Вечити дерби - Sputnik Србија

Партизан се реванширао Звезди победом у гостима – вечити сада поравнати!

У евролигашком обрачуну између Црвене звезде и Партизана као бољи на крају изашао је тим који са клупе предводи Жељко Обрадовић – 79:78. Меч сте могли да пратите уживо у текстуалном преносу на Спутњику.
Сада оба тима имају по 11 победа у Евролиги. Први евролигашки добила је Звезда у гостима, а сада је Партизан вратио истом мером.
Утакмица се решавала у правој драми у последњим минутима, а Партизан се боље снашао и у пенал завршници однео злата вредну победу која може чак и да му окрене целу сезону.
Важно је да сада Црвена звезда има бољи међусобни скор. И до њега је дошла тројком Немање Недовића у последњој секунди. У првом дербију је на тај начин донео победу свом тиму, а сада бољи међусобни скор. Ако вечити буду поравнати на крају лигашког дела, Звезда ће имати предност.
Партизанов можда и најбољи меч ове сезоне резултирао је победом против Звезде која би могла екипу Жељка Обрадовића да дигну ове сезоне. Уједно је ово први тријумф црно-белих против Звезде у гостима после шест година чекања.
Најефикаснији у победи Партизана били су Данте Егзум и Зек Ледеј са по 20 датих поена, док су Звезду водили Вилдоса са 26, односно Недовић са 23.
Црвена звезда стартовала је утакмицу са две важне тројке, али је касније Партизан повео са 14:9 и до краја утакмице држао предност.
Звезда се у неколико наврата приближавала, имала нападе и шутеве да пређе у предност, али се то није догодило.
Зек Ледеј је погађао феноменално по црно-беле када је било потребно, пратио га је Егзум који није машио са пенала, док је Матијас Лесор стандардно доминирао испод коша. Звезда осим Недовића и Вилдосе није имала довољно расположених играча.
Сада је у Евролиги скор 1:1, али Звезда је извукла на овом мечу бољи међусобни скор.
Утакмицу сте могли да пратите у текстуалном преносу на Спутњику.
21:07 27.01.2023
КРАЈ
Победа Партизана - 78:79
21:04 27.01.2023
Челенџи са обе стране
Гледа се да ли је Егзум направио фаул над Добрићем. А Обрадовић тражи неспортску Лазића
21:01 27.01.2023
17 секунди
Егзум је погодио два пенала - 73:77
20:59 27.01.2023
73:75
На 36 секунди пре краја Партизан води и има напад. Егзум је дао један пенал, Вилдоса вратио.
20:56 27.01.2023
Недовић проклизао
Недовић је проклизао, а онда и направио фаул - 71:74
Последњи минут
У последњем минуту Партизан води са 74:71.
20:52 27.01.2023
Минут и 17 секунди до краја
Партизан близу уласка у последњи минут води са 72:71.
20:50 27.01.2023
39’ – 69:72
После поена Недовића разлика је три поена.
20:46 27.01.2023
37’ – Ледеј наставља!
Зек Ледеј је наставио са сјајном партијом, поново је погодио за два поена, а онда је Вилдоса вратио тројком – 67:70
20:40 27.01.2023
35’ – Ледеј!
Митровић је асистирао до Лазаревића који погађа и после промашаја Пантера Звезда се враћа. На то Ледеј убацује јако битну тројку – 62:66. Потом још један кош Ледеја!
20:34 27.01.2023
33’ – Велика борба
Сјајан потез Смаилагића који је донео поене у два напада заредом за Партизан, а са друге стране Добрић везује две тројке – 60:63
20:32 27.01.2023
31’ – Почела је последња четвртина
Почела је последња деоница у којој Партизан води са 59:54. Ледеј је феноменално погодио из флоутера.
20:28 27.01.2023
30’ – 54:57
У последњу четвртину дербија улазимо са предношћу црно-белих од 57:54. Партизан шутира феноменално за три поена, убацио је једну тројку Аврамовић, а следећу Ледеј.
20:19 27.01.2023
27’ – Смаилагић на пеналима
Ален Смаилагић је фаулиран, отишао је на линију за слободна бацања и погодио једно – 48:51
20:14 27.01.2023
25’ – Вилдоса је погодио уз фаул Лесора
Важан детаљ утакмице, Вилдоса је дао кош за три поена, а трећи фаул је уписао Лесор – 46:48.
Дерби - Sputnik Србија
20:11 27.01.2023
24’ – Тројка Егзума!
Аврамовић је промашио тројку, а онда је Егзум погодио и Партизан остаје у предности – 42:48
20:08 27.01.2023
23’ – Серија Звезде
Добрић је погодио тројку и Обрадовић тражи тајм-аут јер његов тим још није стигао до коша у наставку – 42:45
20:06 27.01.2023
21’ – Почело је друго полувреме
Почело је друго полувреме асистенцијом Вилдосе за Митровића, док пре тога Нанели није успео да реализује напад – 39:45
19:50 27.01.2023
20’ – Полувреме
После 20 минута интензивне кошарке у Пиониру Партизан води са 45:37 после тројке Зека Ледеја. Одличан шут црно-белих за три поена. Матијас Лесор убацио је 11 поена за црно-беле, а Немања Недовић 14 за домаћи састав.
19:46 27.01.2023
19’ – Вилдоса и Недовић држе Звезду
Вилдоса и Недовић играју расположено, док Партизан шутира одлично за три поена – 35:40.