Лига шампиона - Sputnik Србија

Гвардиол шокирао Гвардиолу, а Интер избегао „нулу“ у мечу који је обележио судија Јовановић

Срђан Јовановић, српски фудбалски судија, био је главни актер утакмице осмине финала Лиге шампиона између Интера и Порта која је завршена минималном победом домаћих, док је у Лајпцигу Манчестер сити, тренера Пепа Гвардиоле, остао без победе, захваљујући његовом готово имењаку – хрватском фудбалеру Јошку Гвардиолу.
Иако је обећавала, утакмица Интера и Порта је окончана са само једним голом и то Ромелуа Лукакуа за домаће у 86. минуту, иако је уписано прегршт прилика за обе екипе, али су се истакли и голмани Андре Онана и Диого Коста.
Више од свих актера био је активан српски судија Јовановић, не само да је у 78. минуту искључио играча Порта Отавија због другог жутог картона, већ је у бројним моментима морао да реагује смирено и да заустави потенцијалан хаос због ратоборних фудбалера.
Са друге стране, Манчестер сити, иако фаворит, није успео да оствари победу на гостовању Лајпцигу – јесте енглески тим повео у 27. минуту голом Ријада Махреза, али је у 70. све шокирао Јошко Гвардиол, бриљантним скоком и голом поред „запливалог“ чувара мреже Едерсона.
Фаворити су кренули у утакмице силовито, Интер је очекивано притиснуо Порто, док је Сити својом већ традиционалном игром кратких пасова плео мрежу ка голу Лајпцига у почетних десет минута.
Мреже су, међутим, мировале, много узбуђења је било у Милану где је Интер бележио шансе у низу, али је велики посао имао и српски арбитар Срђан Јовановић, у покушајима да смири страсти играча обе екипе.
За то време, Сити је држао лопту, константно низао шансе, одбрана Лајпцига се налазила под правом опсадом, али ниједан од удараца гостујућих играча није био довољно добар да угрози голмана Бласвича.
Ипак, одбрана немачког тима је сама себи била највећи ривал, у 27. минуту утакмице је грешка за додавање била кобна по њих, сјајно су се снашли играчи Ситија, а сигуран егзекутор био је Ријад Махрез.
Док је Лајпциг покушавао да се опорави од шока, у Милану је домаћи Интер био у опасности после грешке Шкринијара – Пепе је био у позицији да добро шутира, али то није учинио и италијанска екипа је могла да одахне у моментима када је Порто преузео иницијативу и контролу поседа лопте.
Жестока свађа играча Интера, голмана Онане и нападача Едина Џека, дозволила је фудбалерима Порта да креирају нови жесток напад, на крају је српски репрезентативац Марко Грујић топовски шутирао, али је погодио чувара мреже противничке екипе у 37. минуту.
Три минута касније се истакао судија Јовановић, најпре није пао под притисак да додели пенал Интеру, а потом и смирио хаос који су изазвали играчи обе екипе, жестоким вербалним сукобом и нагуривањем.
До полувремена Сити није успео поново да угрози екипу Лајпцига, а у последњим тренуцима првог полувремена голман Коста је спасао Порто примљеног гола после бриљантног шута Бастонија са петерца.
У истом ритму су настављене утакмице, Интер и Порто су разменили по прилику, а шансу да дуплира предност Ситија у Лајпцигу имао је Махрез у 50. минуту.
Низале су се прилике на оба терена, Хендрихс је замало изједначио ударцем главом, Таремију је мало недостајало да донесе предност Порту против Интера, а затим је Онана уписао две интервенције са гол-линије.
Ритам је на истеку првог сата игре, екипе су се прегруписале, а у 70. минуту је у Лајпцигу настала права еуфорија пошто је Јошко Гвардиол бриљантним скоком и егзекуцијом успео да затресе мрежу Ситија за изједначење на 1:1.
Док је Сити нападао свим силама, Порто је у Милану остао са играчем мање и то веома заслужено, судија Јовановић је Отавија послао у свлачионоцу доделивши му други жути картон.
Осокољени Интер је нападао преко расположеног Бареле, али је до гола стигао тек у 86. минуту преко Ромелуа Лукакуа који је најпре главом погодио стативу, а потом је захватио свој одбитак и проследио га у мрежу скамењеног Косте, обезбедивши победу свом тиму.
