Кошаркаш Партизана Матијас Лесор - Sputnik Србија

Партизан зарања све дубље у ТОП 8 фазу Евролиге!

Кошаркаши Партизана остварили су нову велику победу у гостима у оквиру Евролиге, а то су овога пута урадили против Бајерна у Минхену резултатом 82:71. Мада, црно-бели могу да кажу да су играли у домаћинској атмосфери с обзиром на број својих навијача у Ауди дому. Меч сте могли да пратите у текстуалном преносу на Спутњику.
Од самог старта па све до краја утакмице било је јасно да је Партизан бољи тим, на полувремену је водио са шест разлике, потом у трећој деоници отишао на 15 и ту је био крај надањима домаћег тима.
Најзаслужнији за победу Партизана били су Кевин Пантер са 19, Матијас Лесор са 16, Џејмс Нанели са 15 и Данте Егзум са 11 датих поена. Код Бајерна се најбоље показао Ди Џеј Сили са 11.
Са овом победом Партизан је стигао до скора 13-11 и сада све дубље зарања у ТОП 8 фазу Евролиге. Четири везане победе, од тога две у гостима... Црно-бели су уз Олимпијакос, Реал Мадрид и Барселону екипа са најбољом формом у Евролиги.
Поређења ради, Партизан касни четири победе за Олимпијакосом који је на врху Евролиге.
Бајерн је био добар домаћин, знао је да ће Партизан имати преко 2.000 својих навијача у Минхену, па је приредио чак и програм на српском језику пред утакмицу. Атмосфера је била таква да су црно-бели практично играли као да су на домаћем терену и стигли су до огромне победе у гостима. И надовезали је на онај успех против Жалгириса.
Сада Партизану следи већа пауза у Евролиги, а екипа Жељка Обрадовића се окреће Купу Радивоја Кораћа који се игра од 15. до 18. фебруара у Нишу.
Утакмицу сте могли да пратите уживо уз Спутњик.
22:23 09.02.2023
КРАЈ - 71:82!
22:18 09.02.2023
Последња два минута
Партизан има све у својим рукама, води са 78:63 и јасно је да ће остварити нову велику победу у Евролиги - 66:78
22:10 09.02.2023
34' – Бајернова серија
Бајерн не посустаје, направио је серију 7:0, али и даље Партизан има велику предност, а диже је Данте Егзум тројком, идеално - 54:70
22:03 09.02.2023
32' – Партизан чува предност
Сада је црно-белима само потребно да мирно приведу крају посао, воде 18 разлике, последња је деоница, нема разлога да београдски тим овде не оствари велики тријумф.
21:57 09.02.2023
30' – Крај треће четвртине
Фантастична серија и игра Партизана у трећој четвртини, а у последњу се улази са предношћу црно-белих од 60:45.
21:52 09.02.2023
28' – Сјајна серија Партизана!
Врхунска серија 9:0 Партизана и сада већ можемо да кажемо да српски тим иде ка победи јер води са 54:39!
21:45 09.02.2023
26' – Црно-бели воде
Пантер је промашио шут са полудистанце, црно-бели воде са шест разлике.
21:37 09.02.2023
23' – Партизан води двоцифреном разликом!
Први пут на утакмици црно-бели воде двоцифреном разликом, одличан старт другог полувремена - 35:45.
21:36 09.02.2023
22' – Нанели
Погодио је Нанели са полудистанце на старту другог полувремена, а Гилеспи враћа на другој страни - 35:41
21:19 09.02.2023
20' – Полувреме
Партизан игра добар меч у Минхену, али је утисак да није искористио прво полувреме и разлику коју је стекао на почетку утакмице. Навијачи и атмосфера у Минхену су као да се игра у Београду. Могу црно-бели да буду задовољни чињеницом да воде - 33:39.
21:06 09.02.2023
17' – Тројке Пантера
Партизан враћа предност, гледамо егал обрачун у Ауди дому, а онда Волден даје тројку - 29:28. Па онда нова тројка Пантера - 29:30
20:59 09.02.2023
14' – Јарамаз се распуцао
Огњен Јарамаз је почео да погађа и зато Бајерн води са 26:23. Није Партизан искористио почетни налет.
20:53 09.02.2023
11' – Лесор!
Француз је стигао до осам поена, а очекује се да он има добар учинак вечерас зато што је Хантер повређен и Бајерн је ослабљен испод коша - 21:23
20:50 09.02.2023
10' – Крај прве четвртине
После прве четвртине можемо да констатујемо да је Партизан одлично отворио меч, потом мало успорио и почео да губи лопте, па је зато сада резултат 19:19.
20:46 09.02.2023
9' – Изгубљене лопте
Партизан је пропустио шансу да поентира у неколико напада и тако је домаћину допустио да се врати у игру - 13:16
20:41 09.02.2023
7' – Јарамаз
Ушао је у игру Огњен Јарамаз бишви играч Партизана и убацио је флоутер, црно-бели воде са 15:9.
20:36 09.02.2023
5' – 5:13
Прво је Нанели убацио тројку, а онда Лесор закуцава на другој страни и сада је то већ осетна предност. Навијачи праве атмосферу као да се игра у Пиониру или Арени.
20:33 09.02.2023
2' – 2:4
Сјајно је Пантер отворио утакмицу и погодио два прва шута, тако да сада црно-бели први пут прелазе у предност.
20:31 09.02.2023
1' – 2:0
Пукла је одбрана Партизана и Бајерн после закуцавања долази до предности, затим је Ледеј промашио на другој страни. Партизан игра као да је на домаћем терену, пуна је дворана црно-белих присталица.
20:30 09.02.2023
1' – Меч је почео
Стартовала је утакмица између Партизана и Бајерна, а мечу присуствује и немачки фудбалер Бастијан Швајнштајгер који често посећује мечеве црно-белих.