Партизан поражен у братском дербију против руских Армејаца

© Sputnik / Виталий Тимкив / Уђи у базу фотографијаНавијачи ЦСКА
Навијачи ЦСКА - Sputnik Србија, 1920, 27.01.2023
Фудбалски клуб Партизан поражен је од братског руског клуба ЦСКА у оквиру припрема (1:2). Први гол за Русе дао је Федор Чалов, најбољи стрелац Армејаца, победу је донео Јарослав Арбусов у 94. минуту, а за Партизан стрелац је био млади Немања Јовић.
Могли су и црно-бели до још једног гола, посебно када је Натхо извео слободан ударац на око 20 минута пре краја, али је Игор Акинфејев добро одреаговао.
Иначе, Руси су дали још један гол, али је он поништен због офсајда.
Важно је истаћи да се утакмица играла по јаком ветру, готово олују, па ни услови за игру нису били савршени.
Могао је тим Гордана Петрића да се увери у своје способности на генералној проби и на крају је поражен од руског тима.
ЦСКА је повео у 58. минуту, Партизан поравнао у 85, али на крају је поражен у 94. минуту после гола Јарослава Арбусова.
Утакмицу је пратило неколико десетина навијача на трибини.