Кошаркаши Црвене звезде - Sputnik Србија

Звезда блистала па кроз драму победила Макаби у Тел Авиву

Кошаркаши Црвене звезде су прекинули низ пораза у Евролиги великом победом над Макабијем у Тел Авиву резултатом 89:86 у оквиру 24. кола такмичења уз бриљантне партије Немање Недовића и Луке Митровића.
Недовић је обележио утакмицу са 28 постигнутих поена, од тога је убацио шест тројки, док је Митровић био незаустављив под обручем ривала и ухватио је чак пет офанзивних скокова из којих су, као по правилу, стизали лаки поени за Звезду.
Ипак, није могло без драме, Звезда је испустила двоцифрену предност, у последњем минуту имала је и само један поен разлике, али је успела да се извуче из тешке ситуације и приведе дуел крају у своју корист.
Генерално, веома расположена за игру је била екипа тренера Душка Ивановића, уз поменути тандем своје блиставе минуте су имали Огњен Добрић, нарочито у финишу, и Филип Петрушев, а велике заслуге за добру игру иду плејмејкеру Николи Ивановићу који је имао седам асистенција.
На крају, у драматичној пенал-завршници, на висини задатка је био Лука Вилдоса, хладнокрвним извођењем слободних бацања.
Звезда после 24 утакмице у Евролиги има 11 победа, а ова је веома важна јер враћа наду у потенцијални пласман у плеј-оф елитног континенталног кошаркашког такмичења.
У шареном ритму је Звезда ушла у меч, Добрић је добро повео са пет поена, али су грешке Кузмића анулирале предност и дозволиле Макабију да преокрене резултат.
Улазак Недовића је покренуо Звезду, постигао је осам поена у низу и вратио вођство, али је после неколико потрошених напада црвено-белих Макаби тројком у последњој секунди уводне деонице изједначио на 18:18.
Недовић је трећом тројком отворио другу деоницу, али је серијом поена Макаби успео да преузме предност.
Ипак, није то обесхрабрило црвено-беле, узвратили су поенима у низу и стекли осам поена предности, серијом 10:0 за 31:23, а својим 18. поеном за свега девет минута на терену Недовић је Звезди донео и прву двоцифрену предност (33:23).
Макаби је показао иницијативу и вратио се у игру, али су налет одбили одлични Петрушев и Добрић, серију од 9:0 комплетирао је Вилдоса за 44:30, а на полувремену је вођство црвено-белих износило 44:34.
Деловало је да је Макаби са великом енергијом ушао у друго полувреме, Болдвин је убацио пет поена у низу, али је одмах уследио суров одговор Звезде, френетична одбрана и невероватни скокови у нападу, пре свих Митровића, донели су црвено-белима предност од 16 поена, 57:41.
Серијом је Макаби одговорио на низ поена Звезде, али је тачку на то ставио Недовић, са две тројке и продором до коша, појавио се и Кузмић са офанзивним скоком, укупно 12. а пред финални квартал црвено-бели су водили са 69:55.
Упркос вођству Звезда је почела да се мучи у нападу, за пет минута се предност истопила на свега шест поена разлике, али су Митровић и Вилдоса интелигентним потезима вратили разлику на двоцифрени број.
Нови импулс Макабију дала је невероватна одлука судија да додели техничку грешку клупи Звезде јер су њени играчи поскакали у радости због освојене лопте у нападу Макабија, домаћа екипа је стигла до свега три поена заостатка, али се поново јавио Митровић са лаким поенима.
По трећи пут на утакмици Болдвин је изнудио фаул на шуту за три поена, на 73 секунде до краја, разлика је била смањена на само поен, али је Добрић херојским полагањем успео да помери дистанцу за још два корака.
Драма ту није окончана, низали су се прекршаји на обе стране, Вилдоса је био хладнокрван на линији слободних бацања и поставио је 89:86, што није ни спектакуларни Болдвин успео да достигне, далеким покушајем за тројку.
Најефикаснији у тиму Звезде био је Недовић са 28 поена, Митровић је додао 14, Добрић 13, Петрушев 12, а Вилдоса је на крају накупио десет, од тога шест са линије слободних бацања где је био непогрешив.
На другој страни је спектакуларан био Вејд Болвин са 38 поена, а Бонзи Колсон је додао 16, а Дарун Хилијард десет.
Ток меча сте могли да пратите уз Спутњик:
22:12 09.02.2023
40' – Крај! Победа Звезде!
Вилдоса сигуран, Болдвин је промашио, 89:86 на крају за Звезду!
Лука Вилдоса - Sputnik Србија
22:09 09.02.2023
40' – Вилдоса опет сигуран
И опет Звезда води са три поена, 89:86.
22:07 09.02.2023
40' – Наставак драме!
Опет Звезда на поен предности, 6,2 секунде до краја.
22:03 09.02.2023
40' – Вилдоса сигуран
Звезда води 87:84, седам секунди до краја утакмице.
22:01 09.02.2023
40' – И опет...
Поен предности за Звезду, 85:84.
21:56 09.02.2023
40' – Добрић!
Погађа тежак шут за 85:82!
21:55 09.02.2023
40' – Драма!
Греши Вилдоса, поен предности за Звезду, 83:82!
21:53 09.02.2023
39' – Митровић!
Лаки поени за 83:78!
39' – Недовић губи лопту
Закуцавање у контранападу, само три поена разлике за Звезду!
21:49 09.02.2023
38' – Митровић бриљира!
Изнудио је фаул у нападу!
37' – Болдвин!
Убацио је свој 32 поен, Звезда води 81:74.
21:46 09.02.2023
36' – Техничка клупи Звезде!
Невероватна одлука судија – због устајања са клупе!
21:44 09.02.2023
36' – Сјајно!
Митровић и Вилдоса погађају за 77:67!
21:43 09.02.2023
36' – Макаби прети!
Звезда води само 73:67.
21:38 09.02.2023
34' – Последњи трзај Макабија
Хилијард погађа тројку и смањује на 73:63.
21:36 09.02.2023
33' – Звезда одржава разлику
Макаби нема решење, Звезда води 73:60.
21:29 09.02.2023
30' – Звезда надскакала и изрешетала Макаби!
Велики број офанзивних скокова и прецизни шутеви са дистанце српског тима за вођство од 69:55.
 Кошаркаш Црвене звезде Лука Митровић - Sputnik Србија
21:22 09.02.2023
28' – Недовић!
Пета па шеста тројка за 67:51!
21:21 09.02.2023
26' – Макаби се враћа
Звезда води 57:47.
21:19 09.02.2023