Немања Недовић и Филип Петрушев - Sputnik Србија

Звездина неуспешна италијанска турнеја

Кошаркаши Црвене звезде доживели су нови пораз у Евролиги, а овога пута боља од Душка Ивановића била је Олимпија из Милана са – 74:68. Утакмицу сте могли да пратите уживо кроз текстуални пренос на Спутњику.
После Виртуса из Болоње, сада су и популарни Манекени нанели пораз црвено-белима на овој мини-турнерји кроз Италију.
Као и у првом мечу расположен за игру био је БилиБерон, бивши играч црвено-белих који је у првом полувремену водио домаћина до двоцифрене предности. Испоставило се да је та разлика на крају била и одлучујућа.
Црвена звезда је имала шансу да се врати средином треће деонице као и крајем утакмице, али једноставно вечерас није пружила довољно добру партију да би се надала нечему више.
Најефикаснији у победи Арманија били су Били Берон са 15 и Хол са 14, док је Бен Бентил убацио 17 поена за Звезду.
Испоставило се да Олимпија, иако не игра добру сезону, не лежи Црвеној звезду која после Болоње бележи пораз и у Милану.
Имала је екипа Душка Ивановића велику подршку са трибина, можда и 2.000 навијача, али је одиграла испод нивоа.
Пораз од Жалгириса, па Партизана, затим и од Виртуса и од Олимпије. Црвена звезда је у прилично лошем низу резултата...
Утакмицу сте могли да пратите у текстуалном преносу на Спутњику.
Последњи минут
Олимпија на уласку у последњи минут води са 70:66 после коша Петрушева.
22:27 02.02.2023
Фојтман
Погађа Немац за предност од 70:64 на минут и 12 секунди пре краја.
Последња два минута
Драма у Милану - 68:64
22:23 02.02.2023
37' – Вилдоса
Ево сада Вилдосе са важним поенима, са трибина се оре Звездине песме, разлика је пет поена, Звезда ово може да преокрене – 68:63
22:20 02.02.2023
36' – Велика борба
Бентил је погодио тројку, а онда је Хол вратио истом мером - 68:60
22:18 02.02.2023
35' – Тројка!
После тројке Звезда долази до заостатка од шест поена, видећемо може ли до преокрета. А она Берон погађа – 65:57
22:14 02.02.2023
33' – Петрушев
Петрушев је сада погодио са полудистанце и сада црвено-бели имају шансу за преокрет! Успели су да се врате из потпуно изгубљене ситуације – 59:53
22:12 02.02.2023
32' – Звезда испод 10 поена
Звезда је поенима Илића стигла до разлике мање од 10 поена. Можда је ово шанса за преокрет – 59:51.
22:07 02.02.2023
30' – Крај треће деонице
На уласку у последњу четвртину Олимпија води са 59:49. Разлика је могла да буде и мања, али је Звезда пропустила налет који је имала.
21:50 02.02.2023
26' – Звезда топи предност
Асистенција Недовића за Митровића и сада је потпуно нова прича пошто Олимпија води са 52:44.
21:45 02.02.2023
24' – Берон
Наставља Берон да игра добро и да погађа када је важно, погодио је тројку, а онда је и фаулиран па ће имати нову шансу за нове поене - 52:39
21:39 02.02.2023
21' – Почело је друго полувреме
Стартовало је друго полувреме поенима Хола и сада је 47:32, Олимпија је отишла на велику предност.
21:23 02.02.2023
20' – Полувреме
Били Берон поново игра расположено против Црвене звезде која не блиста у овом делу сезоне, зато екипа Етореа Месине после првог дела игре води са 45:32.
21:17 02.02.2023
18' – 38:27
Лазаревић је сада донео поене Звезди са пенала, али домаћин и даље води двоцифреном разликом.
21:08 02.02.2023
16' – 34:24
Сада је лопта погодила судију и помогла црвено-белима да дођу до лаких поена, покушаже српски тим да до полувремена што више истопи разлику.
21:03 02.02.2023
14' – 31:20
После поена Луваву Кабароа Олимпија први пут на утакмици стиже до двоцифрене предности и сада већ постаје фаворит на овој утакмици.
20:58 02.02.2023
12' – 29:20
Црвена звезда није одиграла добар меч на гостовању Виртусу, а сада улази у опасан део утакмице, Фојтман је убацио тројку па Олимпија води са 29:20
20:54 02.02.2023
10' – Крај прве четвртине
На крају прве четвртине Олимпија води са 22:18, али овде има још да се игра. Звезда је ту, у игри.