Пробуђени Недовић убацио рекорд сезоне

© Sputnik / Лола Ђорђевић Кошаркаш Црвене звезде Немања Недовић
 Кошаркаш Црвене звезде Немања Недовић - Sputnik Србија, 1920, 12.02.2023
Кошаркаши Црвене звезде уписали су нову победу у регионалном такмичењу на гостовању у Задру где је било 95:76 (22:18, 25:13, 26:25, 22:20).
Изабраници Душка Ивановића славили су захваљујући пробуђеном Немањи Недовићу који је поново био најбољи појединац на терену као и у Тел Авиву пре неколико дана. На овом мечу забележио је 29 поена - рекорд сезоне у АБА лиги.
Звезда се убедљивом игром и победом реванширала Задранима за пораз у Пиониру у првом делу сезоне који је коштао посла претходног тренера Владу Јовановића.
Резултатска неизвесност на овом мечу фактички није ни постојала. Звезда је од старта водила, а већ после првих 20 минута и резултата 47:31, било је јасно да бодови путују за Београд.
У другом полувремену предност је само расла до највећих „плус 22“ у трећој четвртини (55:33) па су црвено-бели мирно привели утакмицу крају.
Најефикаснији је, као што рекосмо, био Немања Недовић са 29 поена (4/6 за три поена), док су двоцифрен учинак имали и Лука Митровић 13 поена, Огњен Добрић 12 и Факундо Кампацо 10, уз девет асистенција.
На другој страни, Лука Божић је забележио 25 поена и осам скокова, Дрежњак је убацио 21, а Ђордано 13 кошева.