Рикардо Гомеш, Партизан - Sputnik Србија

Рикардо погодио, Поповић одбранио – срећни Партизан победио у Молдавији

Фудбалери Партизана савладали су као гости молдавски Шериф са 1:0 у првом мечу шеснаестине финала Лиге конференција. Београђани су тријумфовали голом Рикарда Гомеша у 45. минуту у мечу у коме су се већи део игре бранили, у другом полувремену и са десеторицом, после искључења Вујачића.
Можда је са превише опреза и респекта Партизан и ушао у овај меч што се видело на старту када су домаћини доминирали и ређали нападе пред голом Поповића. Црно-бели су се у првих пола сата углавном бранили, а први конкретан шут упутио је Гомеш тек у 41. минуту.
До тада је Шериф могао да води са 2:0, али су пречка и голман Поповић у 22. минуту зауставили ударце Тапсобе и Атимвена, док се сјајни голман црно-белих истакао и у 36. минуту када је шутирао Мароканац Талал, иначе, капитен молдавског шампиона.
Партизан је до водећег гола стигао у смирај првог полувремена. Погрешили су домаћи на средини, Мениг је повукао контранапад, оставио лопту за Рикарда, који је на сјајан начин решио ситуацију пред голом ривала.
Закачила је лопта и домаћег фудбалера Гаранангу, таман да постане неодбрањива за голмана Kовала. Била је то она акција коју су чекали црно-бели.
Очекивало се да Партизан мирније уђе у наставак, али је већ у 47. минуту Поповић опет спасавао мрежу после шута Тапсобе.
Међутим, у наставку акције Вујачић је неспретно и беспотребно „покупио“ на средини терена капитена Шерифа Талала, а немачки арбитар Осмерс првобитну одлуку о жутом картону на интервенцију из ВАР собе преиначио у искључење.
Црно-бели су се, наравно, повукли на своју половину са десеторицом, Мениг је у 60. минуту упутио последњи шут на утакмици када је Партизан у питању, а Гордан Петрић уместо Белића нешто раније на терен послао младог штопера Михајла Илића (19) који је дебитовао на великој сцени.
Шериф је у последњих пола сата кренуо у офанзиву, комбиновали су често на половини црно-белих, тренер Италијан је покушао изменама да пронађе прави ритам, али су домаћини само једном конкретно запретили преко Мумунија који је главом шутирао непрецизно у 65. минуту.
Све остало били су јалови напади и центаршутеви који су завршавали у рукама најбољег појединца међу црно-белима вечерас, голмана Поповића. или на главама дефанзиваца црно-белих који су се сјајно бранили.
Партизан је тако успео да се врати из Молдавије са голом предности, али опрез пред реванш у Хумској следећег четвртка мора да буде присутан. Легија странаца из Молдавије је показала на моменте да уме да створи прилике, а како гол у гостима више и није фактор одлуке у европским такмичењима, свашта је могуће у реваншу.
22:59 16.02.2023
90'+7 – Крај утакмице!
Вредна победа Партизана која отвара врата осмине финала Лиге конференција.
22:51 16.02.2023
90' – Играће се још седам минута!
Толико износи надокнада на овој утакмици.
89' – Поништен црвени и за Гаранангу
Као последњи играч одбране направио је фаул па га је немачки судија одмах послао у свлачионицу. Међутим, пошто је Мениг играо руком, судија Осмерс је поништио одллуку по Шериф остаје са 11 играча.
22:46 16.02.2023
85' – Партизан се брани!
И то сасвим добро. Улазимо у финиш меча, али голман Поповић и црно-бели одрађују посао.
22:35 16.02.2023
75' – Викторије!
Игра се само на половини Партизана који се брани свим силама. Домаћи комбинују, али нема конкретног ударца на гол.
22:24 16.02.2023
65' – Мумуни!
Добра акција домаћих који све чешће прете. После центаршута са десне стране лопта је пала на главу нападача Шерифа, ало је непрецизно шутирао поред гола.
22:21 16.02.2023
60' – Мениг!
Kаква шанса за Партизан... Отворио се простор за Kвинсија Менига, одлично је пробио до шеснаестерца Шерифа, али опет лоша реализација Холанђанина. Гађао је директно у голмана Ковала.
22:15 16.02.2023
55' – Измена!
Уместо Кристијана Белића на терену је млади штопер Михајло Илић.
22:14 16.02.2023
51' – Вујачић искључен!
Крај утакмице за штопера Партизана. Прво му је Осмерс дао жути картон због фаула на капитену домаћих Талалу, али је уследила реакција из ВАР собе. Гледао је снимак Немац и променио одлуку - послао Вујачића на туширање.
22:09 16.02.2023
47' – Опет Поповић!
Изненада су домаћини имали шансу, Абдула Тапсоба је шутирао искоса са леве стране, али је опет Поповић био местралан.
22:07 16.02.2023
46' – Почело је друго полувреме
Нема измена у саставима.
21:49 16.02.2023
45'+2' – Крај првог полувремена!
Партизан није одушевио, али је имао среће да стигне до тог водећег гола у финишу првог дела. Црно-бели имају лепу залиху на паузи.
21:47 16.02.2023
45' – Води Партизан!
Стрелац је Рикардо Гомеш, асистент Квинси Мениг. Погрешили су домаћи, повукао је контранапад Холанђанин, оставио лопту за Рикарда, који на сјајан начин решава ситуацију пред голом Шерифа. Закачила је лопта и домаћег фудбалера Гаранангу, таман да постане неодбрањива за голмана Kовала.
21:42 16.02.2023
41' – Рикардо!
Прва шанса за црно-беле, њихов центарфор је шутирао добро искоса са десне стране, али је голман Шерифа сјајно одбранио једном руком.
21:38 16.02.2023
36' – Поповић!
Сјајна шанса за капитена домаћих Мароканца Талала, али је опет голман Партизана био на висини задатка.
21:37 16.02.2023
35' – Белић пожутео!
Прву јавну опомену на мечу добио је дефанзивни везиста Партизана.
21:31 16.02.2023
30' – Партизан без шута!
Прошло је већ пола сата игре, а црно-бели нису још упутили шут ка голу Шерифа. Једино што су се ослободили притиска па су чешће на половини домаћина.
21:27 16.02.2023
24' – Пенал?
Тражили су домаћи најстрожу казну јер је у шеснаестерцу оборен Мухамед Диоп, али је немачки судија Осмерс одмахнуо руком. Ни ВАР соба се није умешала.
21:23 16.02.2023
22' – Пречка!
Прво је шутирао Тапсоба главом и погодио пречку, а на одбитак налетео Антимвен, али је Поповић маестрално сачувао мрежу. Најбоља шанса на утакмици!
21:19 16.02.2023