КРАЈ – Победа Интера, реми Ситија!
Сјајне две утакмице за крај првог круга осмине финала Лиге шампиона!
22:45 22.02.2023
МИЛАНО 86' – Лукаку!
Гол за отписаног нападача Интера, прихватио је свој одбитак и спаковао лопту у мрежу!
Интер – Порто 1:0!
22:38 22.02.2023
МИЛАНО 78' – Црвени картон!
Отавио је претерао, Јовановић га је без размишљања послао у свлачионицу и Порто остаје са играчем мање!
22:34 22.02.2023
ЛАЈПЦИГ 74' – Брани се Лајпциг!
Гиндоан је сјајно шутирао, али је голман Бласвик поново био на правом месту!
22:33 22.02.2023
МИЛАНО 74' – Тареми опет лош
Нова шанса за шпица Порта и поново лош ударац.
22:29 22.02.2023
ЛАЈПЦИГ 70' – Изједначење!
Грешка одбране Ситија и гол за Јошка Гвардиола који је изједначио на 1:1!
Феноменално је скочио хрватски фудбалер, пропао је голман Едерсон и лопта је завршила у мрежи екипе тренера Пепа Гвардиола.
Лајпциг – Сити 1:1!
22:28 22.02.2023
МИЛАНО 68' – Барела!
Јак ударац, али преко гола!
22:17 22.02.2023
МИЛАНО 57' – Сјајни Онана!
Две одбране у једном нападу, оба пута са гол-линије!
22:14 22.02.2023
МИЛАНО 54' – Недовољно!
Тареми је из контранапада био опасан, али је Онана био присебан и одбранио је незгодан ударац.
22:13 22.02.2023
ЛАЈПЦИГ 53' – Замало!
Хендрихс је у првом контакту с лоптом главом угрозио гол Ситија, али је ударац био замало непрецизан.
22:12 22.02.2023
МИЛАНО 52' – Барела!
Волеј ударац из казненог простора је отишао тик поред стативе.
22:10 22.02.2023
ЛАЈПЦИГ 50' – Махрез опет!
Веома инспирисан је деснокрилни нападач Ситија, поново је угрозио Лајпциг, али овога пута није био довољно прецизан.
22:07 22.02.2023
МИЛАНО 48' – Офанзивно на обе стране
Најпре је Дармијан био активан пред голом Порта, а затим је добар покушај забележио Урибе.
Ипак, и даље без голова.
21:47 22.02.2023
ПОЛУВРЕМЕ – Сити води, Интер и Порто „на нож“
Играчи Ситија су „сакрили“ лопту од ривала из Лајпцига и воде са 1:0, док мреже мирују у Милану где је Интер успео да одоли налетима Порта, док није успео да реализује своје више него добре шансе па је ту резултат нерешен, 0:0.
21:41 22.02.2023
МИЛАНО 41' – Тензије, али Јовановић држи ниво
Желели су играчи Интера да добију пенал после старта Галена, српски судија је био одлучан у одлуци, а потом је настао хаос на терену због сукоба играча обе екипе.
Поделио је Јовановић жуте картоне и смирио узавреле главе.
21:37 22.02.2023
МИЛАНО 36' – Грујић умало постигао гол!
Топовски је шутирао из казненог простора репрезентативац Србије, Онана је одбранио, а одбитак Галено није успео да спакује у празну мрежу!
ЛАЈПЦИГ 36' – Велика прилика!
Могао је Сити да дуплира предност, али је Грилиш шутирао преко гола.
21:32 22.02.2023
МИЛАНО 31' – Шанса!
Шкринијар није добро избацио лопту, Пепе је покушао одмах ударцем, али је он блокиран.
21:30 22.02.2023
МИЛАНО 30' – Порто се ослобађа
Све више лопте у поседу имају гостујући играчи, Интер се повукао у одбрану.
21:27 22.02.2023
ЛАЈПЦИГ 27' – Води Сити!
Коначно је пукла одбрана Лајпцига, Ријад Махрез је био сигуран егзекутор после грешке домаћих играча!
Лајпциг – Сити 0:1!