Детаљ са првог вечитог дербија у Евролиги између Црвене звезде и Партизана - Sputnik Србија

Партизан заблистао у Београду – Звезда се угасила у Болоњи

Кошаркаши Партизана уписали су убедљиву победу у 22. колу Евролиге против Асвела на свом паркету у Београду резултатом 92:71, док је Црвена звезда доживела пораз на гостовању Виртусу у Болоњи резултатом 84:72.
Партизан је уписао 11. победу у сезони којом је наставио трку за место у најбољих осам екипа, док је Звезда забележила 12. поразу у такмичењу што је додатно удаљава од шансе да се пласира у плеј-оф.
Публика у београдској Арени је видела сјајну утакмицу домаћег тима, летели су по терену црно-бели, погађали тројке, закуцавали, иако на почетку није изгледало тако због смушеног старта дуела.
Није Партизан сјајно отворио утакмицу, али је на крилима Пантера у нападу и Трифуновића у одбрани успео да успостави контролу и да потом серијом од 8:0, зачињену тројком Папапетруа, стигне до осетније разлике.
Она је у једном моменту била и двоцифрена, али је до краја прве четвртине гостујући састав смањио заостатак за поен па се на мали одмор отишло са резултатом 25:16, али је Партизан веома брзо успео да се врати на сигурну разлику.
Имао је замерке тренер Обрадовић на игру, нису најозбиљније деловали играчи Партизана, чували су разлику, а и повећали после две узастопне тројке Нанелија на великих 16 поена разлике (43:27) на два минута до краја полувремена.
Огромна предност је омогућила и опуштање играчима Партизана, ривал је успео да умањи заостатак, али је после две четвртине она износила 50:36, уз 17 поена веома расположеног Пантера.
На фантастичан начин је Партизан ушао у друго полувреме, Трифуновић је покренуо екипу тројком, закуцавањем, а потом и украденом лоптом за лаке поене Аврамовића за 19 поена предности (57:38) после свега два минута игре.
Нису дозвољавали црно-бели ривалу да уради било шта, напад је функционисао перфектно, из одбране су следили лаки поени, за наредних пет минута стигао је Партизан до великих 24 поена разлике (70:46), а на крају треће деонице домаћи састав је водио са 76:51.
Као да су играчи Партизана мислили да је посао готов, дозволили су ривалу шест брзих поена на старту последњег квартала, али је разлика стечена у претходном делу меча била толика да ривал није имао никакву шансу да угрози убедљив тријумф црно-белог тима који је стигао до 11. победе у Евролиги из 22 утакмице.
Најефикаснији у тиму Партизана остао је Пантер са 17 поена из првог полувремена, Данте Егзум је имао 13, Џејмс Нанели 12, а у стрелце се није уписао само Алекса Аврамовић.
Нажалост, љубитеље кошарке за разлику од Партизана није обрадовала Звезда која је доживела убедљив пораз у Болоњи против Виртуса, готово без икакве шансе да спречи такав исход, заличивши на тим са почетка сезоне.
Катастрофално је Звезда ушла у утакмицу, после тројке Теодосића Виртус је водио са 9:0, а потом је само наставио да подиже разлику.
На тренутке је само црвено-бели тим знао шта ради на терену, није то уопште изгледало добро па је на крилима расположеног Теодосића и његових пет асистенција Виртус водио са 30:14 после прве деонице.
Дао је Звезди наду Вилдоса у наставку, погађао је и разигравао саиграче, појавила се енергија у тиму црвено-белих и смањена је разлика која је у једном моменту претила да оде и на 20 поена.
Мало је недостајало да се Звезда врати на једноцифрени заостатак, Лазаревић је промашио отворену тројку, а потом је уследила серија поена за домаћу екипу која је на полувремену имала предност од 13 поена (48:35).
Слична ситуација се догодила на старту треће четвртине, још двапут се Звезда нашла на ивици једноцифреног заостатка, али је одбрана ривала била толико чврста да се није стизало чак ни до могућности за шут.
