Јокић готово перфектан – освојен је и Мајами

© AP Photo / Lynne SladkyНикола Јокић
Никола Јокић - Sputnik Србија, 1920, 14.02.2023
Никола Јокић, двоструки најбољи играч НБА лиге, водио је екипу Денвер Нагетса до нове победе и то над Мајамијем у гостима резултатом 112:108.
Јокић је постигао 27 поена, имао је 12 скокова и осам асистенција, а из игре је промашио само два од 14 шутева.
Уз Јокића још шесторица играча Денвера имала су двоцифрен поентерски учинак, а један од њих је и бивши играч Меге Влатко Чанчар са десет поена, пет скокова и шест асистенција.
За разлику од Јокића прилику за радост није имао Богдан Богдановић који је убацио 11 поена уз четири скока и две асистенције у поразу Атланте од Шарлота са 144:138.
Одличан, за минуте које добија, био је Бобан Марјановић постигавши седам поена за три и по минута на паркету у дресу Хјустона, који је поражен од Филаделфије са 123:104.
Тежак пораз доживео је Далас, ни 36 поена Кајрија Ирвинга, односно 33 Луке Дончића, нису били довољни за више од пораза резултатом 124:121 од Минесоте.