су прве припремне утакмице пред наставак сезоне. Црвено-бели су остварили победу над Лехијом, док је Партизан играо нерешено против Универзитатее.
Играчи Црвене звезде савладали су Лехију из Гдањска 3:1 (1:1) у првом мечу на припемама у Турској.
Стрелци за црвено-беле били су Осман Букари у 14, Рафаел Пјетржак у 71. аутогол и Кингс Кангва у 79. минуту, док је погодак за Пољаке постигао Јарослав Кубицки у 39. минуту.
Звезда наредни меч игра против Нефчија 19. јануара.
Црно-бели ремизирали су са румунском Универзитатеом 1:1 (1:0) у првој контролној утакмици на припремама у Турској.
Црно-бели су повели голом Андрије Павловића у 11. минуту из пенала, а изједначио је Андреј Иван у 77. минуту, такође са беле тачке.