Када нико није могао да погоди у тиму Звезде појавио се капитен Лазић са две тројке, али су оне биле само одговор на таква два шута Вимса, што није утицало на резултат па је на крају треће деонице црвено-бели тим био у заостатку од 19 поена – 70:51.
Повезала је неколико добрих напада Звезда на старту четврте четвртине, Петрушев је био веома активан, напади су ишли на обруч, али је у одбрани било и даље много пропуста па је Виртус лако неутралисао покушаје ривала да се приближи и на крају је нанео Звезди 12. пораз у овосезонској Евролиги.
Најефикаснији у Звезди био је Лука Вилдоса са 20 поена, Далибор Илић је био запажен са десет поена и седам скокова, а Стефан Лазаревић и Бранко Лазић су уписали по девет.
Токове мечева сте могли да пратите уз Спутњик.
22:52 31.01.2023
БОЛОЊА 40' – Крај, пораз Звезде
Нису успели играчи Звезде да се врате из великог стартног минуса и поражени су са 84:72.
22:49 31.01.2023
БОЛОЊА 39' – Петрушев закуцава
Звезда жели да разлика буде мања од девет поена, колико је износила у њену корист у Београду.
Тренутно је 81:69 за Виртус.
22:46 31.01.2023
БОЛОЊА 38' – Лазаревић одличан
Кош уз фаул, Звезда смањује на 78:65.
22:40 31.01.2023
БОЛОЊА 35' – Ништа од повратка...
Виртус је одбио налете Звезде и води са 76:59.
22:32 31.01.2023
БОЛОЊА 31' – Добри напади
Ухватио је Петрушев свој промашај и погодио уз фаул, а потом је прекршај досуђен и на Илићу.
Звезда смањује на 70:55.
22:27 31.01.2023
БОЛОЊА 30' – Звезда нема снаге
Виртус после три четвртине води са 70:51.
22:23 31.01.2023
БОЛОЊА 29' – Недовић брз!
Украо је лопту и погодио поред Белинелија смањивши на 64:51.
22:20 31.01.2023
БЕОГРАД 40' – Крај! Победа Партизана!
Сјајна игра пред пуном београдском Ареном и тријумф резултатом 92:71.
Кошаркаши Партизана - Sputnik Србија
22:10 31.01.2023
БОЛОЊА 25' – Лазић против Вимса!
По две тројке су погодили, Звезда губи 59:47.
22:06 31.01.2023
БОЛОЊА 22' – Звезда пропушта шансе
Други пут у утакмици је могла да смањи на једноцифрени заостатак.
Звезда губи 51:38.
22:04 31.01.2023
БОЛОЊА 21' – Звезда стиже!
Тројка за почетак другог полувремена и умањење разлике на 48:38.
21:59 31.01.2023
БЕОГРАД 32' – Неозбиљно
Шест поена у низу за Асвел, Партизан води 76:57.
21:54 31.01.2023
БЕОГРАД 30' – Партизан хита ка победи!
Убедљива предност за црно-беле после три четвртине дуела са Асвелом – 76:51.
21:48 31.01.2023
БОЛОЊА 20' – Звезда у тешкој позицији
После првог полувремена црвено-бели губе од Виртуса у Болоњи са 48:35.
Лука Вилдоса - Sputnik Србија
21:45 31.01.2023
БЕОГРАД 27' – Партизан бриљира!
Нова тројка за више од 20 разлике, Пантер је погодио тројку, а Ледеј закуцао за 70:46!
21:44 31.01.2023
БЕОГРАД 26' – Партизан не стаје!
Ледеј је погодио за 65:46.
БОЛОЊА 19' – Сада већ није добро...
Уместо повратка на једноцифрену разлику, Звезда је дозволила ривалу поене у низу за 48:33.
21:40 31.01.2023
БОЛОЊА 18' – Одлично!
Звезда се враћа на 42:31!
21:37 31.01.2023
БЕОГРАД 22' – Тројка и закуцавање па полагање!
Трифуновић погађа из два напада, а потом и краде лопту за лаке поене Аврамовића!
Партизан води 57:38!
21:35 31.01.2023