Ливерпул - Реал, Лига шампиона - Sputnik Србија

Историјска „петарда“ и срамота Ливерпула – Реал показао ко је краљ

Дерби на Енфилду, реприза париског финала од прошлог лета донео је узбудљив фудбал и кишу голова. Ливерпул је водио са 2:0 после 14 минута, Реал се вратио у живот до краја полувремена, а у наставку са још три гола понизио енглеског великана и нанео му историјски пораз. У првом мечу осмине финала Лиге шампиона на Енфилду: Ливерпул - Реал 2:5 (2:2).
Мало је требало домаћој публици да падне у транс. Дарвин Нуњез је после само четири минута петом на пас Салаха начео мрежу Реала, а после промашеног зицера у 12, Египћанин је два минута касније казнио велики кикс Тибоа Куртое. Спетљао се голман Реала, несхватљиво, што је нападач Ливерпула искористио да повиси на 2:0.
Био је то тренутак за отрежњење Мадриђана. Знао је и сам Карло Анћелоти да његов тим не може да буде овако лош, а у живот их је вратио тренутак инспирације Винсијуса Жуниора. Сјајно је Бразилац ухватио на спавању одбрану Ливерпула у 21. минуту и мајсторски погодио искоса са леве стране мрежу Алисона за 2:1.
Ливерпул - Реал Мадрид 2:5 (2:2)
/Нуњез 4, Салах 14 - Винисијус 21, 36, Милитао 47, Бензема 55, 67/
Ливерпул је затим имао шансу и за трећи гол, али су Салахи Нуњез промашили шансе из петерца, а казна је стигла у 36. минуту. Сада се Алисонна другој страни реванширао Куртои, погрешио кардинално, напуцао лоптом Винисијуса, а она одсела у мрежи за 2:2.
До одласка на одмор могао је Реал и до тоталног преокрета, али је Енди Робертсон спасио своју мрежу интервенцијом у последњем тренутку после контре Валвердеа, Винсијуса и Родрига.
Само што је кренуло друго полувреме, Реал је показао ко је газда. Модрић је центрирао из слободног ударца у 47. минуту, право на главу Едера Милитао за 3:2. Свака нада Ливерпула убијена је седам минута касније, комбиновали су Родриго и Бензема, а млитав ударац Француза погодио Џоа Гомеза и переварио Алисона за 4:2.
© AP Photo / Jon SuperЛиверпул - Реал, Лига шампиона
Ливерпул - Реал, Лига шампиона - Sputnik Србија, 1920, 21.02.2023
Срећно, али и заслужено, „Црвени“ су пустили играче Реала да се прошетају до шеснаестерца. Стефан Бајчетић, који је постао вечерас најмлађи стартер у Лиги шампиона за Ливерпул са 18 година и 122 дана окушао је ударац у 65. минуту, али непрецизно.
Већ у следећој акцији видела се сва немоћ тима Јиргена Клопа, који је „зрео“ за ремонт. Још једну сјајну акцију Модрића и Винисијуса крунисао је Бензема другим голом за коначних и убедљивих 5:2 и вероватно пласман Реала у четвртфинале.
Ливерпул ничим није показао да ће у реваншу 15. марта бити конкурентан. Пред овим клубом је тежак финиш сезоне, можда и растанак са Јиргеном Клопом.

