Жељко Обрадовић - Sputnik Србија

Црногорац уштоповао Парни ваљак – Партизан није „преживео“ Фонтету

Кошаркаши Партизана доживели су нови пораз у Евролиги, а црно-бели овога пута нису успели да надиграју Валенсиј у гостима – 89:81. Меч сте могли да пратите у текстуалном преносу на Спутњику.
Најзаслужнији за победу Валенсије био је Црногорац БојанДубљевић, легенда Валенсије. Нису црно-бели успели да нађу начин да га зауставе. Посебно је био важан његов скок у нападу на три минута пре краја утакмице, а онда и поени уз фаул.
Тај моменат уз кош Џонса на пола минута пре краја одлучили су победника.
Валенсија је током целог тока меча водила, Партизан је покушавао да дође до преокрета и то је трајало све до последње деонице.
Партизан је овом победом на скору 9-11 и сада већ делује да ће црно-бели тешко да се домогну ТОП 8 фазе, мада то свакако није немогуће.

Бојан Дубљевић убацио је 20 поена и поред тога имао шест скокова у победи Валенсије. Код Партизана најефикаснији био је Данте Егзум са 22 дата поена.Треба споменути и Џејмса Веба који је за домаћина убацио 17 поена и допринео тријумфу. Кевин Пантер је утакмицу завршио са 14 поена и само је још он био двоцифрен у београдском тиму.

Црно-бели су одиграли још једну утакмицу у Европи у којој су примили много поена, скоро 90, а на овом мечу није им функционисао ни скок и све су то разлози још једног пораза и то поново на гостовању.
Партизан ће наредну утакмицу у Евролиги играти на гостовању Црвеној звезди.
Утакмицу сте могли да пратите уживо уз Спутњик.
22:47 19.01.2023
КРАЈ
22:46 19.01.2023
Џонс погађа
Погодио је Џонс и то уз фаул и на пола минута до краја јасно је да ће Валенсија изаћи као победник - 88:81
22:44 19.01.2023
Последњи минут
Партизан губи седам разлике. Црно-бели у проблему. Потом погађа Егзум - 86:81
22:41 19.01.2023
38' – Егзумова тројка!
Егзум је дао шансу црно-белима тројком, али Веб враћа – 86:79
22:37 19.01.2023
37' – Три минута до краја
На три минута пре краја утакмице Валенсија води са 79:74. Имаће Дубљевић и једно додатно слободно бацање. Јако битан скок у нападу.
22:33 19.01.2023
36' – Лепи потези Анђушића
Анђушић је направио неколико добрих дриблинга, изнудио је фаул. А пре тога је дао тројку па сада Партизан губи са 77:72
22:23 19.01.2023
32' – Смаилагић!
Сјајна рола Смаилагића, одбрана па кош, а пре тога је Јанис Папапетру погодио тројку – 72:63.
22:19 19.01.2023
30' – Партизан не успева да преокрене
На уласку у последњу деоницу Валенсија води са 69:58, а Партизану остаје да се нада да ће пробити баријеру и успети да преокрене. Дубљевић најефикаснији са 17, док је Егзум на другој сттрани убацио 15.
22:06 19.01.2023
25' – Валенсија води
Партизан никако да се врати у меч, када год црно-бели приђу, Валенсија пронађе начин да се одлепи – 58:53. Џонс и Дубљевић праве разлику вечерас. Али, после тројке Егзума црно-бели поправљају ситуацију.
22:01 19.01.2023
21' – Почело је друго полувреме
Настављена је утакмица у Фонтети, а Нанели је лепо погодио и сада је Партизан поново у игри – 50:41. Дубљевић је прекинуо серију црно-белих од 12-2.
21:44 19.01.2023
20' – Полувреме
Бојан Дубљевић води Валенсију у првих 20 минута, Партизан нема решење за Црногорца и зато после првог полувремена има заостатак од 47:37. Имала је Валенсија и 16 разлике захваљујући шуту за три поена.
21:30 19.01.2023
17' – Двоцифрена предност Валенсије
Слепи мишеви играју боље у првом полувремену и имају двоцифрену предност – 38:26.
21:23 19.01.2023
15' – Партизан се мучи, али топи предност
Наставља се мучење црно-белих, не играју најбоље, али долазе до поена преко Смаилагића који је фаулиран и даје поене са линије за слободна бацања – 31:25
21:17 19.01.2023
13' – Тројка Егзума
Партизан игра ван ритма, не блиста у одбрани, али је Егзум дао јако битну тројку па сада Слепи мишеви вое са 31:22.
21:09 19.01.2023
10' – Крај прве четвртине - 27:18
Партизан после 10 минута игре у Ла Фонтети заостаје за Валенсијом, Слепи мишеви су наметнули свој ритам и имају предност. Пуерто и Дубљевић воде домаћи тим, Пантер на другој страни седам поена.
20:54 19.01.2023
6' – Разиграо се Дубљевић
Бојан Дубљевић се разиграо, дао је пет поена, па сада Валенсија води са 9:8.
20:51 19.01.2023
3' – Пантер!
Ево тројке Пантера, и за њега је битно да меч отвори на што бољи начин. Црно-бели воде са 8:7.
20:49 19.01.2023
2' – 2:2
Лесор је донео важне поене црно-белима на старту, док је Пуерто погодио за домаћина. Почетак дуела је битан за даљи развој ситуације у Ла Фонтети.
20:46 19.01.2023
1' – Почео је меч у Ла Фонтети
Почела је утакмица између Валенсије и Партизана.
19:53 19.01.2023
Освета?
Црно-бели су најавили да ће тражити освету за пораз у Београду после продужетка резултатом 100:96.