Партизан Црвена Звезда Куп Радивоја Кораћа - Sputnik Србија

Звездин преокрет у диму Чаира – против Меге за Жућкову левицу

После сјајне борбе у полуфиналу Купа Радивоја Кораћа у финале се пласирала Црвена звезда после преокрета и победом над Партизаном од 83:75. Утакмицу сте могли да пратите у текстуалном преносу на Спутњику. Раније је Мега надиграла ФМП и пласирала се у борбу за Жућкову левицу где ће играти против црвено-белих.
Партизан је много боље отворио утакмицу и током друге деонице отишао на чак 18 поена разлике, али је онда Факундо Кампацо успео да покрене Звезду и црвено-бели су на полувреме отишли са 10 поена заостатка што им је дало наду да могу до преокрета.
У трећој деоници је на Кампацову игру Филип Петрушев надовезао сјајне поне и Звезда је и без искљученог Душка Ивановића успела да преокрене, а онда и на почетку последње деонице да стигне до девет поена предности.
После тога уследила је дужа пауза због убацивања тврдих предмета на терен, али Звезда је успела да задржи предност до краја.

Најефикаснији у Звездиној победи били су Вилдоса са 15, Петрушев и Недовић са по 14, као и Факундо Кампацо са 12 поена и седам асистенција, мада Аргентинца није хтео шут јер је гађао 1/5 за два и 1/6 за три. У редовима Партизана најефикаснији били су Нанели са 19, Ледеј са 16 и Лесор са 13 датих поена.

Звезда је добила овај дерби и сигурно да ће јој ова победа много значити на пољу самопоуздања.
Кошаркаши Меге постали су у првом мечу дана први финалисти Купа Радивоја Кораћа за ову годину. Изабраници Марка Бараћа савладали су ФМП после великог преокрета са 86:67 и добром игром Ковачевића и Бранковића стигли до борбе за Жућкову левицу.
Утакмицу је обележио прекид на три и по минута пре краја утамице због неумесних повика са трибина, како су то арбитри оценили. Они су се повукли са терена, сачекали да један део трибина буде испражњен, па је после тога утакмица настављена.
ФМП је водио са двоцифреном разликом, био је ближи пласману у финале, али је Мега добром игром Коваћевића, Ускоковића и Бранковића успела до преокрета.
Ковачевић је убацио 20, а Бранковић и Ускоковић по 13 поена. Код ФМП-а најефикаснији био је Алекса Степановић са 15.
Утакмице сте могли да пратите уживо уз Спутњик.
23:31 17.02.2023
КРАЈ
Победа Црвене звезде и пласман у финале Купа - 83:75!
23:27 17.02.2023
Последњи минут
Звезда је пред победом - 82:73. Кошкање на терену. Камапцо се жали на повреду, а Лесор је нервозан
23:24 17.02.2023
Звезда води 82:73
Црвено-бели имају и слободно бацање на минут и 15 секунди до краја.
23:21 17.02.2023
39' – Тројка Пантера
Пантер је дао тројку, па тако сад Звезда води 77:73
23:19 17.02.2023
38' – Вилдоса па Нанели
Прво је Вилдоса дао кош после украдене лопте, а онда је Нанели погодио уз фаул - 69:77
23:15 17.02.2023
36' – Звезда иде ка победи
Има још да се игра, али Звезда је ближа победи - 73:64. Потом још један добар потез и кош Митровића.
23:11 17.02.2023
34' – Лесор
Успео је Лесор да закуца, сада је 62:69, Звезда је ближа победи. Утакмица је настављена.
23:07 17.02.2023
И даље прекид
Траје прекид, играчи се загревају и ускоро се очекује наставак. Судије су се вратиле у дворану.
23:00 17.02.2023
Последња опомена
Последња опомена за навијаче, Анђушић је најавио да ће утакмица да се прекине ако нешто упадне на терен.
22:57 17.02.2023
Размишља се о пражњењу дворане
Видећемо колико ће и да ли ће бити испражњене трибине Чаира, о томе се тренутно размишља.
22:47 17.02.2023
Прекид утакмице
Чека се наставак меча, траје прекид. Нажалост иста дешавања као у првом полуфиналу. Чека се наставак, а није познато када ће се то догодити јер судије нису присутне. Обрадовић разговара са играчима и објашњава им где су грешили. Меч је прекинут због убачених тврдих предмета на терен, прве су информације.
22:43 17.02.2023
32' – Недовић
Звезда је сада повезала одличне нападе, Недовић је убацио тројку и Звезда је ближа победи - 60:69
22:41 17.02.2023
32' – Петрушев!
Филип Петрушев је сада фаулиран, али је погодио уз фаул - 60:66
22:38 17.02.2023
32' – Звезда води
Недовић је погодио тројку, а онда је Анђушић направио фаул у нападу и црвено-бели воде са 64:60.
22:34 17.02.2023
30' – Тројка Петрушева
Петрушев је погодио тројку којом је Звезда дошла у предност и са 59:58 се иде у последњу деоницу. Звезда је преокренула!
22:32 17.02.2023
29' – Петрушев!
Сјајан потез Петрушева који је погодио флоутер и сада је потпуни егал - 58:56
22:27 17.02.2023
27' – Петрушев на пеналима
Петрушев изводи слободна бацања, промашио је прво, а у Чаиру има доста дима од бакљи - 55:51
22:24 17.02.2023
Скандирање Жељку Обрадовићу
У току је скандирање Жељку Обрадовићу са трибина, а упало је нешто и на терен. Судије већају.
22:18 17.02.2023
25' – Кампацо сјајан
Аргентинац је потпуно вратио Звезду у игру и сада је у Чаиру на менију велика борба за одлазак у финале - 52:47
Партизан Црвена звезда Куп Радивоја Кораћа - Sputnik Србија
22:14 17.02.2023
24' – Ево и Вилдосе!
Погодио је Вилдоса тројку и сада је само пет разлике - 50:45! Звезда је сада потпуно у игри