Осимен угасио вулкан у Франкфурту

Наполи је у Франкфурту стекао предност пред реванш рутинским тријумфом од 2:0. Могло је лако да буде и 5:0 јер су гости промашили бројне прилике, али је Ајнтрахтова публика свакако отишла кући „угашена“ после лоше партије пулена.
© AP Photo / Michael ProbstВиктор Осимен, Наполи
Виктор Осимен, Наполи - Sputnik Србија, 1920, 21.02.2023
Виктор Осимен, Наполи
Лидер Серије А је дозволио домаћину да се „испуца“ на почетку, Геце, Линдстром и Коло Муани су запретили, али је мрежа Алекса Мерета остала нетакнута.
Све је од 20. минута прешло на страну Наполитанаца. Њихов најбољи играч, Грузин Кварацхелија имао је неколико прилика са се прослави, чак је извео и једанаестерац у 36. минуту, али му је домаћи голман Кевин Трап све одбранио.
Ипак, није могао повремени репрезентативац Немачке ништа у 40. минуту када је Ирвинг Лозано протутњао по десном крилу и послужио на ивици петерца Виктора Осимена, који је погодио за вођство гостију од 1:0.
Одмах после тог гола Нигеријац је дао још један, али је он поништен због офсaјда.
Ајнтрахт - Наполи 0:2 (0:1)
/Осимен 40, Ди Лоренцо 65/
Озбиљни проблеми за Ајнтрахт почели су у 58. минуту када је Kоло Муани преоштро стартовао над Ангисом и зарадио директан црвени картон, што значи да га неће бити у реван[у кроз нешто мање од месец дана у Напуљу.
Ајнтрахт је до краја играо са десеторицом, што је Наполи искористио на најбољи могући начин. Играо се 65. минут када је сјајни Грузин Kварацхелија показао квалитет луцидном асистенцијом ка Ђованију Ди Лоренцу, а овај прецизно погодио даљи угаo за 2:0.
У наставку, један покушај имао је Ангиса у 72. док је на другом крају шутирао и Јапанац Kамада, међутим, промене резултата до краја сусрета није било. Наполи носи великих два гола предности на реванш и практично је већ у четвртфиналу Лиге шампиона.
Директан пренос сте могли да пратите и на Спутњику:
22:55 21.02.2023
ЛИВЕРПУЛ 90’+3’ – Крај утакмице!
Велики преокрет и велика победа Реала на Енфилду од 5:2.
22:52 21.02.2023
ФРАНКФУРТ 90’+6’ – Крај утакмице!
Вредна победа Наполија над Ајнтрахтом од 2:0, головима Осимена у 40. и Ди Лоренца у 65. минуту.
22:37 21.02.2023
ЛИВЕРПУЛ 75’ – Реал се задиовољио
Делује да и једни и други једва чекају крај овог меча. У различитом расположењу.
22:36 21.02.2023
ФРАНКФУРТ 80’ – Наполи промашује, Ајнтрахт се предао
Ајнтрахт се увелико предао, а гости не користе шансе за убедљивију победу. Ангиса је имао добру шансу у 72. минуту, али је лопта отишла портед гола.
22:30 21.02.2023
ЛИВЕРПУЛ 67’ – Пукла петарда на Енфилду!
Какво понижење за енглеског великана. Бензема постиже још један погодак после контре на пас Винисијуса.
22:23 21.02.2023
ФРАНКФУРТ 65’ – Гол за Наполи!
Стрелац је Ђовани Ди Лоренцо, а асистент Грузин Квартшкелија.
22:20 21.02.2023
ФРАНКФУРТ 60’ – Ајнтрахт с десеторицом!
Искључен је Рандал Коло Муани због жестоког старта на противнику.
22:17 21.02.2023
ЛИВЕРПУЛ 55’ – Бензема за 4:2!
Каква срећа, Француз је шутирао, лопта погодила Џоа Гомеза и одсела иза леђа Алисона за 4:2. Кад хоће, онда баш хоће...
22:16 21.02.2023
ФРАНКФУРТ 56’ – Шанса Наполи!
Опет се Квартшкелија нашао у прилици и опет му одбранио Кевин Трап. Сањаће Грузин немачког голмана ноћас.
22:09 21.02.2023
ЛИВЕРПУЛ 47’ – Тотални преокрет, Реал води са 3:2!
Сјајан центаршут Модрића, право на главу Едера Милитао, који је погодио за поптуни преокрет Мадриђана. Реал од 0:2 стиже до 3:2.
21:51 21.02.2023
ПОЛУВРЕМЕ – Спектакл у Ливерпулу, Наполи рутински
После првих 45 минута нерешено је у окршају Ливерпула и Реала (2:2), док италијански великан води са 1:0 у Франкфурту против Ајнтрахта.
21:50 21.02.2023
ЛИВЕРПУЛ 45’ – Робертсон спасио Црвене
Мало је фалило да Реал постигне и трећи гол. Сјајна контра Валвердеа и Винсијуса за Родрига, али се у петерцу створио однекуд Шкот и избацио лопту у корнер.
21:44 21.02.2023
ФРАНКФУРТ 40’ – Осимен погодио, Наполи води
Сјајна контра гостију, Ирвинг Лозано је прошао по десном крилу, идеално послужио Нигеријца који је лако матирао Кевина Трапа за вођство Наполија од 1:0.
21:39 21.02.2023
ЛИВЕРПУЛ 36’ – Алисон киксирао, Реал изједначио!
Шта се ово дешава са голманима? Алисон се реванширао Куртои. Гомез му је вратио лопту, а овај напуцао Винисјуса од кога се лопта одбила у гол за 2:2.
21:38 21.02.2023
ФРАНКФУРТ 36’ – Наполи промашио пенал!
Дуел и борба у Франкфурту достижу врхунац. Гости су добили једанаестерац на интервенцију из ВАР собе, али га најбољи играч Кваратшкелија није реализовао. Грузин је шутирао право у Кевина Трапа па остаје 0:0.
21:31 21.02.2023
ЛИВЕРПУЛ 25’ – Промашаји Салаха и Нуњеза
Могао је Ливерпул и до трећег гола, али се Салах и Дарвин нису снашли у петерцу Реала. Сачували су се Мадриђани некако, остаје 2:1.
21:28 21.02.2023
ФРАНКФУРТ 20’ – Квича замало шокирао Немце
Мало је фалило да Наполи поведе, сјајно је Грузин Кваратшкелија шутирао, право под пречку, али се Кевин Трап истакао врсном одбраном.
21:24 21.02.2023
ЛИВЕРПУЛ 21’ – Винисијус враћа Реал у живот!
Мало простора му треба. Сјајан ударац Бразилца са око 16 метара искоса, лопта је прошла уз саму стативу, Алисон је немоћан. Реал је смањио на 2:1. Спектакл од фудбала!
21:17 21.02.2023
ЛИВЕРПУЛ 14’ – Кикс Куртое, Ливерпул води са 2:0!
Нико не зна шта је Белгијанац хтео с лоптом, спетљао се, а Салах прихватио лопту и ћушнуо је у мрежу за великих 2:0. Невероватан поклон...
21:16 21.02.2023
ЛИВЕРПУЛ 12’ – Салах пропустио зицер
Отворио се Реал после раног гола што оставља домаћину простор за контре. Сјајну су извели Гакпо и Салах, али је Египћанин слабо шутирао, право у голмана.