Никола Јокић - Sputnik Србија

Јокић и Ембид водили сјајан дуел – овај пут слави Камерунац

Водили су Никола Јокић и Џоел Ембид страшан дуел на мечу Денвера и Филаделфије, а овај пут Камерунац има више разлога за задовољство јер је његов тим славио са 126:119, а он је сам одиграо бруталну партију. Утакмицу сте могли да пратите у текстуалном преносу на Спутњику.
Камерунац је завршио меч са чак 47 поена, 18 скокова и пет асистенција.
Никола Јокић није желео да форсира са шутевима као Ембид, а завршио је дуел са 24 поена, девет асистенција и седам скокова. Имао је МВП НБА лиге и боља издања од овог вечерас, мада одиграо солидно посебно у првом полувремену у ком је уписао само један промашај из игре.
Јокић је шутирао 8/12 из игре, гађао је 2/2 за три поена и 6/6 са пенала. На све је додао и две блокаде.
Утисак је да није довољно узимао лопту у нападу већ да је више гледао да разигра саиграче што је вечерас можда била недовољно добра тактика.
Поред Ембида код домаћина најефикаснији су били Харден са 17 и Херис са 14 поена.
Јокићу су помагали Џамал Мари са 22, Портер Јуниор са 20 и Ерон Гордон са 18 датих поена. Имао је Денвер више расположених играча, али је Ембид решио овај дуел.
Денвер је генерално био ближи победи, водио је већим делом утакмице, али је Филаделфија на крилима Ембида, те Пи Џеј Такера који је одиграо добру одбрану на Јокићу, на крају успела да преокрене утакмицу.
Ембида је служио шут са дистанце и полудистанце и мора се признати да је ипак он био прва звезда овог двобоја.
Имаће Јокић довољно времена да се реваншира...
Утакмицу сте могли да пратите у текстуалном преносу на Спутњику.
23:30 28.01.2023
КРАЈ
Победа домаћина 126:119
23:29 28.01.2023
15 секунди до краја
Филаделфија је пред победом јер води 126:119. Покушаће Денвер да изведе чудо.
23:24 28.01.2023
Последњи минут
Филаделфија је ближа победи и води 122:117
Драма
После тројке Поупа Денвер прилази на само три разлике, а пре тога је Ембид промашио зицер - 120:117
23:21 28.01.2023
Три минута до краја
Филаделфија је успела да преокрене, сада је и Херис убацио тројку за 118:110 за Филу.
23:13 28.01.2023
Пет минута пре краја
Ембид игра заиста сјајно, уписао је 41 поен и сада Филаделфија успева да преокрене и води са 112:110
23:11 28.01.2023
Седам минута пре краја
Јокић дели асистенције, Ембид поентира, а сада је нерешено 108:108
23:03 28.01.2023
Сјајан потез Хардена
Харден је у току треће деонице сео на своју клупу, па одатле у одбрани узео лопту противничком играчу. Врло интересантно.
22:56 28.01.2023
36’ – Крај треће четвртине
Сјајна борба у граду братске љубави, Јокић доминира, Ембид исто са друге стране, било је и техничких грешака, а све то пред последњу деоницу доноси резултат 99:96 за Денвер.
22:45 28.01.2023
33’ – Јокић поново доноси поене Денверу
Ево сада Јокића на пеналима, мучи се мало у нападу зато што га чува сјајни Такер. Ипак, Јокић стиже до 21. поена, а Денвер води са 93:84.
22:35 28.01.2023
28’ – Денвер води
Денвер води, Јокић је стигао до 18 поена, а Ембид је на 25.
22:26 28.01.2023
25’ – Почело је друго полувреме
Стартовало је друго полувреме, Денвер води са 73:63, Херис је погодио за Филу
22:09 28.01.2023
Полувреме
Сјајно прво полувреме Јокића, велика борба њега и Ембида, а Денвер се у свему боље сналазе и воде са 73:58. Јокић је дао 16 поена има и пет асистенција и четири скока. Ембид је на 19 поена и 11 скокова, али троши много више лопти него Србин. Јокић има само један промашај из игре.
22:00 28.01.2023
20’ – Добро утрчавање Јокића
Јокић игра феноменално вечерас, погодио је нову тројку, пре тога добро утрчао и сада је већ на 14 датих поена - 50:57
21:50 28.01.2023
17’ – Јокићеве блокаде
Српски кошркаш има и две блокаде на овој утакмици, а Филаделфија се поентерски враћа у игру - 44:50. Ембид је на 17 поена. Јокић игра економичније од Камерунца.
21:38 28.01.2023
Крај прве четвртине
Револверашки обрачун Јокића и Ембида, пуца на све стране, погађају и тројке и полудистанце, а резултат је 29:38. Јокић је дао девет поена и има три асистенције и скока. Ембид је убацио 14 поена. Каква утакмица за сада!
21:31 28.01.2023
11’ – Каква асистенција Јокића
Феноменално је Јокић проиграо Брауна, у свом стилу, заиста прелеп потез - 23:32
21:28 28.01.2023
8’ – Никола погодио тројку
Остао је Јокић сам на шуту и није уопште размишљао, дигао се на шут и погодио. Портер одличан у шуту за три такође - 18:26
21:21 28.01.2023
6’ – Јокић добар у одбрани
Неколико јако добрих одбрана одиграо је Јокић против Ембида, Денвер води са 17:13
21:17 28.01.2023
3’ – Јокић четири поена
Одмах су кренули јако и Јокић и Ембид, Србин је убацио четири, а Ембид шест поена. Тренутни резултат 11:11.